Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az normális, hogy a 3 hetes...

Az normális, hogy a 3 hetes babám csak rajtam/mellettem tud aludni?

Figyelt kérdés

3 hetes kislányom este csak úgy tud elaludni, hogy mellettem alszik el az ágyban. AMint berakom a kiságyba, 10 perc múlva felébred. Nappal is ez van, csak nappal hordozni szoktam hordozóban.Próbáltam számtalanszor elalvás után berakni a kiságyba, babafészekbe, de nagyon hamar felébred, sír. Így meg kb. semmit sem tudok csinálni, éjszaka meg aludni se tudok semmit, ezért mostanában már inkább hagyom magam mellett.

Tudom, hogy még pici és valamilyen szinten normális, de mikor fog ez változni? Vagy ne erőltessem a kiságyban alvást, csak fogadjam el hogy ő ilyen? Akinek sikerült erről leszoktatni a babát, annak hogy sikerült? Vagy majd az idő megoldja?



2022. febr. 13. 15:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Tudna ő aludni egyedül is, csak te nem hagyod neki.
2022. febr. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Ez ilyen, 4. trimeszter. Van akinek nem csak 3 hónapig tart és az is normális. 3 hetes. 9 hónapig a hasadban volt, 0-24 a te szívedet hallgatta, a te testmelegedet érezte, most meg nem lát, olyan dolgokat kell csinálnia, amit eddig nem (lélegezni, enni, emészteni, ruhát hordani stb), aránylag hideg is neki minden, és az egyetlen pont, amit biztosnak érez, az te vagy. Nyilván nem érdekli, hogy van neki kiságya ha egyszer ott az anyukája.
2022. febr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Te ilyen végletek embere vagy úgy látom.


Se erőltetni nem kell a kiságyban alvást, se beletörődni hogy ő ilyen és akkor veletek alszik innestől.


Simán csak türelemmel és megértéssel ki kell várni az első 3 hónap végét (google a barátod), +-1-2 hónap, és magától javulni fog a helyzet. Ha már nem annyira pici, nyugodtan át lehet szoktatni a saját ágyába, hiszen most még igényel titeket, de ez az időszak nem tart örökké.


Kitartást kívánok, mert nehéz, de kis türelemmel túl juttok rajta. Annyit jegyezz meg, hogy az első pár hónapban nem tudod elkapatni meg karba szoktatni, az a baba személyiségétől függ, nem attól hogy most mit csináltok. Világáról nem tud, az az egyetlen dolgod, hogy ott legyél neki. Házimunka megvár, rendelj kaját.

2022. febr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%
Bírom az ilyen szöveget, nem tud aludni... ha nem rajtad van akkor is el fog aludni, elhiheted
2022. febr. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Tényleg 4? Hogy? Sírva, üvöltve?
2022. febr. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
13%
5...igen, üvölt végig amíg alszik... 😀
2022. febr. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
6. Ugye csak viccelsz?
2022. febr. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
21%
Nem kell rászoktatni. Ha 10percenként felébred, akkor 10 percenként mész át hozzá. Előbb utóbb megszokja, és hálás leszel magadnak, hogy kitartottál. Semmi keresnivalója a szülői ágyban egy babának.
2022. febr. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%
8. Miért?
2022. febr. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Hát persze 8-as. Kisfiamat beraktam a kiságyba, lefeküdtem és felsírt. Odamentem, megnyugtattam, lefeküdtem és megint felsírt. Ezt játszottuk amíg magamra nem vettem, utána elhallgatott és aludt. Nem voltam hülye, hogy kib#sszak magammal. Szerencsére nem tartott sokáig ez az időszak.
2022. febr. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!