Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyenkor mi a teendő? Mit tegyek?

Ilyenkor mi a teendő? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elég hosszú kérdés lesz, bonyolult is kicsit, szóval csak az olvassa végig, s írjon tanácsot, aki tényleg tud segíteni.

A kisbabám jelenleg 6 hetes.

Na az lenne a kérdésem első sorban, hogy ha édesanyám 2-3 alkalommal forratlan csapvizet adott a gyerekemnek a tudtom nélkül lehet ezzel baj, neki is, nekem is, elveheti az apja emiatt a gyermeket?

A másik, hogy nagyon csúnyán összevesztünk ezelőtt 3 héttel anyukámmal kb, és elmentünk a kicsivel a háztól.

Az apjának a rokonságai tanúskodnának mellette, hogy igen, elmentünk, lehet ebből baj, a bíróság ítélheti az apjának a gyermeket emiatt?

Eleve, rokonok/ismerősök tanúskodhatnak egy ilyen ügyben? Mert én úgy tudom, hogy nem.

Ennyi lenne, ha úgy van, a többit még 1-2 válasz után kifejtem, hogy miért kérdezem ezt, vagy ha valakit érdekelne, akkor írok privátot.🙂

Nagyon szükségem van a segítségre, ha esetleg tudna valaki okosat mondani azt nagyon megköszönném..

Kijöhetek ebből még jól?:(


2022. márc. 19. 10:58
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Hát a gyereknek is, s nekem is ott van az állandó lakcímünk anyukám házába, s oda is tudunk csak menni, máshova nem
2022. márc. 19. 12:12
 12/22 anonim ***** válasza:
68%
Hát kérdező, ebben az esetben jobban át kellett volna gondolni a gyerekvállalást, és addig nem szülni míg nincs saját jogú ingatlanod(akár albérlet). Így igen, elvehetik a babát tőled főleg ha az apjánál megvannak a körülmények
2022. márc. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Viszont nekem muszáj volt édesanyámra számítani, mivel terhesség alatt küldtek el, s nem volt hova menjek, terhesen pedig nem tudtam elállni sehova dolgozni.
2022. márc. 19. 12:21
 14/22 anonim ***** válasza:
89%
Terhesen nem rúghatnak ki.
2022. márc. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Nem az volt a baj. Engem elküldtek innen, a párom, nem akarta a gyermeket sem, engem sem. Így a munkahelyem sem tartott tovább, el kellett menjek anyámhoz.
2022. márc. 19. 12:27
 16/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem értem. Honnan küldtek el? És mi köze van ahhoz h szétmentetek az exeddel hogy a munkahelyedet is ott kellett hagynod? Vagy messze lakik anyád a munkahelyedtől? Nem volt elég a fizetésed egy albérletre? Így azt kell hogy mondjam hogy egyet értek valamelyik válaszolóval hogy ez esetben nem kellett volna gyereket vállalnod. Főleg hogy az apa nem is akarta a gyereket. Most anyád nyakára szültél.. ki kell hogy mondjam, felelőtlen vagy
2022. márc. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
87%
Drága, nem kellett volna felmondani terhesen, csak megbeszélni az orvossal, hogy táppénzre vegyen, írjon valami okot rá. Anyukád házában meg inkább ne pattogj neki, mert lehet belőle bajod. Főleg, hogy most semid sincs szó szerint. Ilyen helyzetben vagy csukd be a szád, vagy normálisan próbálkozzál. És ne akarj világgá szaladgálni az újszülöttel a semmire, mert a védőnő sem fog megdícsérni, ha véletlenül megtudja. Nyeljed, légyszíves, ha már annyi eszed volt, hogy ilyen helyzetbe hoztad magad. Mást erre nem nagyon lehet írni.
2022. márc. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a válasz: Mónika show...

Ez kb az a kategória

2022. márc. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
88%
Ha nincs mukád, nincs pénzed, nincs lakásod, akkor hova a bánatba mentél a 6 hetes babával? Az utcára? Mert akkor igen, elvehetik. És remélem, hogy ebben az esetben ténylegesen el is veszik. Nagyon felelőtlen vagy.
2022. márc. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés volt már. Akkor épp visszaköltöztél a “párodhoz” aki ezzel fenyegetett hogy elveszi a gyereket. Most megint visszamentetek vagy mizu?
2022. márc. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!