Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől “romlott el” minden a...

Mitől “romlott el” minden a babámmal?

Figyelt kérdés

Volt egy nagyon nyugis sosem sírós kislányom, és most lassan 1 éves lesz. Mindig rossz alvó volt, de 9 hósan átaludta az éjszakákat 3 hétig és azt hittem minden megjavul, most pedig 4-5x is kelünk, és ordít, és nyugtathatatlan, nem lehet vissza rakni a kiságyába mert az világháborút szül, és én már hulla vagyok, meg az apja is. Reggel felkelünk, felöltözés peluscsere, reggeli, és indul a buli. Oda jön, rángatja a gatyám, csapkod és sír, hogy vegyem fel. Ok ma megmentettem a délelőttöt mert bevágtam babakocsiba és sétáltunk, hogy nyugi legyen. De ez megy addig amíg le nem fektetem délelőtt(10-kor). Aztán délután valamivel jobban el van, de akkor is azt látom, hogy olyan hevesek az érzelmei valami miatt. Pl apja haza jön du, és oda mászik de nem tudja még felvenni babusgatni mert kezet kell mosnia, és úgy kiborul a gyerek hogy zeng a ház, aztán az istenért nem vehetem ki az apja kezéből, ekkor meg olyan mintha utálna engem. Szerintetek ez miért van? Tudom, hogy egy nagyon akaratos gyerek lesz, érzem, de félek h én rontok el valamit, meg hogy nincs elég türelmem a folytonos sírás miatt 🥺

Ne haragudjatok amiért hosszú lett.



2022. ápr. 20. 10:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
9 hónapos: szeparációs szorongás. Köze nincs az akaratossághoz.
2022. ápr. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Derjaderja ***** válasza:
63%

Ez egy ilyen korszak. Jobbat teszel neki ha megadod az igényét a testközelségre, amikor csak kivitelezhető.

Semmiképp nem fegyelmezés és a viselkedésének meg a jellemének a bírálata tesz jót.

Van olyan baba, aki kb a születésétől ilyen.

2022. ápr. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Te vársz túl sokat a gyerekedtől. Nem romlott el, hanem te nem vagy hajlandó rá figyelni, csak azt akarod, hogy maradjon csendben es viselkedjen úgy, ahogy te azt elképzelted. 1 évesen pont ilyen a legtöbb gyerek, mint amit leírtál. Még nem értik azt a fogalmat, hogy később. Az alvást is sok minden befolyásolja, fogzás, mozgásfejlődés stb. Az apjára azert csimpaszkodik, mert egész nap nem látta. Teljesen rendben van a kislány, a ti fejetekben kéne egy kis rendet tenni.
2022. ápr. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jesszus isten. Szerinted az normális hogy óránként kelek éjjel és 30 perceket ébren vagyunk? Ez kinek jó? Neked?
2022. ápr. 20. 12:16
 5/11 A kérdező kommentje:
Jaj istenem mindig én vagyok a hülye hogy idegen ősanyákra hallgatok ilyen fórumokon
2022. ápr. 20. 12:30
 6/11 Derjaderja ***** válasza:
100%
Normális csak nagyon fárasztó.
2022. ápr. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

4


Igen, sajnos normàlis


Üdv a klubban..


Majd “megjavul”


Aztán újra elromlik..


Nèhány gyerek alapból alszik rendesen( rendesen = szülői elvárásnak megfelelően, kènyelmesen). ez a ritkább.


Az ébredés a normálisabb.

Más az alvásciklusuk..


Minnél jobban erölködsz, annàl rosszabb lesz.



Nekem vannak hetek, amikor egyik gyerek sem kel, aztán betegek lesznek, hiába gyógyulnak meg, egyik jel 3-azor másik 4-szer.. ez 7 alkalom.. jobv esetben az egyik màr visszaalszik, mire a màsik kel .. (3,5 ès 2 èvesek)… persze mellettük már meg kell állni a helyed a “felnőtt”( munkahely) világában is..


Nem véletlen mondják viccesen, amikor vàrandós az ember, hogy “most aludjatok, mert utána évekig nem fogtok”

2022. ápr. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekünk 10 hónapos kora óta csak a mi ágyunkban hajlandó aludni, addig elvolt a kiságyban, 1 éves koráig kelt éjszaka többször is, most hogy betöltötte mintha kezdene javulni, de majd ha jön foga megint, borul minden 😅
2022. ápr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Neked játék babát kellett volna venni

Igen normális hogy így viselkedik a gyereked

Én 16 hónapig ejszakaztam vele,egyedül nevelem,nem aludtam,fáradt voltam 0-24 be

2022. ápr. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi lesz veled egy nagyobb betegség alatt mikor nem is nagyon alszik? Vagy mondjuk a dackorszak alatt?
2022. ápr. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!