Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik BLW-ztek! Nem...

Anyukák, akik BLW-ztek! Nem féltek, hogy megfullad a baba?

Figyelt kérdés
Nem provokatív kérdés, ne értsétek félre. 7 hónapos lesz a baba hamarosan, pépesen kapja az ennivalót. Eszi, ízlik neki, de pár perc után megunja, hogy kanalazom a szájába. Úgy veszem észre, az önálló falatkázás jobban tetszene neki, de rettegek, hogy megfullad. Épp fogzik, a saját nyálát is képes félre nyelni.

2022. máj. 19. 12:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem.

Probald ki nyugodtan, de olvass mindennek utana (pl. tokeletsen kell ulnie magatol, ezert altalaban 8 honap kor korul kezdik a BLW-t)

Valamint nagyon fontos, hogy mit, hogyan lehet adni. Nem csak ami eszedbe jut, nagyon komolyan utana kell nezned.

Plusz ugye alap, hogy megtanuld a gyerek ujraelesztest ( ezt amugy sem artana, mert barmikor 3-4 evesen is felrenyelhet barmit )

2022. máj. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

Kanalas etetés után közvetlen nem lehet blw-zni, úgyhogyha kicsit is ezt forgatod a fejedben, olvass utána alaposan, miért és hogyan kell szünetet tartani. :)


Egyébként az elején, kezdő blw-sként izgultam, de mivel mindennek utánaolvastam, minden szabályt betartottam és felkészültem elsősegélynyújtásból és újraélesztésből is, így hamar belejöttem és nem is történt soha baj. Egyszer volt talán olyan, hogy valami szárazabb kekszdarabot (amit akkor kapott először) félrenyelt, de azonnal reagáltam, két mozdulattal kiütöttem belőle. Ekkor már majdnem másfél éves volt, 6 hónaposan kezdtül stabil ölbenüléssel.


Szerintem nagyszerű dolog a blw, de nem mindnenkinek. Aki meg akarja spórolni a tájékozódást és nem tanulja meg a biztonsági szabályokat (pl.milyen állagú, mekkora falatot kaphat, csak ülve, egyenes háttal ehet, öklendésnél nem avatkozunk közbe csak fulladásnál, nem kötjük be a babát az etetőszékbe, nem tàplálunk mellé kanalas etetéssel, stb.), azok "kezében" veszélyes lehet.

2022. máj. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%
Nem félek. Egyszer öklendezett nagyon, amikor nyomta befele a kaját mint a gép. Szépen kijött. Nekem és neki is nagy élmény minden étkezés, nem csinálnám máshogy. Nyilván több tanulást igényel mint az üveges tetejéről lecsavarni a fedőt, de ha betartod a szabályokat, egyáltalán nem veszélyes. Pürét is félre lehet nyelni, attól még sem fél senki.
2022. máj. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem


A garatreflexük tökéletes

Sőt túl jó, akàr ok nèlkül is képesek öklendezni, mert így védekezij a szervezete a fulladás ellen.


Keress videót!

2022. máj. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Huu de... nagyon feltem. De mikor elkezdtuk ez megszunt es elkezdtem bizni a lanyomban

1× volt egy kisebb oklendezes, de akkor sem ijedtem meg, mert lattam hogy kezeli

2022. máj. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
8%

Ezeket ti komolyan írjátok? Ennek a sok veszélynek képesek vagytok kitenni a gyereket? Öklendezik meg ütögetni kell belőle kifelé a kaját.

Nekem ez meredek.

2022. máj. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tagadom, az elején egy kicsit azért feszültebb voltam, de láttam, hogy milyen ügyesen megküzd a dologgal és utána idővel egyre nyugodtabb lettem, megtanultam bízni a babámban. Igazából nem is volt soha gond, az elején még persze öklendezett egy kicsit, de az sem volt soha vészes, fulladás-közeli állapot meg aztán tényleg nem volt (de azért a biztonság kedvéért elmentem elsősegély-tanfolyamra, mondjuk azt még a szülés előtt, de ennek ellenére is tudtam, hogy ha megakad a torkán valami, azt hogy kell kezelni).

Amúgy pont azért is tartom jó dolognak a BLW-t, mert a hagyományos pürés-kanalas hozzátáplálásnál a legklasszikusabb etetési módszerrel lenyomod a nyelvet, úgymond "kioltod" az öklendező reflexet, és így később, amikor áttérsz a darabos kajákra - mert idővel nyilván áttérsz rá -, akkor sokkal nehezebb a kicsinek megtanulni ezeket biztonságosan kezelni.


De egyetértek, azért járt némi utánajárással meg felkészüléssel, nem tagadom. Amúgy nem feltétel, hogy teljesen stabilan üljön önállóan, ha az öledben ülve, a hátát neked támasztva stabilan ül, az is pont megfelelő, mi is így kezdtük kereken 6 hónapos korában, és azt is alig tudta már kivárni, mert nagyon lopta volna a kaját a mi tányérunkról :D

2022. máj. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
6. Nem kell ütögetni. Minek okoskodsz olyan dolgokba bele, amiről lövésed sincs? Te mered pürével etetni? Tudod milyen sok gyerek félrenyelt már a pürétől? Amúgy a legújabb védőnői ajánlásban is benne van, szóval nem értem milyen veszélyekről beszélsz.
2022. máj. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
20%
Itt írta valaki fentebb, hogy kétszer ráütött a gyerekre amikor valami megakadt.
2022. máj. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
#9 nem az az anyuka vagyok, de veled még sose fordult elő, hogy félrenyeltél felnőttként valamit, és a melletted ülő megütögette a hátad? Lehet én vagyok ilyen balszerencsés, de velem még huszonévesen is fordult már elő hasonló, ráadásul a legtöbbször valamiféle folyadékkal, szóval nem hiszem, hogy pont a darabosságon múlna a dolog.
2022. máj. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!