Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes növekedési ugrás. Ez...

3 hetes növekedési ugrás. Ez miatt lehet síros és ideges?

Figyelt kérdés

Hétfőn lesz 4 hetes. Kb 2 napja ordít sokat kapálozik, morog álmában ha a mellemre teszem akkor is ordít de nem minden etetésnél ugyogy ez miatt azt sem tudom mit tegyek vagy hogy segítsek neki.. olyan mintha akarata ellenére belé tömném a mellem de ő kéri aztan meg is nyugszik rajta aztán valamikor 5 perc után megint visít.

Mondjátok hogy ez csak a növekedési ugrás miatt van és nem így fognak telni mostantól az etetések mert ezt nem fogom így bírni és inkább akkor tápszerhez fordulok mert vele együtt sírok ilyenkor… 😥


2022. márc. 5. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez hasfájásnak tűnik, tipikus ez az üvölt-eszik öt percig-üvölt kombináció. Két dolgot próbálj meg. Először is az eddiginél több büfiztetés, minél több pozícióban hogy megtaláljátok a nektek legjobbat és biciklizés a lábaival. Másrészt kicsit lassíts: ha sír, az nem mindig azt jelenti, hogy éhes. Próbáld meg kitalálni, mikor mi lehet a gondja, ha pl. felhúzza a lábait, akkor pukizni próbál. Idővel differenciálódik a sírás, és pontosan fogod tudni az első nyikkből is már, hogy most éppen álmos vagy éhes, de jelenleg még szinte ugyanúgy sír minden alkalommal (mégsem mindig ugyanaz a baja).

Segít az is, ha tudod, kb. mennyi ideje evett utoljára, ha egy órája evett, akkor álmos lehet, ha nem olyan régen, akkor alul vagy felül egy gázbuborék bántja, ha pedig két-három órája, akkor jó eséllyel éhes.

Kitartás. Most nehéz, és rengeteg új dolgot kell mindkettőtöknek megtanulnotok, de megéri. Ha pedig alszik pihenj, nem most kell nagytakarítani, és az sem elvetemült dolog, ha rendeled az ebédet. Próbálj meg napjában egyszer elmenni sétálni vele (ha az időjárás nem túl vacak), ez keretet ad a napoknak és a mozgás is jót tesz mindkettőtöknek.

2022. márc. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hasfajas + növekedési ugrás.

A növekedési ugrás kb 1 hétig tart. A hasfajas pedig a 6. hét körül enyhülhet,ha peches vagy, akkor később. (Én espumisant adtam neki, nekünk azt jól bevált, a biogaiatól nagyon fájt a hasa.)

2022. márc. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem csak a sirasbol gondolom hogy ehes hanem cuppog nyujtogatja a nyelvet. Hasfajosnak pedig nem gondolnam legalabbis tudom mikor bantja a hasat bufi vagy puki esmupisant is hasznalunk nalunk jol bevallt + a torna ez kb perceken belul segit is rajta mindig. Amikor igy sir nem huzkodja fel a labait ami arra utalna a hasa sem kemeny max meg arra gondolnek hogy talan ilyenkor no neki a pocak es az faj neki? :/ mar mindenre gondoltam hogy lassu vagy gyors a tejleado reflex es nem tetszik neki valamelyik de egyenlore meg arra se jottem ra hogy nekem ilyenkor gyors vagy lassu teljesen uj amit most csinal ezert gondoltam csak a novekedesi ugrasra. Eddig mindig szepen nyugodtan evett. :(
2022. márc. 5. 23:03
 4/6 A kérdező kommentje:
Ilyenkor egyebkent nem csak a cicimen sir ha felveszem jarjakok vele,kendobe kotom semmi nem nyugtatja meg csak a cici de az elejen meg azon is sir.
2022. márc. 5. 23:05
 5/6 A kérdező kommentje:
Bufiztetem is ilyenkor de akkor is sir ellenkezik emelgeti a fejet bufi meg nem jon :(
2022. márc. 5. 23:06
 6/6 A kérdező kommentje:

Probalkozom majd tobb bufiztetessel ha legkozelebb is igy fog sirni de nagyon remelem hogy hamarosan elmulik ez

Egyebkent probaltam neki a biogaiat is na hat attol csak nehezen kakilt ugyhogy a tejcukorral ugynezki nincs gondunk amiota nem adom neki nincs gond

2022. márc. 5. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!