Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a baj? Hasfájás?

Mi lehet a baj? Hasfájás?

Figyelt kérdés

Teljesen tanácstalanok vagyunk már a férjemmel. Az 1 hónapos, első babánk minden este fürdés után (kb fél7) sír és nyöszörög, képtelenség elaltatni, egészen kb éjfélig, mire kidől. (Napközben annyira nem rossz a helyzet, viszonylag jól alszik). Kólikára gondoltunk, de volt már hasfájásos éjszakánk, akkor azért keservesebben sírt. Bármit próbálunk sehogy sem jó neki, se kézben, ágyban, hintában, babakocsiban...

Folyamatosan nézelődne, de közben álmos és sír.

Refluxra is gondoltunk, mert sok a bukás és liftezik a torkán a tápszer. De ez meg nem hinném, hogy csak este jelentkezne.

Esetleg a fogcsíráit érzi már? Vagy még mindig keveri az éjszakát és a nappalt?

Nagyon megköszönném a tapasztalatokat vagy ötleteket! :)



2022. jan. 27. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sima kólikára gondolnék. Nekik még alapjáraton meg kell tanulniuk egyszerre elengedni a záróizmot és nyomni. Ez marha nagy feladat az ő korukban.
2022. jan. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az enyéim ha nem lábukat húzva vagy összehúzva magukat sírtak (ami fájdalmat jelent, pl hasfájás) akkor nagy valószínűséggel éhség vagy túl meleg/hideg öltözet miatt sírtak. Ezeket végig vetted?

A fiaim mindig is jó evők voltak, szinte első naptól megették a 100-120 ml-t, amíg mások 60-70-et.

2022. jan. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy igazad van 1. válaszoló.. más tippünk nem igen van. :)


2-es: Igen, mindent sorra veszünk ilyenkor kb fél-egy óránként újra végig megyünk ezeken :D ( pelus, hőérzet, éhség-szomjúság, cumi..)

A mi fiúnk is nagyon jó evő, 120 ml-t eszik már egy ideje :)

De minden este előjön ez a probléma, szóval nem ezekre gondolnék.

2022. jan. 27. 16:27
 4/7 anonim ***** válasza:

A hasfájás/kólika egyébként tipikusan a késő délutáni, esti órákban szokott előjönni. Kitartást, egyszer majd elmúlik és jönnek más aktuális problémák.


1-es voltam

2022. jan. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hordozókendő esetleg? Sajnos bármi lehet és a legjobb gyógymód az idő. 3 hónapos korára általában elmúlik.
2022. jan. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amikor elhagyja a negyedik nappali alvást, ami egy rövid szundi a 3.alvas és esti altatás között, nem tud mit kezdeni magával. Fáradt, de nem eléggé, hogy szundizzon egyet. Nálunk mindkettőnél ez egy átmeneti 2het volt, aztán egyszer csak elmúlt. Valószínű addigra "nőtt bele" az új helyzetbe. Én úgy hidaltam át, hogy uzsi után egy órával meg egyszer megetettem(kb fele annyit,de ettek) rá fel óra múlva fürdés és a szokásos esti rutin.par hétig így ment, aztán elmaradt a +etetés.
2022. jan. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok..

Azt hozzá kell tennem, hogy mi 8kor fürdünk, és legkésőbb 3/4 9kor alszanak.

A korai fürdés, vacsi nekünk egyáltalán nem vált be.

2022. jan. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!