Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális dolog a férjemtől,...

Normális dolog a férjemtől, hogy a kisbabànk előtt kiabàl velem?

Figyelt kérdés

Sajnos napok óta beteg a babánk, jóformán se éjjelem se nappalom. Ezáltal hogy őszinte legyek nagyon kimerültnek érzem magam. Készültünk az esti altatásra előtte gyors pelenkacsere, majd forgott egyet és majdnem leesett az ágyból. A párom kiáltott hogy vigyázz! Én pedig megfogtam. Utána 10 percig torka szakadtából uvoltott, a baba meg sírt gondolom megijedt a kiabálástól, hogy nyomorékká teszem a gyereket stb.


Nagyon szégyellem magam hogy ez történt és mardos a bűntudat, és tudom nem lehet a kimerültség re fogni. De úgy gondolom hogy a kisbabának ugyanúgy árt hiába kicsi még ha előtte ordítozunk a másikkal. Próbáltam csitítani hogy megbeszéljük,

Majd miután elaludt de csak üvöltött.


2022. máj. 10. 20:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Jézusom, nemhogy azon lenne, hogy levesz egy kis terhet a válladról… semmiképp sem hiszem, hogy üvöltöznie kéne veled, Nem csak a baba előtt, de amúgy sem! Elég parasztul viselkedett, beszéljetek meg, de a minimum az lenne, ha bocsánatot kér tőled.
2022. máj. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Hát biztos meg lehet magyarázni, h fáradt, feszült, megijedt stb..mi is gyakran erélyesebben szólunk a másikhoz a kimerültség miatt, mint gyerek előtt. De tíz percig nem üvölt egyikünk sem torka szakadtából, ezt nem is hagynám, elég agresszívnak hangzik. Gondolom gyerek előtt is ilyen volt és nem most lett indulatos, vagy igen?
2022. máj. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

"Utána 10 percig torka szakadtából uvoltott,"


Már ez magában hatalmas probléma...

Tudod, hogy később mennyi baleset lesz? Nem nagy dolgok, de pl. elesik, beüti valamijét, lehorzsolja a térdét, karját, homlokát stb. Mindnél elővesz a férjed, hogy mennyire sz..r anya vagy?

2022. máj. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

Hát az enyém 2x fejest ugrott az ágyról úgy, hogy ott voltam mellette és figyeltem. Ez kb kötelező baleset a babásoknál. (és nyílvan lesz most 10 válaszadó, aki most ferhördül, hogy de há' nem is! Örüljetek neki! Kivéve azt az egyet, akinek nincs gyereke, nem is tervez gyereket és nem is szereti a gyerekeket, de nagyon jó itt kempelni és megmondani másoknak a tutit. Neki pedig egészségére!)


Szóval szerintem az itt a baj, hogy te kimerültél, több segítség kéne neked.

2022. máj. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Biztis nem hallgattam volna végig az üvöltözéség, simán rávágtam volna a szobaajtót, azt majd ha lehiggadt akkor beszélünk.
2022. máj. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem a párod megijedt és túlreagálta a dolgot. És te se légy ilyen szigorú magaddal. Igenis az ember hibázik. Pláne ilyen körülmények között, ha kialvatlan.


Mindenképp beszélgess el a pároddal. Arról is, hogy legalább ilyenkor több segítségre van szükséged.

2022. máj. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pont múlthéten esett le először a gyerek az ágyról. Csak nálunk úgy zajlott, hogy én bent a gyerekkel a szobában, párom a nappaliban. Én leraktam a 15 hóst az ágyra, 2 másodpercre fordítottam hátat neki, amíg a kiságyában megigazítottam a takarót, párnát és ahogy fordultam vissza azzal a lendülettel nagy puffanás, gyerek megrémülve majd ordít.(Gondolom nekiállt birkózni a párnával és úgy gurult le) Felkaptam a gyereket és futottam ki a páromhoz, hogy: Úristen, leesett az ágyról. Remegett a lábam az ijedtségtől nem-e lett baja, nem-e kapott agyrázkódást, nem-e vérzik stb…Párom pedig rendes volt egyből átvette, vigasztalta a gyereket meg engem is, hogy ez mindenkivel megesik. Szóval nem normális szerintem ahogy lereagálta. Persze lehet kimerült ő is, de azért azt is észrevehetné, hogy olyan vagy te is mint egy felmosórongy. Nagyon rosszul kezeli a szituációt, kicsit állj ki magadért! Nem azt mondom, hogy te is üvöltözz a gyerek feje fölött, de 1-2x lehet picit fel kellene emelned a hangod és tükröt mutatni neki micsoda egy büdös paraszt.
2022. máj. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer az egyik távoli rokon kisfia nem akarta megfogni a kezem. Elesett és lett egy hatalmas pukli a fején. Az anyja meg mem a gyerek miatt sírt, hanem, hogy másnap hazajön a kamionozásból a férje és megveri. A durva az volt, hogy 2 nap múlva sírva hívta fel az unokatestvérem, hogy megverte, mert neki kellett volna vigyázni a gyermekre. Pedig balesetek vannak és lesznek. Sajnos.
2022. máj. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sincs rendben, ha nem a baba előtt kiabàl.

Okèz hogy fàradtak vagytok, èn is kiabàltam rà a fèrjemrez de percekig?

2022. máj. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
18%

Mondjuk nem az ágyon kéne pelenkázni és figyelni rá. Azok akik, "figyeltek" mégis leesett, ők nem figyeltek. Fél kéz mindig a babán ha elfordulsz stb, vagy egyszerűen nem teszed oda ahonnan leeshet. Azért ebből komoly baleset is történhetett volna..

Fordított esetben kehet te is annyira megijedsz és dühös leszel arra aki nem volt képes figyelni rá, hogy kiabalsz.

2022. máj. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!