Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki a babája 1-1,5 éves...

Aki a babája 1-1,5 éves korában visszament dolgozni, hogy bírta a gyerek?

Figyelt kérdés
Én úgy tervezem, hogy először csak részmunkaidőben, és mama vigyázna rá míg dolgozom. Bölcsibe kb. 2 éves korában adnám.

2022. márc. 9. 06:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Jól. De nagyon gondold át ezt a mama vigyázós ötletet. Nagyon komoly problémákhoz vezethet, ha q mama mást enged, máshogy nevel...
2022. márc. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem nem, anyukam okos nő, nálunk nincs ilyen probléma. :)
2022. márc. 9. 07:04
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Elsőhöz csatlakozva: tényleg fontos az, hogy mama a ti elveiteket követve vigyázzon rá. Pl ha ti nem adtok vízen kívül más löttyöt, ő sem tegye. Ha ti kötődően próbáljátok nevelni, mama ne vigyen be tekintélyelvűséget... Ilyenekre gondolok.


Egyszer anyósomra bíztam 1 órára a gyerekeim. Soha nem feltételeztem róla, hogy bántani fogja őket. Arra értem haza, hogy a másfél éves lányom kapott egy jó nagy ütést a karjára, amiért megint megpróbálta megharapni a nagyobbik fiam. Én ezt sosem erőszakosan oldottam meg, hanem gondolkodni leül ha rosszat csinál egy erre kijelölt helyre és miután megnyugszik, megbeszéljük. Mára nagyon ritkán próbál bántani mást, mert tudja, hogy mehet gondolkodni...

Mikor anyósomnak mondtam, hogy mi nem ütjük a gyerekeket, kiült az arcára a döbbenet. Később kérdeztem a férjem és ő mondta, hogy igen, néha kapott egykét pofont, de arányaiban jó gyerek volt és sokat nem kapott ő sem..

Na de lényeg a lényeg: fektessétek le a főbb dolgokat. Nyilván lesznek dolgok amiket másképp csinál, csinálja is, de ami nagyon fontos nektek, abban próbáljon partner lenni.


Nekem még az jutott eszembe, hogy esetleg előtte csináljatok pár olyan napot, mikor pár órára elmész otthonról.

2022. márc. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%
Szuper, kérdező. Örülök, hogy anyad okos nő és remélem jól fog működni. De tény, hogy ő nem a gyereked anyja és nem szakember. Sok olyan dolog lesz majd, ami nem fog tetszeni és vagy nem mersz érte szólni, mert az anyad, vagy osszevesztek egy életre.
2022. márc. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
4-es te mi alapján feltételezed ezt usmeretlen emberekről? Kicsit meglódult a fantáziád...
2022. márc. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

5!


Esetleg talasztalat? Saját és a környezetem talasztalata?

2022. márc. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Es akkor ezt mindenkire ráhúzod???

Olvasd már vissza magad? Semmit nem tudsz róluk.

2022. márc. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Ok,7. Szuper,hogy t3 mindent tudsz róluk. További szép napot.
2022. márc. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as, sajnálom, döbbenet. Nálunk ilyenről szó sincs. 5-össel nem is foglalkoz... Arra gondoltam, hogy megpróbálok először egy 4 órát, a munkahely belemenne, és ha az megy akkor 6, majd 8.
2022. márc. 9. 08:11
 10/13 anonim ***** válasza:
14 hónaposan ment heti 3x bölcsibe. Nagyon jól ment a beszoktatás és szereti is, nagyon magabiztos kisgyerek lett belőle hirtelen :) viszont a bölcsis betegségek minket sem kíméltek, szóval sokat volt itthon. Viszont az nem igazán kor függő, edződnie kell az immunrendszerüknek a közösséghez.
2022. márc. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!