Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ilyen sokat kellene...

Tényleg ilyen sokat kellene ennie egy 11 hónapos gyereknek?

Figyelt kérdés

A neten bóklászva akadtam erre a cikkre:


Reggeli: anyatej, annak hiányában 250‐270 ml tápszer, emellett reggeliként kínálhatsz kenyérkatonákat, kis sajt‐ vagy felvágott falatokat, babamüzlit.


Tízórai, kiváltott étkezés: 220‐250 g pépes étkezés (gyümölcs, zöldség, tejpép (javasoljuk a hozzáadott cukrot nem tartalmazó pépeket), speciális pép)

Ebéd, kiváltott pépes étkezés: babafőzelék, dúsítva növényi olajjal (olívaolaj, napraforgóolaj, repceolaj, tökmagolaj) és csirkehússal/pulykahússal/sertéshússal/marhahússal/csirkemájjal/tojássárgájával. Egy teljes adag főzelék 220‐250 g. Az olaj mennyisége 1 kávéskanál/1 dl főzelék.


Uzsonna, kiváltott pépes étkezés: babafőzelék, dúsítva növényi olajjal (olívaolaj, napraforgóolaj, repceolaj, tökmagolaj) és csirkehússal/pulykahússal/sertéshússal/marhahússal/májjal/tojássárgájával, az adagja 220‐ 250 g


Vacsora: anyatej, annak hiányában 250‐270 ml tápszer


Ez a leírás alapján közel 1 kilogramm étel naponta, én nem eszek ennyit, nemhogy a 11 hónapos, egyébként tökéletes súlyú fiam...


2022. márc. 24. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Ha hozzászámolod, hogy neked napi 2 liter folyadékot meg kell inni amellett, hogy napi háromszor eszel. Így a gyerek étel és ital fogyasztása reális össztömegű.
2022. márc. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szerintem 3 tvesen sem eszik meg a gyerek 250g ételt egyszerre..

Ha azt olyan 170-re veszem, akkor reálisnak érzem..


De amúgy a

2022. márc. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt vedd figyelembe, hogy ennek jó része folyadék, főleg a tápszernél, nem tömény szárazanyag. Más lenne, ha 25 dkg kenyeret enne meg minden étkezésre. Minden gyerek más és más amúgy. Az én lányom amúgy nagyon sokat eszik, 1 éves. A fél liter tápszer egy nap úgy kb-ra van meg, inkább 400 ml (vizet viszont rengeteget iszik), de egy étkezésre megeszik egy ujjnyi szelet sajtot, egy szelet toast kenyeret, felvágottat, egy üveg 160 g-os bébiételt, meg mellé lecsúszik simán úgy 60-90 ml tápszer reggelire. Ebédre ma megevett egy átlagos batátának a felét, egy fél padlizsánt, egy fél üveg bébiételt, egy szelet lazac felét és még csipegetett az én kajámból (pürében nem tudom mennyi, mert már rég nem csak pürét eszik). 78 cm és 10 kiló, a héten voltunk státuszon, egyáltalán nem kövér, de egy duracell nyuszi, le is mozogja, amit megeszik.
2022. márc. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az enyèm ennek a töredekèt ette a szilàrd kajanak, mellè rengeteget szopizott.
2022. márc. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

11 hónaposan csak tízóraira volt hajlandó elfogadni pár falat valamit, néha 1 szál üres spagettit is elfogyasztott. Anyatejjel meg napi max. 1 deci vízzel jóllakott.

Talán most 2 évesen eszik meg ennyit, ha jobb napja van.

2022. márc. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A magyar hozzátáplálási norma nagyon elmaradott. Minőség helyett a mennyiségre megy.
2022. márc. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!