Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 12 napos babával bűn sétálni...

12 napos babával bűn sétálni menni?

Figyelt kérdés

Kitaláltuk a férjemmel, hogy holnap elmegyünk a dunapartra sétálni egyet, ha ilyen szép idő lesz. Még én sem vagyok az igazi, szerintem fél óra alatt letudjuk, plusz 10 perc az út autóval oda, meg 10 perc vissza. Én tök vártam, süt a nap, lakásban élünk, kicsiket sétálni már voltunk kint és mindig olyan jól esik a lelkemnek. Egy kis feltöltődés. Gondolom regenerálódás szempontjából is jót tesz a mozgás.

Anyósom teljesen kiakadt, hogy milyen felelőtlenek vagyunk, egyáltalán az erkélyre sem szabadna kivinni még, kitesszük a gyereket az autózásnak, mennyi mindent elkaphat és amúgyis pollenek, meg száll a sok szösz most pont, egy újszülött ezt lélegzi be és hát "milyen anya vagyok én?". Megmondom őszintén ez az utolsó kérdés engem annyira szíven ütött, hogy elsírtam magam. Így is szórakoznak a hormonjaim, bizonytalan vagyok, sokszor nem tudom miért sír, fáradt vagyok, stb. Kicsit össze akarom szedni magam mondjuk egy sétával a természetben és a fejemhez vágja, hogy milyen anya vagyok!? Sosem volt felhőtlen a viszonyunk, de azért ez nagyon mellbevágott. Tényleg felelőtlenség lenne?


2022. máj. 14. 10:18
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Még most állítsátok le a nyanyát mielőtt nagyon belelendül.

Egyrészt semmi köze hozzá hogy mit csináltok, másrészt az lenne az egészségtelen ha bezárkóznátok hónapokra.

Menjetek, sétáljatok egy jót, neked is és a babának is jót fog tenni :) október eleji a fiam, még szép idő volt 1-2 hétig. Kb 4 napos volt mikor először sétáltunk, én újjászülettem tőle, ő meg jót aludt :D

2022. máj. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
92%

Először is, nagyon sajnálom, hogy ezzel a fajta anyóssal áldott meg a balsors. Nemrég én is kaptam egy hasonlót, nem ilyen durvát, de megkérdőjeleztek, és bevallom miután hazaértünk én is sírtam... pedig lassan 2 éves a gyerek. Ez nem a hormonok játéka, csak simán egy borzasztó fájó pont tud lenni. Ne értsetek félre, lerendeztem a dolgot azóta azzal a személlyel, de azért szíven ütött.


Én lehet megbeszélném a párommal, hogy minimalizáljuk az anyjával a kapcsolatot, mert jelenleg tudni se akarsz róla. És beszéljen vele, hogy fogja vissza magát, különben csak képen láthatja az unokát.

2022. máj. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
43%
Amikor a mi generációnk újszülött volt, akkor az volt az ajánlás, hogy 6 hetes korig ne vigyék ki a babákat. Sőt, bevett gyakorlat volt a levegőhöz szoktatás. Egyre hosszabb időre hagyták nyitva az ablakot a baba mellett. Az én anyukám csecsemőápoló volt a '80-as évek végén, és bizony érték őt meglepetések, amikor 2015-ben megszületett az első gyerekem. Ne akadj ki az idősebb nőkön, az ő generációjuk egész más irányelvek szerint babázott. Amúgy nyugodtan menjetek sétálni.
2022. máj. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
81%

Figyelj, én igazat adok a 13-asnak, nem hiszem, hogy rosszat akart, csak az ő korukban ez volt a szokás, le van maradva, gondolom nem olvasgat babás témákban és mivel beléjük ezt tukmálták, azt hiszik, ez így rendben van.


Nem volt szép, hogy így leszólt téged, de szerintem ő őszintén megdöbbent, mert azt hiszi, te ezzel ártasz a babának, csak nem tudod. Ne vedd a szívedre, ő felelőtlenségnek tartja, te meg nem, biztos a te menyed is fog olyat csinálni 30 év múlva, amiről azt gondolod majd, felelőtlenség tőle, mert árt vele.


Az én egyik közeli ismerősöm most 1 hónapig(!) nem vitte ki a gyereket, pont ezért, mert nem lehet, neki azt mondták. Ennyire erősen tartják magukat a hiedelmek, hogy még fiatalok is követik ezeket a régi módszereket.

2022. máj. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
93%
Dehogy baj. Nap ne süsse sokáig, mert még nagyon érzékeny a bőre, és ne legyen tulöltöztetve, kb ennyi dologra kell figyelni.
2022. máj. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
91%

Januári babámmal szerdán mentünk haza a kórházból, csütörtökön a védőnő azt tanácsolta, hogy hétvégén kezdjük el kivinni sétálni. Csak azért nem tettük, mert -10-15 fokok lettek. Vigyétek ki nyugodtan, semmi baja nem lesz, sőt jót tesz neki a levegő.

A kórházból is hazavittétek valahogy, feltételezem autóval. Nem lesz semmi baja :)

2022. máj. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Biztos nem rosszindulatú, de elég éles nyelvű. Nem vagyok róla meggyőződve, hogy mielőtt kimond a száján valamit, belegondol, hogy az hogyan hathat, vagy egyáltalán érdekli-e a hatás. Volt 6 évem hozzászokni, nem újdonság. Pl. amikor boldogan hazamentünk hozzá bejelenti, hogy összeházasodunk (4 év után) 2 órás litániát kaptunk, hogy az csak egy papír, minek arra költeni, túl korai, lehet papír nélkül is boldogan élni. A 2 óra végén már ott tartott, hogy kössünk házassági szerződést,(ugyan miről? :D), hogy ne húzzam le a fiát, az ő fia az én családom vendéglátásába véletlenül se adjon bele egy fillért se, stb. Az sem hatott, hogy oké, hogy az ő családjuk sokkal kisebb, de a férjem baráti társasága viszont sokkal nagyobb, ami ezt tökéletesen ellensúlyozza. Az is olyan mozzanat volt, amikor én sírva feküdtem le aludni, hiába állt ki mellettem a férjem és ha külön autóval mentem volna, valószínű még aznap este el is indulok haza. Másnap bocsánatot kért egyébként, hogy így reagált, de szerintem ezen túllépni nem igen lehet.

Ugyanígy megkaptam a kioktatást egy jó feleség kötelezettségeiről, az esküvőnk után arról, hogy milyen rohadt önzők vagyunk, mert a pénzt várjuk, de sütit nem adunk útravalónak mindenkinek, várandósan mit egyek/tegyek, mit ne, majd a babával mit csináljak/mit ne. Az a baj, hogy ő az a típus, akinek én nem mondhatok ellent, mert az csak olaj a tűzre, még tovább tolja és még "tiszteletlen is vagyok". Szóval elmegyünk, én bólogatok egy hétvégét, szellemileg totál elfáradok, majd hazajövünk és negyed évig pihenem a fáradalmakat. Legtöbb esetben a férjem már egyedül megy haza az anyukájához, ő is csak azért ilyen gyakran, mert már idős az anyukája. Pl. az esküvő téma után én szégyen vagy sem, de nem akartam ott lenni, amikor bejelenti, hogy babát várunk. Ráfogtuk, hogy rosszul vagyok, nem tudok ennyit utazni... A férjem is unja, hogy ő a pajzs, így legalább az én lelkemet nem kell ápolgatnia, mert nem hallom miket hord össze az anyja, így nem is érdekel.

Nekem fáj a legjobban, hogy ilyen a kapcsolatunk anyósommal, főleg ha látok tök jó példákat a környezetemben. A tanácsokkal nem lenne bajom, másoktól is kapunk kéretlenül rengeteget. De általában normális stílusban, így tudom is kezelni.

Mindegy, ez csak egy kis kitekintés volt, nincs igazán jelentősége, alapvetően igyekszünk ezt évek óta jól menedzselni valahogy az életünkben.

A lényeg, hogy nem vagyok sz*r anya, ha elmegyünk sétálni és nagyon köszönöm a megerősítéseket, egy kicsit feltöltött. Csak az első nagy hévben írtam ki a kérdésem és amikor amúgyis olyan sok a bizonytalanság, már a saját ítélőképességem is megkérdőjelezem.

Anyu is azt mondta régen nem volt szokás ilyen korán kimenni babával, neki is fura, nem tartja annyira jó ötletnek, de ahogy gondoljuk. Elmondta, megfogalmazta, de nem "milyen anya vagyok én" stílusban, így el is tudom fogadni, hogy csak jót akar.

2022. máj. 14. 13:07
 18/29 anonim ***** válasza:
2%

Na jó, de azt is vedd észre, hogy anyád, ha nem is mondja így ki szószerint, ugyanúgy felelőtlennek tart, hiszen szerinte is fura, hogy már kiviszed - rá miért nem akadsz ki? Tőle miért nem fáj?


Tudom, anyóst muszáj utálni, de legyen már önkritikád.... Az anyád tarthat felelőtlennek, a férjem anyja nem..?


Ő nem is neked mondta, mint anyád, hanem a f3rjednek.

2022. máj. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
95%

Utolsó,te amúgy tudsz olvasni?:D vagy csak mindenáron bele kell kötni a kérdezőbe?

Leírta hogy nem a véleménnyel van baja hanem a stílussal.

2022. máj. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
94%
18-az anyja nem azt mondta, hogy milyen felelőtlen, ottromba stílusban, hanem véleményt mondott. Anyósom pl nekem sokkal szebben fogalmazza meg ezeket, mint anno anyukám, pedig ő is igyekezett. A vélemény az egy dolog, az ítéletes vélemény egy másik
2022. máj. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!