Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyen érdekes a pelenkázás?

Miért ilyen érdekes a pelenkázás?

Figyelt kérdés
Bárki jön hozzánk látogatóba, vagy ha mi megyünk valahová, a szoptatást nagyon tiszteletben tartják, hagynak elvonulni, stb. De a pelenkázást mindenki látni szeretné, sőt, akinek már van/volt gyereke, az csinálni is akarja.
2022. márc. 14. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Megint a pelenkafétises?
2022. márc. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem csak te vagy ilyen beteg arc, fétises marha, jelentettelek
2022. márc. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Hát nem tudom. Én mindig kimenekülök, ha a nővérem elkezdi pelenkázni a gyerekét. Szerintem undi a pelenkázás.
2022. márc. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%
Én nem tudom ki a kérdező, de jó kérdést tett fel, engem is irritál, hogy mki lesni akarja a pelenkázást. Értem, hogy ő egy baba és nem "úgy" nézik, de mindig azt érzem, hogy szegény egyszerűen ki van szolgáltatva a bámészkodásnak.
2022. márc. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
én is jelentem inkább
2022. márc. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok fétises, első babás anyuka vagyok. Szerintem a pelenkázás is van olyan intim mint a szoptatás, csak nem nekem, hanem a babának.
2022. márc. 14. 20:35
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

Csecsemő gondozó voltam anno. Ez rutin és anno két orankent 12 kisgyereket pelusoztam be.

Amikor a barátnőmnek vagy rokonomnak babája lett, én is felajanlottam hogy pelusozom mert bele lehet fáradni amikor megállás nélkül neked kell.

Nincs ebben semmi. Ellátok egy újszülöttet. Ebben semmi extra nincs legalább is számomra.

2022. márc. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom nekem boven eleg a sajatot pelenkazni , egyaltalan nem vagyok kíváncsi mas gyermek es anyuka pelenkazasi "legyottjara"
2022. márc. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
Érdekes, az én rokonaim tök diszkréten kezelik. Kivéve a kétéves unokatesót, aki mindig nézni akarja. Engem mondjuk nem zavar, ha kíváncsiak vagy segíteni akarnak.
2022. márc. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez egy tök érdekes kérdés szerintem, megfigyelés!


Szerintem amúgy azért, mondom az én - gyerektelen csecsemőgondózó és óvónő - szempontból sokan reflexből elmenekülnek, hogy fúj, tán büdös, és éppen az érdeklődésükkel kompenzálják ezt, hogy nem undorodnak még a pelenkatartalomtól sem.


El tudom azt is képzelni, hogy tanulni akarnak pelenkázási technikákat, hogy más hogy csinálja, hogy saját magukat igazolják, hogy ők jók abban, amit csinálnak.


Fura gondolatom tán, de nem kizárt, hogy tényleg érdekel valakit a gyerek nemi szerve, mondván hátha mégsem az, amit mondtak neki, illetve hogy konkrétan hogy néz ki a nemi szerve, kíváncsiságból, pláne, ha láttak már több olyat is, netán saját gyerekükét, összehasonlításból.


Szerintem. :)


Ugyanakkor szerintem te is szólhatsz, ha zavarónak érzed, hogy pl. bocsi, meghagynád nekünk a privát szféránkat, vagy vmi ilyesmit, szerintem mindenki megértené és elfogadná.

2022. márc. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!