Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Javulna a helyzet, ha már...

Javulna a helyzet, ha már csak kettőt aludnánk nappal?

Figyelt kérdés
Van olyan Anyuka aki 5hónapos Babáját átszoktatta nappal a kettő alvásra? Mert nappal rossz alvó volt: 20-30percek, és remélte, hogy jobb lesz így, és így is lett? Most azon tanakodom ki próbáljam-e, hogy jobbakat aludjon a Lányom. Lehet eredménye, vagy várjak még és ne bolygassam?
2010. szept. 16. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, nemrég olvastam, hogy ki fogsz írni egy ilyen kérdést, ezért megírom a saját tapasztalatomat:

Mindig csak akkor raktam le aludni már egész kicsiként is a fiamat, ha már látszott, hogy álmos (gondolom Te is így vagy ezzel.) Várd ki mindig mire álmos lesz, de ne legyen túl nyűgös sem.

Egészen 8-9 hónapos koráig 3x aludt egy nap, változó időket. De. általában hosszabbat, kora du. egy közepeset, és kellett neki egy este kb 6 felé is, de az sokszor csak fél óra volt. Viszont így nem lett tök "diló" estére.

Most 1 éves múlt és 2x alszik.Pont a napokban próbáltam csak egyszer letenni aludni, mert azt hittem ez az oka az alvás előtti műsorozásának. Végül a foga lett a ludas, ezért maradtunk a 2-nél. De most is figyelem, hogy elég álmos legyen, és hát jobban ki is kell fárasztani előtte (séta, játszótér, itthoni játék stb...)

Még valami: mindig ragaszkodtam a napirendjéhez, az alvás előtti rituáléinkhoz.

Sok sikert és kitartást!

2010. szept. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Megprobalhatod de szerintem nagyon nehez lesz. A babaknak is megvannak az alvas igenyeik. Van akinek tobbszor kell 20-30 perc van akinel napi egyszer-ketszer hosszabb ido. Szerintem kar eroltetni barmit is, a vegen megutalja majd az alvast. Ha majd nagyobb lesz atszokik magatol. Az o igenyeit is kell nezni nem csak azt amit mi szeretnenk. Tudom, hogy nehez, az en kisfiam is ilyen volt 6-6,5 honapos koraig. Semmit nem lehetett mellette csinalni mert barmibe belefogtam ebredt 20 perc mulva. De aztan eljott az ido amikor tobbet volt fent es hosszabb ideig igy az alvas igenye is megnott. Na amikor elkezdett maszni akkor teljesen mas volt a helyzet. Kifaradt jo Isten igazabol es jot aludt. Azota delelott alszik 1-1,5 orat delutan meg 2 de van olyan, hogy 2,5 orat is. De amig akkora volt mint a tied ugyan ez volt a helyzet. A baba majd atall magatol ahogy neki jo, szerintem ne eroltesd. Nekunk se esne jol, hogy akkor kene aludni napkozben amikor mas akarja.
2010. szept. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Enyém 7 hónapos, és napi 4-szer alszik 20 percet. Rémes! Ma volt itt a védőnő, és kérdeztem, hogy mi a fenét tudnék vele csinálni. Azt mondta, hogy semmit, vannak ilyen babák. Ez pech.
2010. szept. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!