Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálok rosszul a 10...

Mit csinálok rosszul a 10 hetes babámnál?

Figyelt kérdés

Holnap lesz 10 hetes a kislányom és több mint egy hete egész nap folyamatosan nyűgösködik. Sosem volt az a "eszik és alszik" típus, sokat volt eddig is ölben, kell vele foglalkozni, de eddig nagyjából felismertem, hogy mi lehet a problémája. Mostanában az etetések között nagyon sokat sírdogál, nyűgös és fogalmam sincs mi baja. Ha álmos (ásítgat és dörzsöli a szemét) akkor sem tud nyugodtan aludni, van hogy el se tudom altatni, pedig tudom hogy álmos, ha el is alszik amint leteszem szinte azonnal (vagy max 10-15 perc múlva) felébred. Korábban jól működött a babakocsiban alvás, akár séta közben, akár csak a teraszon, 1,5-2 órát simán aludt. Most gyakorlatilag sétálni se tudok vele elmenni. Abból áll az egész napom, hogy próbálom nyugtatgatni és kitalálni mi baja van. Végig megyek mindig a szokásos szóbajövő problémákon.

Kezdek már kikészülni. Eltelt 2,5 hónap és olyan mintha hirtelen egyáltalán nem ismerném a saját gyerekem. Arról már nem is beszélve, hogy mostanában szinte állandóan ölben van, de ott is sokszor csak sír, ami lelkileg nagyon megterhelő. Be vagyok vele zárva, mert nem nagyon lehet kimozdulni vele. Úgy érzem kezdek begolyózni a bazártságtól. És nagyon magam alatt is vagyok, rossz anyának érzem magam amiért nem tudok segíteni neki, mert egyszerűen nem tudok rájönni, miért sír.

Hordozni csak keveset szoktam,mert van egy gerincbetegségem.

100% tápszeres, tehát a cicire tevés nem működik :(

Az első hónapban nagyon hasfájós volt, de azért mostanra az már nagyban mérséklődött és nem is mutatja a tipikus hasfájós jeleket.

Mit tehetek még? Mire nem gondolok? Mi lehet a baja?



2022. márc. 29. 15:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és a 2 hónapos oltását még csak most fogja kapni, úgyhogy nem az a baj.
2022. márc. 29. 15:25
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Üdv a gyereknevelés nevű “játékban”. Ez ilyen.
2022. márc. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Érdemes mindig az evés-alvás-fogzás-mozgásfejlődés vonalon végigmenni.

Nálatok pl. esetleg tápszert kell-e váltani, nem kevés -e már neki?

2022. márc. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Most miért pontoztok le? 😂


Semmit sem csinál rosszul a kérdező. A babák ilyenek. Van, hogy befolyásolható ok nélkül nyűgösek, időjárás, front, telihold, csillagok állása…enyém pl. egész nap nyekergett ha fújt a szél vagy most, hogy melegebb van este is üvölt, mint akit nyúznak.


Mellesleg később is ez lesz, lesz egy rendszer ami tart vagy 2-3 hétig és utána jön valami új. Nemalvás, egész napos nyekergés, miegymás.


EZ. ILYEN.

2022. márc. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Puki nem bántja? Próbáltad tornáztatni?

Lehet mégis fáj ám a hasa, ettől nem vagy rossz anya.

Szegény nem tudja megmondani, mi a gond, ha a pelus tiszta, enni kapott, büfi puki volt, akkor kb mindent megtettél, lehet csak rád vágyik, vagy a front, telihold, talán nála előbb jött a 3 hónapos növekedési ugrás, ne ess kétségbe, el fog múlni.

2022. márc. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, ezt a kérdést én írtam ki.


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__altat..


Tegnap nem tudom mi történt, de egyetlen nyekk nélkül aludt el a gyerek. Előtte meg két hét menetrendszerű üvöltés. Hajlok én is arra, hogy ez ilyen. A legnagyobb rejtély a gyerek.

2022. márc. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kb ebben a korban normális, értelmi érés történik éppen, jobban érzékeli a világot és ez kifárasztja (negyedik trimeszter vége, alkalmazkodik a külvilághoz). Igazából jól írta a második, ez sajnos ilyen, vannak olyan napok amikor a túlélésre kell játszani. Nekünk januárban volt ez elég durván 2.5 hétig, de innen a "másik oldalról" tudom mondani, hogy el fog múlni - és nyugi NEM VAGY ROSSZ ANYA!!! :)
2022. márc. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy kevés neki a tápszer?Mi is tápszeresek vagyunk 10 hetesek és az előző adagemelés előtt nekem is így volt.Megemeltem a kaja adagját és jobb lett.Mennyit eszik egy nap?
2022. márc. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!