Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel foglaljam le a 6 hónapos...

Mivel foglaljam le a 6 hónapos kisbabámat?

Figyelt kérdés
Vásároltam hálós járókát , tele pakoltam játékokkal de nem sokáig marad benne, a hintában vinnyog, a baba kocsiban úgy szintén. Miután hasra fordul elkezd vinnyogni, vissza fordítom megint hasra fordul. Ölben nem tarthatom egész nap. Ki vagyok merülva, adjatok valami tanácsot.
2022. máj. 6. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Hagyd, hogy egyedül foglalja el magát. Egy kis vinnyogástól nem lesz semmi baja.
2022. máj. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Nem is jó, ha egész nap fogod. Az elején, ajánlatott, mikor még picik, de ha most is folyamatosan fogni fogod, elkapatod és állandóan kézben akar majd lenni.
2022. máj. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Vedd ki a jarókából, a földre tedd le egy pokrócra/szőnyegre, hogy legyen előtte tér. Ülj le mellé és mutogass neki érdekes dolgokat, beszélj, énekelj hozzá. És ne beszélj ilyen utálattal a saját gyerekedről.
2022. máj. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3 nem értetted... pont hogy ezeket csinálom, én foglalom le. Egyedül vinnyog ( ilyen hangot ad ki, vinnyogást, hát baba!!!) mindig mellette ülök, ha magára hagyom nem sok ideig van el. Nem beszélek rólla utálattal olvasd el mégegyszer.
2022. máj. 6. 16:08
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
#3 Gondoloatolvasó vagy? Esetleg a kérdező neked személyesen megírta, hogy utálja a gyerekét? Kétlem! Akkor meg ne kombinálj! Tudod 0-24-ben nem lehet a babát fogni, főleg egy olyan anyuka ezt nem teheti meg, akinek 0 segítsége van, mert a férj dolgozik, más meg nincsen a környéken sem. De miért is lenne? A gyereket magunknak szüljük és úgy oldjuk meg, ahogy akarjuk. Nem attól leszel jó anyuka, ha b@szol mindenre csak rázod a gyereket egész nap. Hanem attól, hogy ellátod a családat. És ha egyedül vagy, értelemszerűen csak te csinálhatsz mindent, nem jön éjszaka a tündérke, aki mos, főz, takarít, vasal és reggelre minden csillog-villog. Hanem az anyukának kell megcsinálni+ apukának, aki meg ugye dolgozik is, tehát limitált a segítség, amit képes adni, de ez nyilvánvaló. Szóval ha nem tudod, hogy ki hogyan él, milyen feltételekkel, ne ítélkezz, ne halucinálj dolgokat. Jaj tudom, a gyerek az első. És igen, Ő! Csakhogy ha hónapokig nem mosol, főzöl, az nem egy normál állapot. Bár lehet neked az, mert más csinálja helyetted, nem te.
2022. máj. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Hát sajnos ez ilyen, vannak ilyen babák. Nem kapatod el, ez butaság. Vannak olyanok, akik igénylik a társaságot, a szórakoztatást. Ők még picik, nem tudnak egyedül eljátszani, te vagy neki ráadásul a biztonság, most jön rá, ahogy majd elkezd kúszni-mászni lassacskán, hogy a világ másból is áll, mint anya (bár lehet, hogy akkor is igényli majd, hogy játssz vele). A környezetemben nagyon sok baba született most, és teljesen azt látom, hogy habitusfüggő még ilyen kicsi korban ez. Tudom, hogy nagyon nehéz, a lányom is ilyen volt, akkor lett jobb, amikor önállóan elkezdett közlekedni, igaz most meg jön utánam mindenhová :) Nekünk volt egy ,,mobil" habtapi a lakásban, egy 3x3-as, amit vittem mindenhová, arról látott engem, bárhová tettem is le, a járóka hálója miatt nem szerencsés annyira. Azt is szerette, ha néha váltogattam, melyik szobában játszunk, nem mindig ugyanott. Illetve nálunk ekkor kezdődött a karikás kendős korszak (persze bármilyen más hordozó jó, amit szerettek), annyira érdeklődött a világ iránt, szerette nézni a csípőmön hordozva, ahogy főzök, vagy pakolok, vagy amit másfél kézzel meg tudtam csinálni. Sétálni is így jártunk, mert a babakocsit utálta, amíg nem tudott ülni, most már jó idő van, nem kell kabát, ajánlom nektek is, hogy próbáljátok ki.
2022. máj. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

Zörgő, de nem veszélyes ,,valódi" tàrgyakat mutass neki. Mi felragasztottunk egy tükörcsempèt ,,babaszemmagassagba". Szines kendőket lengethetsz neki, csak ne hagyd velük felügyelet nèlkül. Ènekelhetsz, ès neha vicces hangon eltorzìthatsz egy-egy rèszt. Magadra kötve sètàlni viheted.

Nehèz sokszor egy picivel, de a legjobb anya vagy, ès ha vinnyogòs, akkor azt mar megtanulta hogyan hìvhat tèged , ès ez egy fontos dolog.

2022. máj. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Te miről beszélsz #5? A nagy többség egyedül oldja meg otthon a teendőket, úgy ahogy én is. Nagyszülők 800kmre, apuka jobb esetben fürdetésre hazaér, havi 3 szabadnap. A gyereket magamra kötöttem, vagy alvásidőben intéztem a háztartást. Azért egy mosás, főzés, bevásárlás, alap takarítás nem olyan bonyolult feladat. Minden nap volt mit enni, és nem nyelt el a kosz. 2 gyerek mellett sem. Jó, elmaradt néha a fűnyírás és a konyhakertre se voltam büszke az első években, meg időnként rendeltem kaját, de ennyi belefér. Amikor ébren van, akkor igenis vele kell foglalkozni amíg ilyen kicsi, és nem azon idegeskedni hogy akadályoz abban hogy csillogjon a lakás, meg vinnyogva követeli a figyelmet. Nagyon rossz megoldás ha valaki járókában tárolja a gyereket. Most kell megalapozni vele a későbbi jó kapcsolatot, szerettel fordulni felé és minden esetben reagálni az igényeire, és kezdeményezni vele a játékot. Majd fél-egy év múlva szépen el fog játszani egyedül is rövidebb-hosszabb ideig, addig kell neki hogy mindig ott legyél max karnyújtásnyira.
2022. máj. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg azt is megpróbálhatod, hogy nem raksz neki sok játékot, odaadást neki egyet, aztán ha azt megunja, adsz neki valami mást. Olvastam egyszer valahol , hogy nem annyira jó, ha egyszerre sok játék veszi körbe, mert nem tud velük mit kezdeni. Az én kislányom is csak nézte őket, amikor sok kint volt, aztán elraktam őket, és mindig 1-2 van csak a szeme előtt, és így sokkal jobban elvan.

Dr ez is csak egy tipp, vagy bejön, vagy nem .

2022. máj. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Fú megértelek, nálunk is már 1 hónapja ez megy :D folyton forgatom vissza, egyébként az én babám el van, csak ilyenkor nyünnyög.


Nem tudom, hogy van-e lehetőségetek, de ilyen jó időben ki is mehettek vastagabb pléden "fetrengeni". :) Nálunk most ez nagyon bevált, ugy elnézelődik kint, és te is pihensz kicsit.

2022. máj. 7. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!