Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A cseresznye formájú cumi...

A cseresznye formájú cumi tényleg gátolja a fogak helyes növekedését? Kisfiam 2,5 hós és csak ilyen cumit fogad el.

Figyelt kérdés
2008. dec. 18. 08:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Állítólag igen, de szerintem ha nem lóg egész nap a szájában, akkor nem lesz gond.
2008. dec. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem muszaj ne tedd a szajaba a cumit.En tettem a lanyomnak,elfogadta de az volt a baja hogy ehes(sosem jelezte ha ehes volt)ugyhogy mikor rajottem,mindig a cicit tettem a szajaba.Az annyira megnyugtatta hogy nem kellet a cumi.Most 11ho.-s es csak akkor veszi be a szajaba ha unatkozik,de jatszik vele.
2008. dec. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Cumi


Ideális esetben tehát a baba szopizási igényét teljes mértékben a cicin elégíti ki. A cumi amellett, hogy cumizavarhoz, szopizási problémákhoz vezet (különösen az "anatómiailag formázottak"), mivel egészen másfajta ingert okoznak a szájban, egészen másképp kell a babának a szájában tartania, a tejtermelés visszaesését is okozhatják. Ugyanis ha a baba időnként cumit kap, ahelyett, hogy mellre kerülne, nem tudja elég tej termelésére késztetni a mellet. Ez különösen növekedési ugrások idején okozhat gondot.

A mell azonban sosem teljesen üres, tehát komfortszopizás idején is jön belőle némi tej. Egyes babák ezt nehezményezhetik, mivel már pukkadásig laktak, csak épp még szopiznának. Vannak babák, akik ezt úgy oldják meg, hogy ilyenkor a fölösleges tejet kifolyatják a szájukból. Más babák viszont kellemetlenül érzik magukat a folyó tejtől. Nekik segíthet, ha ilyenkor az "üresebbik" mellre tesszük rá őket. Ha ez sem válik be, akkor odaadhatjuk szopizni a tiszta, rövidre vágott körmű ujjunkat, ezen általában meg szoktak nyugodni. Az ujj sokkal jobban hasonlít a cicire, mint a cumi, így nem okoz cumizavart. Ezek a babák általában hamar fölfedezik az ujjukat, és utána azt szopizzák. Az ujjszopós babák azonban mindig jelentkeznek, amikor ténylegesen tejre van szükségük, tehát nekik nem lehet "betömni" a szájukat az ujjacskával.

Mindamellett tehát, hogy a hétköznapi életben nem javasolható a cumi használata, egyes terápiás esetekben beválhat, pl. olyan babáknál, akiknél gyenge a száj körüli izmok tónusa tornázásra, vagy huzamosabb időt inkubátorban tölteni kényszerülő babáknál fájdalomcsillapításra.

2008. dec. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért ennyire nem kell túl lihegni! Én 5 éves koromig cumiztam, és egyenek fogaim vannak, nem állnak ki. Kislányom is cumizik, mondjuk ő Nukot, de hamarosan 4 hónapos lesz és szopik rendesen, nem volt cumizavar. Ha annyira éhes akkor úgyis kiköpi a cumit és követeli a cicit.
2008. dec. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!