Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam napirendjét szeretném...

Kisfiam napirendjét szeretném valahogy megváltoztatni!??

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kisfiam napirendjében szeretnék egy változtatást csinálni, persze emberi, nem drasztikus módon. Csak kíváncsi lennék rá, ti mit, hogyan változtatnátok a helyzetemben!

Tehát 1 éves múlt 1 hete a kisfiam. A napirendünk nagyjából így néz ki: (+-1óra)

7-8 kelés (ő sosem éhes egyből)

9-10 reggeli

11-12 alvás kb 1-1,5 óra hossza

13-14 ebéd

16-17 alvás 1,5-2 óra

18-19 vacsi

20 fürdés, utána tápszer

És ezután, SEHOGY sem alszik el 23-nál hamarabb. Persze, mivel 18kor kel a 2. alvásból.

Azt látom rajta, hogy ő még igényli a délelőtti alvást, állandóan álmos már 11-12 között.

A "gond" azzal lenne, hogy pár hónapja a férjem, 3:30kor kel munkába. Sajnos nincs külön szoba, esetleg a konyhába tudna kimenni tőlünk egy matracra aludni, hogy jobban kipihenje magát, ÉS persze, nekem is jobb lenne, ha nem éjfél után tudnék elaludni. Mert rendszerint mikor elaludt a gyerek, én gyorsan fürdök,még összepakolok, elmosogatok stb. Tehát valahogyan el szeretném érni, hogy a kisfiam egyszer aludjon egy nap, a legideálisabb ebéd után lenne egy hosszú alvás, aztán miután felébredt, annyira kifárassza magát, hogy kb 9kor már tudjam altatni. Jön a nyár is, pont abban az időben fog aludni, mikor majd a hőségtől ki lehetne menni picit. Általában 4től 6-ig alszik délután. De volt már olyan is, hogy nem altattam el délután, gondoltam meddig bírja, de muszáj voltam 6! órakkor elaltatni és 7kor felkelteni, mert nem bírná ki estig, ha pedig 8kor elaludna, ugye éjszaka egy huzamba 9-10 órát alszik, már reggel 5kor kukorékolna nekem.

Remélem megértitek a "problémámat" és tudtok érdemben valamit tanácsolni nekünk. Persze én megértem, hogy figyelni kell az igényeit, hogy mikor érzi úgy, hogy elég az egy alvás, nem akarom én valami drasztikus módon ezt megváltoztatni benne, csak valahogy rávinni erre az egészre. Remélem valamit tudtok nekem tanácsolni! Előre is köszönöm!



2022. máj. 3. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azt csináltam, hogy nem tízóraiztattam, hanem korán megebédeltettem (akár már 11-kor) és utána tettem le aludni dél körül. Akkor hagytam aludni 2- max 3 órát. Uzsonna bőségesen, vacsora, és este 10-kor elaludt.


De ha ez így neki nem tetszik, nyűgös lesz, nem tud előbb enni, mert a pocija így állt be, akkor csak türelmesen várni tudtok.

2022. máj. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Maximum 7:30-kor keltse fel reggel és 11:30 ebéd és UTÁNA 12:00 órakor alvás. Lehet hogy eleinte nyűgös lesz, volt hogy a lányom bealudt az ebédbe. De tarts ki és szép lassan átáll. Ha egy órát alszik akkor annyit. De aludni fog 1,5-2 órát. Ha kettőkor felkel, kibírja estig. Fél 8-kor fürdés és utána alvás.Max fél 9-kor el fog aludni és reggel kb. 6:30-7:00 között fog kelni.
2022. máj. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ezt csinálta ugy 10 hónapos korától kb 1 éves koráig. Akkor tért át a napi 1 alvásra. Onnan "csak" 9-fél10ig volt fenn
2022. máj. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Nem tudom, a mai nap valami álomkór lehet :D

El kellett intéznem reggel valamit, így a délelőtti alvása 12kor kezdődött, 1-ig. Majd ebédelt, de már 4 órakkor megint dörzsölte a szemét, nyűgösködött, így most 4-től alszik, már fél 6! Tehát lehet el sem kezdem ezt az egészet inkább, nem tudom hogy viselné, mert úgy tűnik még szüksége van a 2 alvásra.. nem tudom mi lenne a jobb :(.

2022. máj. 3. 17:28
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

3 napig nyűgös volt stb de én kivettem a késő délutáni alvást.


Egyébként ha leteszed 6-kor annyi lesz, hogy hamarabb kel.


6:30-7 köztre álltak be nekem, ideális volt, hogy ovira nem kellett ezen sakkoznom..bárhova odaérünk reggel.


Így lesz “reggeli”

Emberi időben az avása előtt ebéd.


És nem 11-kor alszik el..

2022. máj. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Keltsd fel, ne hagyd 2 órát aludni délután.
2022. máj. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én eltolnám a délelőtti alvást délig és délután már nem fektetném le. Az elején nyűgös lesz, de be fog állni. Ekkora gyerek ha este 6-ig alszik, persze, hogy nem fekszik le emberi időben.
2022. máj. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Nalunk ennyi idosen asszem hasonlo volt de a masodik alvasa csak fel ora volt. Nem emlekszem h o kelt fel ennyi ido utan vagy en ebresztettem de a ketszer kozel 2ora alvas mar tul sok napkozben szerintem amit bizonyit h este 11ig porog
2022. máj. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Előre kell hozni az ebédet délre, és addig kihúzni, délelőtt már nem lerakni aludni. Mire megeszi az ebédet, átpelenkázod, stb, lesz fél 1 minimum, de akár 1 is (nem tudom, mennyire eszik gyorsan). Akkor lerakod aludni, alszik egy jó nagyot, és simán ki fogja bírni este 8-ig, 9-ig. Ismerős amúgy, nekem is mindkettő sokkal hamarabb elfáradt délőtt, mint délután, és más anyukáktól is ezt hallom. A fiam majdnem másfél volt, mire át tudott állni 1 alvásra, borzalom volt, semmi normális programot nem tudtunk csinálni emiatt, hogy délelőtt meg délután is le kellett tenni. A lányom 1 évesen állt át. Mindkettőnél így ment, ahogy leírtam. És egyébként mindkettőnél jóval simábban, mint előzetesen gondoltam, szóval próbáld meg, hátha megy nektek is.
2022. máj. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk is ez ment 1 éves kora körül, hamarosan át fog térni a napi egy alvásra. Én is 12 körül teszem le kb 3ig alszik. Az átállás nekünk is ilyen volt, írtam ki kérdést is róla anno:)

Kitartás

2022. máj. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!