Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak ha nem tudom...

Mit csináljak ha nem tudom elviselni a babám sírását?

Figyelt kérdés
Más babák sírása soha nem zavart, a sajátomé sem mindig. Most 3,5 hónapos, de totál ki tudok borulni tőle. És nem értem miért, még a hasfájós és nem alvós korszakot is jobban viseltem. Pedig most egy panasz szavam nem lehetne, hiszen átalussza majdnem az egész éjszakát. De nappal nincs el egyedül, ha nem vagyok mellette akkor csak nyűglődik. Ha ott vagyok és lát, akkor meg mindent csinál, nevet, forog, nézelődik... Így én semmivel sem tudok haladni. Ha pedig elfárad, akkor viszont kész katasztrófa. Olyankor semmi sem jó. Csak nyöszörög egy órát, aztán még felet sír mire bealszik valahogy. Az más amikor tudom hogy éhes, mert akkor megetetem és minden rendben van. De sokszor nem tudom kitalálni hogy mi a baja, és attól tiszta ideg leszek. Próbálok nyugodt maradni, mert tudom hogy csak ront a helyzeten a feszültségem, de nagyon nehéz.
2022. máj. 24. 19:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Esetleg kösd magadra kendőben. A baba nyugodt lesz mert közek vagy és lesz 2 szabad kezed.
2022. máj. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Azt írod, ha lát jól elvan. Miért nem viszed magaddal oda, ahol a dolgodat csinálod?
2022. máj. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Csináld akkor a dolgaidat amikor alszik, egyébként meg legyél vele. Hogy altatod? Valami nem okés ha másfél órába telik elaltatni.
2022. máj. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Ó ez nálunk még mindig tart. 8 hónapos. Vagy fel szoktam kötni a hátamra, ha olyat csinálok, ami nem félbeszakítható csak úgy (pl főzés, forró dolgokkal ügyködés), ha pedig csak teregetek, hajtogatok azt csinálom mellette. Ő addig matat, engem néz, nem sír.
2022. máj. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
18%

Képzeld el a gyerekek már csak ilyenek. És ez csak rosszabb lesz!

Majd ha elkezd forogni, kúszni,mászni, feláll, elkezd járni egész nap a sarkában kell lenned.

Most még könnyű, mert napközben többször alszik, akkor kell csinálni a házimunkát, amikor ébren van meg foglalkozni vele. Ezért szülted, nem?

2022. máj. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

azért vagy feszült, mert frusztrál a dolog. a kendő, vagy az, hogy melletted van, amíg csinálsz valamit, jó. de ilyen kicsi gyerek mellett minden anya fáradtabb. dolgoznak a hormonok is.

próbáld meg este kicsit apukára hagyni és csináld azt, amit szeretnél. menj el sétálni, vagy bármit. nem egyszerű 24 órában mindig készenlétben lenni

2022. máj. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
28%

A gyerek nem hatraltathatja a dokgaid, mert az a dolgod, hogy a gyerekkel foglalkozz.

Vidd oda ahol vagy járóka a konyhában stb, beszélsz közben hozza. Amit így nem tudsz azt meg alvás időben vagy este. Ne a gyerektől vedd már el az időt. Ez nem egy letudandó feladat, hanem maga az életed és igazítsd hozzá.

2022. máj. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%

Én is a kendőt javaslom.


Amúgy ja, normális ha az ember nem bírja elviselni a saját gyereke sirasat. Ezért sír.. hogy ne bírjuk elviselni. Nyilván, ha nekünk ez nem indítana be olyan érzéseket, mint pl ez, hogy nem bírod elviselni, akkor már rég kihaltunk volna. Szerintem ez nem egy könnyű időszak most amiben vagy, megértelek. Most gondolom lement az első időszak, már azt hitted kicsit fellélegezhetsz de ugye nem. Amit írtak fentebb, hogy lesz ez még rosszabb is, na az is igaz. De más lesz. Talán az meg segít ha kicsit lepasszolod apának és adsz magadnak pár órát.. főleg ha amugy nem sok időd van magadra.

2022. máj. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
Fáradt vagy. Kérj segítséget! Hidd el, nem csak te tudod ellátni a babát! Kérd meg a párod, hogy vigyázzon rá, vigye el sétálni. Addig te végy egy forró fürdőt! Hidd el, nem az ördögtől való a segítség!
2022. máj. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
13%
3,5 hónapos, az a dolgod hogy vele legyél. Ha kell, akkor egész nap akár az öledben, akár magadra kötve, vidd ki sétálni. Majd haladsz minden mással mikor alszik. Ne hagyd hogy sírva aludjon el. Most te vagy neki a világ, foglalkozz vele többet.
2022. máj. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!