Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor vittetek át a kicsit a...

Mikor vittetek át a kicsit a saját szobájába?

Figyelt kérdés
Féléves a gyermekünk, a védőnő szerint most lenne aktuális átszoktatni, később csak nehezebb lesz. Jelenleg még a mi szobánkban alszik a kiságyában. Nem egy jó alvó sajnos, tehát ha nem történne csoda és nem aludna át az éjszakát, at kéne járnom hozzá . Vagy pedig ott aludnek mellette a heverőn, bár szerintem ez nem jó opció. Szerintetek?

2022. ápr. 15. 19:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Az a legjobb, ha születése után rögtön a saját szobájába kerül. Neked kellett volna ott aludni a heverőn a kicsi szobájába, és nem a babát beköltöztetni hozzátok.

Most még talán át tudod szoktatni, de ne várj tovább mert egyre nehezebb lesz.

2022. ápr. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%

Igaza van a védőnőnek


Később nehezebb.


8 hónapos volt a lányunk


1,5 elmúlt a fiúnk.


Az utóbbit megbántam, higy eddig húztuk.


Saját kényelem miatt szintén, mert sokat kelt..

De amikor màr maga jön ki akkor nehezebb odaszoktatni.


Persze van, akit nem zavar, ha 5 évesen is a szülői hálóban alszik a gyerek☺️

Hozzánk is átjárnak éjjel néha.. de ezzel ki tudok békülni..(2 és 3,5 évesek)

2022. ápr. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Fiunkat 1 éves koráig hagytuk a szobánkban. Sőt, velünk is aludt.

Most 3 éves, a mai napig nem tudjuk kitenni. Minden egyes éjjel jön vissza közénk.


A kicsi első naptól saját ágy, saját szoba. 6hónapos.

2022. ápr. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Első naptól saját szoba, saját ágy. Erről már lecsúsztatok, így minél hamarabb.
2022. ápr. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

mióta a kórházból hazajöttünk.

testvéreméknél az 5 és a 3 éves is velük aludt egy ágyban mikor kisebbek voltak és most is átjárnak minden éjjel. most várják a harmadikat. hát nem irigylem. 😳🙄

2022. ápr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%

Ez engem is érdekel, kérdező ne haragudj, hogy idekontárkodok csak kérdezném a tapasztalt anyukákat,hogy:

Kisfiam anyatejes, 14 hónapos. Velünk alszik egy szobában, de külön ágyban. A minimum kelései 2, de van amikor a fogzás olyan szinten bekavar, hogy napokig alig alszom. Sokszor kínomban már magamra rakom,mert csak úgy tudok egyhuzamban nem fél órákat hanem max 3 órákat aludni. Soha nem gondoltam, hogy ennyire rossz alvó lesz, ennyire bekavar a fogzás, illetve ennyire vágyni fog a testkontaktusra. Egy ilyen kisfiút hogyan tudnék én is átszoktatni?(Kezdetektől ilyen volt) Augusztusban tölti a 1,5 évet. Nagyjából ilyenkor szerettem volna nekikezdeni az átszoktatásnak..

2022. ápr. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
Ez mind attól függ, hogy nektek és a babának mi a jó. Én hiába akartam külön szobába altatni, ha 10 percenként keltünk. Most 6 hónapos, de az én gyerekem nem áll készen a külön szobára egyáltalán. Ha csak azért akarod mert a védőnő azt mondta ne csináld, ha azért mert te szeretnéd igen simán elkezdheted átszoktatni. Úgy csináld ahogy a te családodnak jó.
2022. ápr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

2. Vagyok


Én sokat aludtam vele a saját szobájàban.


Vidd át most, ha teheted, mert 1,5-2 éves kor közt jönnek az irracionális félelmek.. az alvasborulás.

A legkisebb gondod lesz a foga.


Most így 6 hónappal később nálunk úgy néz ki, hogy elalszik, és már amikor kel, akkor nem kell átmennem, hanem jön.. ha baja van hamar, ha nincs baja, akkor csak hajnalban (5-5:30 fele)


2 évesen választottam le közben az anyatejről, azóval ez nálunk is opció volt.


A sok ébredés miatt döntöttünk végül a költöztetés mellett, mert a férjem alig aludt, közben új munkahelyen kellett helytállnia.

( nem kisgyerekágyat, hanem 200*90-es ifjúságit kapott, aminek van pereme)

2022. ápr. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
3as: mi első pillanattól a saját szobájába altattuk, mégis jön át még 4 évesen is, szinte menetrendszerűen... 😅
2022. ápr. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A második gyerekünk nagyon sírós, nagyon gyakran ébredős volt. Fél éves koráig aludt az ágyunkban, 1 éves koráig saját ágyban, de a hálószobánkban. Akkor kezdte átaludni az éjszakát és tettük át a nagytesóhoz.

A nagytesót születése óta a saját ágyába szoktattuk. Újszülöttként is csak 2x ébredt éjszaka, de ő is 1 éves korára aludta át az éjszakát.

2022. ápr. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!