Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3,5 honapos a kisfiunk,es...

3,5 honapos a kisfiunk,es sajnos minden este 7-8 korul elkezdodik nala az "orulet".Nem akar aludni,egyszeruen akkor el igazan,jatszik,nevetgel,sikitozik,es varja,h foglalkozzunk vele. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Altalaban ejfel,1 ora mire el tudjuk altatni,de tegnap ez 1/2 2-re sikerult.Mar mindeketten kivagyunk a parommal,mert termeszetesen O koran megy dolgozni,es a babuka 2,5 3 orankent felkel enni.

Tudom,h rosszul csinaltuk azt,h velunk alszik egy agyban,de sajnos szules utan egy nappal eltortem a csuklomat/termeszetesen jobb kezes vagyok,es a jobb csuklomat/ ,es egyszeruen igy tudtuk megoldani,h nem kellett emelgetnem a picit,es azutan ott ragadt kozottunk,persze nagyon szeretnem a sajat agyaba visszaszoktatni.

Mi lehet annak az oka,h egesz nap kis tunderke,eszik,alszik,jatszik,szinte semmi hiszti,es estere viszont mintha kicsereltek vna,es nem akar elaludni barmit is csinalunk vele.

Kerlek,h vki tud segitsen es adjon tanacsot,mert mar tanacstalan vagyok.

Koszonom szepen


2008. dec. 16. 00:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia

mi is hasonlo cipoben jartunk egy ideig most 4 honapos a pici fiam ,

nallunk az valt be hogy megyunk setalni delutan a friss levego meg ha alszik is valahogy kiszivja es sokkal de sokkal jobban alszik este es ejszaka,de ha delelott voltunk akkor az nem hasznalt alltalaban 5 es 6 kozott ,megyunk ja es nappal probalom nagoyn kifarasztani a peldaul elmegyunk bevasarolni kiveszem a kocsbol hozom kezben mert a sok minden lat es hall mind erdekli es este teljesen k ivan utve , probald figyelni mi az amitol kifarad, nekunk ez jott be ,

az egy agyban valo alvas nem a legjobb szeritnem ha meg tudjatok oldani tedd az agyatok melle kozvetlen az o agyat es tedd at, mert ahogy egyre jobban tudatosul benne minden , annal nehezebb lesz velel megertetni miert nem aludhat veletek ha eddig ezt tette.

2008. dec. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Szia! Nem csináltátok rosszul az alvást, az én lányom is velünk alszik, négy és fél hónapos, este 7-kor alszik és kétszer kel szopizni, amúgy reggel 7-ig legalább alszik. Nálunk is volt ilyen gond, hogy éjfélig, egyig sírt és nem aludt, úgy oldottuk meg, hogy előrébb hoztam a fürdés időpontját, így egy kora esti alvása kimaradt, fürcsi előtt nagy játék, hosszú pancsizás, aztán szopi és alvás. Amint elkezdtem ezt csinálni, azonnal egyik napról a másikra teljesen megjavult a dolog. 5 körül játszunk egy nagyot, 6 után picivel pancsizunk, jó félórát legalább, sokszor velem együtt a nagy kádban, nagyon szereti, aztán szopi és hétre beájul. Fölkel 10-körül enni, de azonnal vissza is alszik, majd éjjel kettő körül, végül reggel 6 körül. Utána is visszaalszik még legalább hétig-nyolcig.

A melletted való alvás azért is jó (én legalábbis azért csináltam és bevált) mert így a szopikhoz fel se kell ébrednem rendesen. Odahúzom cicire, ő kiszolgálja magát, én alszom is tovább. Ha jóllakott, ő is visszaalszik cicin. A páromnak meg föl se kell ébrednie, mert még mielőtt felsírna a pici, hogy éhes, azelőtt, az első nyöszörgésre cicire rakom, így sírás nélkül megússzuk az egész éjszakát.

2008. dec. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, második válaszoló vagyok, még az akartam írni, hogy igaza van az előttem szólónak, a hosszú délutáni levegőzés elfárasztja. Amit még megpróbálhatsz, az a levendula illóolajas mécses. Nagyon jól lazít, nyugtat, istenien alszik tőle a baba. Amikor valamiért nyűgöseb nap van (oltás után, vagy ha fáj a fogacskája) mi ezt szoktuk bevetni és mindig használ! Igaz, mi is úgy alszunk tőle, mint akit agyonütöttek.:-)
2008. dec. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Akik maguk mellett altatják a babát és félálomban ciciztetnek, azok hogy böfiztetnek? Illetve megnézném, hogy szoktatják le erről...(keresztlányom 3 éves, de még mindig ez van...)

Bocsi, ez nem egészen ide tartozik, de nem tudtam megállni...

Én annyit próbáltam ilyen esetekben, hogy kicsit játszottam vele, aztán komolyan elkezdtem mondogatni, hogy most alvás van, reggel találkozunk...letettem, lekapcsoltuk a villanyt és lefeküdtünk. Beszélgetett kicsit, és elaludt.

Persze ez nem mindig válik be...

Mi is most szenvedünk, mert lányom cicin alszik el, de néha már ez sem nyugtatja meg..

2008. dec. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen mindenkinek a valaszat.

Kiprobalom akkor a delutani setat meg akkor is ha sotet van,es elore hozom a furdetest,es remelem sikerulni fog igy.

A levendularol mar hallottam es azt is kiprobalom,koszonom megegyszer a hasznos tanacsokat.

2008. dec. 16. 09:59
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utólsó válaszoló! Mivel a gyerkőc bealszik a cicin, úgyse tunám megböfiztetni, mert akkor felébred. Képzeld, semmi baja böfi nélkül, ha mégis visszajön egy pici, azt felfogja a feje alá tett pelus.Megfulladni meg garantáltan nem fog, hisz mellettem alszik, tehát minden rezzenését hallom.

Attól függetlenül, hogy velem alszik, teljesen jól elvan a kiságyában is, sőt, este, ha nem alszik be cicin, akkor is csak megpuszilom, felkelek mellőle és kész. Sose sír, beszélget, játszik, elalszik egyedül. reggel sem sír, ha már nem vagyok mellette, amikor felébred, csak hallom, hogy beszélget a macijának.

Még valami: a Kismama múlt havi számában volt egy cikk a baba önállóságra való neveléséről, ajánlom figyelmedbe, érdekes. Az én tapasztalatom az, hogy mivel van egy kipihent, kiegyensúlyozott anyukája a lányomnak, így ő is az. És nem zavarja, ha egyedül hagyom, mert teljes biztonsággal számíthat rá, hogy előbb-utóbb előkerülök.

2008. dec. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!