Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell egy csecsemőnek a...

Hogy kell egy csecsemőnek a vizeletét vizsgálatra leadni?

Figyelt kérdés
Gyanús nekem a pisije, a kerületben van egy magán labor ahová elméletileg leadhatom a pisijét. De emlékszem a várandós gondozáson nekem voltak elvárások, pl. középsugaras vizeletet kellett és reggeli első.Neki is kell ilyen? vizeletgyűjtő zacskót is kaptam, abból át kell majd tolteni kémcsőbe? Három hónapos kisfiú.
2022. febr. 6. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Esetleg ha ébredés után kipelusozod és figyeled könnyebb pisit vadászni.

Nekem a gyűjtő zacskó a pelusba mindig lejott és mellefolyt

2022. febr. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen ez jó ötlet, és neked is középsugaras vizeletet kellett leadni a babánál vagy az csak a terhes nőknél fontos?
2022. febr. 6. 16:14
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell középsugaras. Náluk ez meg kivitelezhetetlen.
2022. febr. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Reggel vedd le a pelusát, tisztítsd meg a fütyijét, húzd rá a zacsit, és simogasd az alhasát nedves popsitörlővel, amíg elkezd belepisilni.
2022. febr. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem akar pisilni, a hideg levegő hatásos! Vetkőztesd le. A nefrológián mindig bejött ez a lányomnál. Pelus le, nadrág le, alul csak a zacsi legyen.
2022. febr. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell középsugaras, de a fertőtlenítés fontos. Ha szennyezett a minta, viheted újra.

Kórházban betadine-os lemosás után ragasztották fel a zacskót. Kicsit modernebb az octenisept. Minél kisebb, annál könnyebb mintát venni, mert gyakrabban pisilnek. 10 hónapossal már volt, hogy 3 órán keresztül hiába vártuk a pisit hiába ivott közben.

2022. febr. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
A nedves törlőkendővel való simogatás az alhasnál tényleg hatásos😊 1,5 órát vártunk a kórházban hogy pisiljen, oda tettem a kendőt és 2 percen belül sikerült is. Aztán egyből lehetett levenni a zacskót így esélye se volt hogy kifolyna utána.
2022. febr. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én 5 hónaposom pisilni szokott reggel ébredés után. A baleset elkerülése végett a pelenkázást úgy kezdjük, hogy egy edény fölé tartom és 1-2 percen belül jön a pisi. Egy próbát megér, persze fertőtlenítsd az edényt.
2022. febr. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!