Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babáknak kell külön...

Tápszeres babáknak kell külön vizet adni nagyon melegben?

Figyelt kérdés
Első kislányom csak anyatejes volt, igény szerint szoptattam, a kicsi viszont tápszeres lett, és ebben nincs tapasztalatom. Ha bejönnek a nagy melegek, akkor kell neki plusz vizet adni, vagy elég annyi folyadék, amennyi a tápszerrel együtt jut be?

2022. máj. 9. 09:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
Én adtam anyatejesnek is, el is fogadta. Te föntésed
2022. máj. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
42%

Hozzátáplálásig nem kell külön adni.

Nyílván egyedi mérlegelés kérdése: pl: ha a gyerek gurul olyan kövér, akkor kaphat sima vizet is szomjoltásra 6 hónapos kora előtt is; de egyébként azért nem ajánljak, mert a víz elveszi a nagyon pici babák pocakjában a helyet a tápanyag elől .

2022. máj. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
74%
Kínálni mindig érdemes.
2022. máj. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
67%
Neked elég ugyanannyi folyadék nagy melegben mint egyébként? Ugye hogy nem. Kínálod neki, és ha éppen nem kell nem fogja elfogadni. azzal hogy kínálod nem tudsz bajt csinálni. Ellenben azzal hogy kéne a folyadék, de nem adsz...
2022. máj. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
60%
Igen, a tápszereseknek kell külön adni. Felénk legalábbis így ajánlják.
2022. máj. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
35%

Nem kell adni tápszeresnek. Nekünk kifejezetten nem ajánlották és nem is kellett, mivel a tápszer is vízből van. Ha pár kortyot adsz neki, nem lesz semmi baja, de nem szükséges.

4-es válaszadó: egy kisbaba nem úgy működik mint egy felnőtt!

Azért nem jó ha vizet iszik, mert akkor nem fog annyi tápszert enni, mint kellene. Nálunk az is gond volt, hogy reflux miatt ar tápszert kapott, ami sűrű, a víz pedig folyékonyabb és többet bukott volna.

2022. máj. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
69%
Igen kell a víz.Az én lányom decemberi,megkérdeztem a dokit,kell e víz.Azt mondta kínálgassam,de ő sosem ivott,csak mikor már többmindent evett.
2022. máj. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
64%
Nekem a védőnő és a gyerekorvos is azt mondta, hogy kell adni a nyári melegben.
2022. máj. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
81%
Érdekes, de úgy tűnik ebben a kérdésben mást mondanak a szakértők. Úgyhogy kérdezd meg a saját védőnődet, vagy ajánlja a vizet, vagy nem. Szerintem amúgy kb. mindegy. Én nem adtam, nem láttam szomjasnak. Beszélni meg nem tudott. De ha adsz attól sem lesz baja, a víz nem méreg.
2022. máj. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
79%

Teljesen mindegy, az csak viz, nem merget adsz neki.


Mivel azonban a tapszer is 99 % ban viz, arra figyelj, hogy ne a vizzel telitodjon el a gyomra. Gondolom ismered azt a szazeves dietas tanacsot, hogy eves elott igyal meg egy nagy pohar vizet, mert telitett erzest ad es nem fogsz annyit enni.

Egy babanal, foleg ha nem egy husgomboc ez problemat is okozhat. De persze, esszel gondolkozva lehet, nem mereg.

2022. máj. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!