Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babával egynapos...

3 hetes babával egynapos kirándulás beleférhet már?

Figyelt kérdés

Visegrádra mennénk, Budapestről.

Reggel, ébredés után mennénk és késő délután érnénk haza.

27-28 fokot ír aznapra, napsütéssel.



2022. máj. 24. 19:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/109 anonim ***** válasza:
67%
Hát egy három hetes gyereknek erre biztos nincs szüksége. Minek kellett, ha a gyerekágyat sem bírod ki a seggeden?
2022. máj. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/109 anonim ***** válasza:
80%
Az egyes bunkó, de annyiban igaza van, hogy neked nem kellene nagy kirándulásokat tenni még.
2022. máj. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/109 anonim ***** válasza:
76%
Nem tanácsos. Ilyenkor még csak szokatni kell a friss levegőhöz, nem egész nap kint lenni. Közösségbe, zárt helyre meg főleg ne vidd még! Nagyon picike még.
2022. máj. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/109 A kérdező kommentje:

Miért, 6 hétig a fenekemen (elnézést, "seggemen") kéne üldögéljek, a 4 fal között?

Nincs szüksége rá, valószínűleg végigaludná az egészet (ahogy eddig kb az összes sétát). Ennyi erővel nyáron se menjünk nyaralni, hiszen mi szüksége van rá, sétálni is felesleges vele, hiszen van kertünk, elég, ha oda kipakolom... Ritka bunkó vagy!


Ne ilyen hegyre fel, hegyről le kirándulásra gondoljatok, ahol 20 km-t lesétálnánk hirtelenjében. Csak kicsit kiszakadnánk itthonról, plusz a legjobb barátnőmnek lesz a születésnapra és őt a férje azzal fogja meglepni, hogy odacsalta az egyik szállodába az egész családot, legközelebbi barátokat. Nekünk most ugye nem annyira fér bele, hogy 2 éjszakát máshol töltsünk, de egy ebéd erejéig szívesen csatlakoznánk hozzájuk (teraszos részen, nem bent, zárt térben).

2022. máj. 24. 19:28
 5/109 A kérdező kommentje:

3-as, nekünk azt mondta a gyerekorvosunk és a védőnő is, hogy nem kell levegőhöz szoktatni egyáltalán. Nyári kánikulában, déli melegben ne induljunk el, ahogyan később télen a legnagyobb fagyban sem. De ha én bírom, akkor már mehetünk pár napos korától nyugodtan. Időjárásnak megfelelően öltöztetve persze.

4 napos kora óta sétálunk vele délelőtt és délután is, 1-1,5 órákat minimum.

2022. máj. 24. 19:32
 6/109 anonim ***** válasza:
89%
Én nem vinném így társaságba, és szerintem ő még pici egy egész napos kiruccanáshoz. Tök jó, hogy ilyen sokat sétáltok, de amit leírtál, hogy program lesz, nem egyenlő vele
2022. máj. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/109 anonim ***** válasza:
39%

A gyermekágy nem mundenkinek azt jelenti, hogy mártírként fekszik 6 hétig és majd belehal, hogy szült.

Én a kórházból kijovet is tökéletesen éreztem már magam, csak kb olyan volt, mintha megjott volna, de nem fájt semmim, csak a gátseb ha ültem, de nem szenvedtem látványosan. Egy hónapos volt mikor vásárolni mentünk, rajtam hordozoban aludt ez van.

Azóta is tökéletes az is immunrendszere.

Az a legfontosabb kérdező, hogy te érezd jól magad, hiszen a kicsi ellátása, boldogsága is ettől függ :) a gyereket nem ahhoz kell hozzaszoktatni, hogy csak otthon jó, ott jó ahol a szülei vannak, ez az én véleményem.

2022. máj. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/109 anonim ***** válasza:
81%

Kérdés, mennyire lenne megoldható hazamenni, ha a babának nem tetszik a dolog?

Abban tökéletesen igazad van, hogy egy gyereket nem kell "szoktatni" a levegöhöz, ez középkori nézet!, de a 27-28 fok elég sok, másrészt sok ember között sem feltétlen jó neki, meg az sem biztos, hogy rendesen tudna aludni idegen helyen, zajosabb környezetben, mert azért más 1-1,5 órát sétálni vele, meg más több órát egy szállodában/étteremben lenni sok ember, hangos beszéd és szokatlan szagok (ételek, italok, emberek) között.


A helyedben nem mennék vele túl korán, inkább csak az ünneplés elött nem sokkal és felkészülnék arra is, hogy esetleg egy-két óra után haza kell vele menni, mert nyugtalan lesz.

2022. máj. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/109 A kérdező kommentje:

Azzal sincs baj, ha valaki csak fekszik hetekig, mindenki máshogy éli ezt meg.

Nekem jól esik a délelőtti sétánál is megállni egy kávéra, sütire például. Egyáltalán nincs olyankor teltház, a kinti részen távolabb vannak pakolva egymástól az asztalok, senki nem mászik bele a babakocsiba. Van, hogy a férjem is csatlakozik, esetleg valamelyik barátnőm, de ha egyedül vagyok, akkor olvasok kicsit, híreket nézek. Babó meg alszik általában végig. Más még 1 évessel sem megy szívesen ilyen helyre. Bár valószínű, hogy mikor beindul a mozgásfejlődése és többet lesz ébren, én is elfelejthetem a nyugiban kávézást. Szóval ezt tényleg mindenki maga érzi, de nem kell emiatt bunkónak lenni velem.

2022. máj. 24. 19:42
 10/109 A kérdező kommentje:

A babához alkalmazkodnánk, nyilván. :)

Autóval közlekedünk mindenhová, abban van már egy kész "túlélő felszerelés" is. Bármi baj lenne, 1 órán belül itthon lennénk.

Nem terveztünk korai indulást, nálunk a "reggel" 9-10 órát takar. Összeszednénk magunkat reggelizés, rendbetevés után és kb. délre érnénk oda. Délután 3-4 körül jönnénk is haza.

2022. máj. 24. 19:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!