Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napközben csak ölben van el a...

Napközben csak ölben van el a 10 hetes babám, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Napközben a kisfiam csak ölben tud aludni. Ha berakom a kiságyába azonnal felébred. Születése óta így van, próbálom folyamatosan berakosgatni, de mindig felébred és egy idő után már nagyon fárasztó az állandó ringatás.

Egyáltalán normális ez? Abban reménykedtem hogy a 3 hónaphoz közeledve le lehet erről szoktatni de egyszerűen nem sikerül.

Érdekes módon éjszaka nincs ilyen probléma akkor le lehet tenni.

Illetve mikor kezdjem el leszoktatni az ölben ringatásról mint altatàsi módszer? Lassan kezd nehéz lenni, félek később nem dogom elbírni. Van ennek meghatározott ideje? Mert nyilván egy pár hetes baba még testközelségre vágyik, de mikor jön el az a pont mikor elkezdhetem átszoktatni valami más altatási módra?

Van valakinek ezekben tapasztalata?



2022. márc. 31. 15:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%

Csak erőszakkal lehet ilyenről leszoktatni, ami nem jó. Ő ilyen, ezt szereti. Valószínű zajosabbak a nappalok, éjszaka zavartalan az alvása.

Nálunk kellett a kendő, abban jól eloszlik a súly és közben szabad a kezem is, hogy ne csak üljünk. Jókat aludt abban.

2022. márc. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%
1es vagyok. Sokan kritizálják, hogy attól még nehéz a gyerek meg minden. De nem. Az 13 kilós 1 évesem is van hogy előre van rám kötve és nem zavaró a súly. Egy kisbaba sokkal kényelmesebb.
2022. márc. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
Tedd az ágyába, és ne vedd ki, ha felébred. Nem kell ringatni, altatgatni. Így csak hozzászoktatod a kézben léthez. Bár ma ez a trend.
2022. márc. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Az én fiam is ilyen. 5 hónapos. Ez van. A 3-as módszerével lehet érzelmileg sérült gyerekeket nevelni. Nem én mondom ezt, hanem a tudomány. Próbáltad kendőbe kötni? Nálunk az vált be, most váltottunk csatos hordozóra és még jobb. Vagy elfogadod, hogy a te babád ilyen, vagy hagyod sírni. Sajnos ez a két megoldás van.
2022. márc. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Ja és még valami. Sosem hagytam sírni, de ma már az egyik alvása ágyban van. Szépen lassan az ő igényei szerint kialakult. Szóval jobb lesz ez, hidd el! 4-es voltam.
2022. márc. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

"A 3-as módszerével lehet érzelmileg sérült gyerekeket nevelni."


Tehát akkor minden gyerek, akinek van nagyobb testvére, az érzelmi sérült, mert az anyja nem tudja egész nap ölben tartani? Te 5 hónapja egész nap fogod a gyereket az öledben?

2022. márc. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
53%
Babahordozó: rugalmas vagy szövött kendő, később csatos hordozó. Kényelmes, marad két szabad kezed és erősíti a kötődést. Kisfiam kb 2 évesen szokott le a kendőben alvásról, azóta saját ágyban alszik egész éjjel.
2022. márc. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38%
6. Nem erről van szó. Az értő olvasás fantasztikus dolog. A 3-as gyakorlatilag a sírni hagyást írta le, erre írtam. Lehet több gyereket is nevelni úgy, hogy ne hagyjak egy kicsit üvölteni. Ha te erre nem vagy képes, ne vállalj több gyereket! Egyébként nem, le is írtam, hogy csatosban van sokat, illetve egyre jobb a helyzet. Csak gondolom annyira elkapott az ideg, hogy értelmezni sem tudsz :)
2022. márc. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 gyerek utàn az a tapasztalatom, hogy nagyrészt tőlük is függ, hogy hogyan tudnak elaludni. Az első fiam ölben majd cicin alvós volt, 100x kelt éjjel. A második most 10 hetes, 6 hetes korától az alvások 90%-a úgy zajlik, hogy ha elfárad, cumi a szájába, beteszem a kiságyba és magától elalszik. Csak akkor nem sikerül, ha túlfáradt. Semmit sem csináltunk másként a két gyereknél egyébként. A mostani sem az én érdemem. Az egyik igényelte a közelségem, a másik meg szereti a kiságyban alvást. Ettől még szoktathatod kiságyba, de sokáig sírni én se hagynám.
2022. márc. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ketfele gyerek van, amelyiket le lehet tenni, es amelyiket nem. Mindkettom van. A letehetetlennel a hordozokendo majd csatos hordozo , valamint az elektromos babahinta segitett, illetve az Adamo-hinta is segithetett volna, ha addigra meglett volna. Mondtak, hogy varjam meg, meg melyen alszik, es hogy az kb. 20 perccel elalvas utan kovetkezik be. Hat az enyemnel 60 perc utan sem jott ez el 1,5(!) eves koraig. Ha elmozdultam mellole, 5 percen belul fentvolt, es sirt (vagyis inkabb orditott). Babakocsiban is ez volt, autoban is. Cumit nem fogadta el. Fogalmam sincs, mit csinalnek maskepp, talan az Adamo-hinta segitett volna.
2022. márc. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!