Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kijött a herpeszem, megpuszilt...

Kijött a herpeszem, megpusziltam többször az egy hetes kisbabám, szoptatom is, mi lesz, ha elkapja?

Figyelt kérdés

Nagyon bepánikoltam, mert szörnyű dolgokat olvastam a neten, hogy milyen súlyos a babákra nézve a herpesz :(

Van ezzel kapcsolatban tapasztalatotok?


2022. ápr. 24. 19:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%

ha nem akarod akkor is elkapja ...

az emberek 90%-ban benne van a herpesz vírus de nem mindenkinek jön elő

ált akkor ha legyengül az immunrendszer


"A háromnapos lázat két gyakori herpeszvírus okozza, de nem azonosak a nemi szervek fertőzéseiért felelős herpes simplex vírussal. Cseppfertőzéssel terjed a már fertőzött beteg orr-és torokváladékából, mikor az nevet, beszél, köhög vagy tüsszent. A betegséget főként azok a fertőzött betegek terjesztik, akik még nem mutatnak tüneteket. Nem szokott járványt okozni, és az év bármely időszakában jelentkezhet....."

2022. ápr. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Innentől ne puszilgasd, moss mindig kezet és cicit mielőtt szoptatsz. Ha megnyugtat maszkot is vehetsz. Nekem is volt amikor 1 hónapos volt a babám. Igaz ő már akkor tápszeres volt így nem szoptattam de azt olvastam hogy lehet szoptatni. Ha aggodsz akkor fejj tejet és add neki svéd oktató pohárból.
2022. ápr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Itato*
2022. ápr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Egy ismerősömnek nemrég volt, maszkban kellett otthon lennie a gyermekorvos és a védőnő javaslatára
2022. ápr. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez az elso alkalom, hogy herpeszed van ?

Vagy volt mar ? Ha volt, akkor nem olyan nagy gond, mert akkor elete elso 6 honapjaban vedett, foleg ha szoptatod is.


Ha nemvolt meg eddig, akkor nagy gond, 6 hetes kor alatt halalos is lehet.

Nem ertem, hogy van ennyi eszed, hogy herpesszel puszilgatod ???

2022. ápr. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
sokszor volt már herpeszem. Azért puszilgattam, mert egyrészt nem tudtam, hogy az lesz belőle, másrészt valamiért meg voltam győződve, hogy tőlem semmit nem tud elkapni, mert az anyatejjel már korábban ellenanyagot kap minden betegségemre,mint hogy az nálam manifesztálódna, legalábbis ezt mondta a kórházban a tanácsadó, hogy kb. örüljek, ha beteg vagyok, mert annál több minden ellen lesz ellenanyaga a picinek. De aztán mindenfélét olvastam a neten, hogy mégis meg tudom fertőzni, és hogy halálos...
2022. ápr. 25. 02:31
 7/13 anonim ***** válasza:
Részben igaz ez. Dr azért az anyatej se véd mindentől. Ráadásul ez egy elég súlyos dolog a babáknál. Egyébként ha már ég a helye és viszket onnan lehet tudni hogy herpesz lesz nem pattanás. :) Ezt a jövőre tanacskent.
2022. ápr. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Tüsszentéskor kirepedt a szám, és az alakult át valahogy herpesszé pár nap alatt, ezért bénáztam vele, nem is kezeltem rögtön. Mire észrevettem, már késő volt. Amúgy mindig igyekszem csírájában elfojtani.
2022. ápr. 25. 10:27
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha gond lenne már biztosan kijött volna, a babák pillanatok alatt lesznek betegek. Tehát nem hiszem hogy baj történt. Innentől nem puszilgatod és nem lesz gond. Arra figyelj hogy addig ne puszild amíg teljesen el nem tűnt a herpesz! A varras herpesz is fertőz!
2022. ápr. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen, halalos 6 het alatt , jol olvastad.


Ha mar volt herpeszed, akkor illene tudni, hogy a holyagokban levo folyadek a fertozo. Ha amikor megpusziltad meg semmi nem volt, akkor ertelemszeruen nem fertozted meg a semmivel.


Nem, nem az anyatej vedi ilyenkor a herpesz virustol, hanem a magzati korban atment ellenanyagok.


Nyugodj meg, ha mar volt herpeszed, akkor 6 hoanpos korig vedve van.


Amit viszont erdemes tudni. A herpes simplex es herpes zoster (ez a baranyhimlo okozoja ) az egyik legveszelyesebb virus ami letezik.


6 het alatti babaknal halalos lehet, de kesobb is pl. agykarosodast okozhat.

S O H A gyereket, felnottet nem puszilgatunk herpeszes szajjal.

Minel kisebb , annal veszelyesebb rajuk.


A barnyhimlo a herpes zoster, nem veletlen van ra oltas mar. Na , pont ennyire veszelyes a herpes simplex is.

2022. ápr. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!