Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes babamama klubba...

Érdemes babamama klubba menni, ha nem vagyok anyuka típus?

Figyelt kérdés
A babamama klubban tényleg csak a babákról beszélnek az anyukák, ráadásul lenézik az embert, ha nem tud szoptatni, nem hordozza a babát, stb? Én úgy képzeltem el, hogy persze szó van a babákról is, de lehet barátkozni más anyukákkal, és más dolgokról is beszélgetni, miközben a gyerekek is jól eljátszanak és társaságban vannak.

#foglalkozás #Babamama klub
2022. ápr. 25. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Én szerettem és ismerkedni is tudtam, lett onnan barátnőm.

De persze készülj fel az ősanyákra, akik mindenkit leszólnak. Nem mellesleg nálunk a védőnő is olyan, hogy mindenkit leszól, ha nem úgy neveli a gyereket, ahogy ő gondolja. Nekem pl. nagyon magyarázta a családi ágyat, én meg mondtam, hogy nálunk van gyerekszoba, köszi szépen. Erre letolt, hogy mégis mi a fenének akarok én gyereket, ha így gondolom, hogy lehetek ennyire önző. Miközben én meg tudtam, hogy véletlenül lett terhes, és az anyja nevelte fel a gyerekét. Szép. Szóval pont az ilyenek ugatnak a legjobban, nem kell velük foglalkozni, ők így kompenzálnak.

2022. ápr. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyon társaság függő, így nehéz rá bármit is mondani. Az én szemszögemből nagyon sok ott a fura szerzet. :D Akikkel sosem leszünk legjobb barik, ez már messziről lerí... de azért akad normális arc is. Lehet velük sem fogunk összejárni, de engem picit feltölt, hogy napközben felnőtt emberi szót is hallok. :)

Mesézünk, mondókázunk, babatornázunk, beszélgetünk. Főleg anyai dolgokról és nehézségekről. Ha valaki belekezd, a "kinek ügyesebb/tökéletesebb/szebb a gyereke" versenybe, én sarkon fordulok. Na most én nem vagyok egy ősanya, így őszintén örülök, hogy tanultam ott néhány mondókát... :D Meg hogy hogy tudom átmozgatni a babát, meg hogy nem vagyok egyedül a nyűgeimmel. Szóval én szeretem. Mondjuk heti egy bőven elég belőle, gyakrabban nem igényelném.

2022. ápr. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze! Csomó, csomó anyuka van aki így érez mint te. A beszólós okoskodó anyák mindig mindenhol ott lesznek. Játszóház, bölcsi, ovi, iskola, játszótér. Nem fogod elkerülni, de nem kell velük foglalkozni. Viszont sok jó fej anyuka van, szerintem érdemes kipróbálni. Max ha nem tetszik, nem mész többet.
2022. ápr. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, egy baba-mama klubban először mindenki a babájáról beszélget, mert ez a tuti közös pont, ami mindenkit érdekel, azért vannak ott. Utána, ha kialakul barátság valakivel, vele persze már lehet beszélgetni másról is.
2022. ápr. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem sikerült bekerülni egy tök jó közösségbe, ahol egy ősanya sem volt....


persze, így is rengeteg mindenben különbözünk, de mindig jó a hangulat és barátságok alakultak ki


amúgy ez egy babás anya torna volt, ahol a gyerekek eljátszottak együtt , mi pedig 50-50%ban beszélgettünk babás és felnőtt témákról


amúgy nekem a babusgató torna, ringató programokon volt inkabb az a tapasztalatom, hogy "gáz" anyukák vannak, onnan mindig sietősen távoztunk 😂

2022. ápr. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%

Sokan vagyunk sokfélék. A mi mondókás csoportunkban is több nevelési elv találkozik, de hát ez így van jól. Akivel azonosulni tud az ember, azzal barátkozik, a többiekkel nem muszáj. 💁 Nem erőszak a disznótor.


De pl két-három barátnőm is van onnan, egyikük a kisebbik lányom keresztanyja.

2022. ápr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!