Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jelent? Aki így járt...

Mit jelent? Aki így járt hogyan alakult? Vizsgálatok, baba egészsége stb...

Figyelt kérdés
38 hetes terhes vagyok. Az UHon láttak a kisbabám fejében, oldalsó kamrába tágulatot. Figyelik. "NIC III-as orvoshoz referálják". Semmit nem mondanak,nem találtam neten sem semmit. Teljesen tanácstalan vagyok és aggódom.

#csecsemő #tágulat #Oldalsó kamra
2022. máj. 5. 13:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%
Azert az sem mindegy,hogy hany mm- rol van szo, lehet fertozes miatt vagy szimplan genetika,de ezek altalaban vissza szoktak huzodni,de en eddig csak olyat ismerek akiknek a 20.het korul lattak az orvosok a tagulatot es akkor 3 hetente azt hiszem jartak ellenorzesre,nekik vissza is huzodott es teljesen egeszsegesek. Valamint genetikai betegseget szokott jelezni,de azt gondolom a 12.heten ellenoriztek mar.
2022. máj. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
65%

Így van. 12. Héten nézik először, de legkésőbb a 18. Hetes genetikai uh - n észre szokták venni. Amennyiben nem húzódik, akkora küldenek tovább genetikára amniocentesisre.

Ott megvizsgálják a kromoszómákat aztán vagy - vagy. Én sürgősen keresnék egy orvost, mert ha gond van, legalább lélekben rá tudsz készülni.

2022. máj. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

11mm aztán 13.

32.UHon még semmi nem volt. Elvileg.

2022. máj. 5. 15:01
 4/20 anonim ***** válasza:
57%

Elso vagyok.


Egyetertek a masodik valaszoloval, mielobb keress egy orvost,foleg hogy akkor ez az elmult par hetben lett ilyen,10mm a felso hatar,ha jol tudom es 15 felett pedig mar koros, vizfejuseg stb. Valamint ugye ezek a tagulatok erinteni szoktak olyan teruleteket az agyban,amik azert eleg fontosak, a helyedben az SOS orvos kereses mellett en is felkeszulnek a kulonbozo eshetosegekre, ha nem huzodik vissza vagy tovabb no, akkor lehet akar beultetnek egy shunt.

2022. máj. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Kérem az írjon akinek van saját tapasztalata. Nem kell riogatni. Minden más eredmény jó. Ha ilyen súlyos a baj nem kellett volna hamarabb mutatkoznia? Az orvosok semmit nem mondanak. Hova menjek konkrétan???
2022. máj. 5. 15:50
 6/20 anonim ***** válasza:

Nálunk a 30. hét körül talált az orvos ilyet. A következő alkalommal nálunk is nőtt, felvázolta, hogy benne van, hogy a baba vízfejű lesz és hogy shunt-ot kell majd neki beültetni. Konkrétan rettegtem minden vizsgálat előtt.

A rákövetkező alkalommal elkezdett szerencsére visszahúzódni, míg születésére teljesen eltűnt :)

2022. máj. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
50%

6-os vagyok.

Azt kihagytam, hogy 38. hétre született meg a fiam pcs-vel, mert sok volt a magzatvizem, illetve valamilyen fertőzésem volt.

Kiderült, hogy nem fejlődött ki a tüdeje rendesen (hiába kaptam 2x tüdőérlelőt) és 6 napot töltött a PIC-en, de végül hálistennek minden rendbe jött.


Én is sokat olvastam, sajnos csak jobban megrémített 1-2 írás.

Kívánok nektek minden jót, bízok benne és szurkolok, hogy nálatok is minden rendbe legyen!!! ☺️

2022. máj. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.

Én tapasztalatból írtam, amit.

Jobb volna ha hazudnék? Meg sem fordul a fejedben, hogy orvosi mulasztás is állhat a háttérben?

Nyilván azt fogják mondani, hogy most alakult, nem a második trimeszterben, különben felfüggesztés vagy egy nem kívánt per kerül a nyakukba.

A netezés helyett inkább orvossal konzultálj.

Ez nem játék

2022. máj. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen 6os!

Kedves 8-as. Természetesen nem. Nálatok mi volt? Milyen orvost keressek?

2022. máj. 5. 16:37
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Genetikust természetesen.

Invazív eljárásra nincs már idő esetedben, csak a szülést követően tudják majd megvizsgálni a gyereket, de addig biztosan adnak tájékoztatást, hogy bizonyos rendellenességek esetén mire kell számítani.

Nálunk viszonylag korán észrevették a bajt, és indukálták súlyos kromoszóma rendellenesség miatt.

A többit ide nem szeretném, ne haragudj

2022. máj. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!