Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék az egy évesemmel?

Mit tehetnék az egy évesemmel?

Figyelt kérdés
Este felkel még vagy 3x enni,napközben nem alszik normálisan csak ha vele fekszek én is,napközben is álltalában ott kell lennem ahol van ő is vagy sír ha nem vele vagyok.Ez normális így?Mit csinálok rosszul?Másik babámnál nem volt ilyen gond.
2022. máj. 24. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Normális. Akkor alussza át az éjszakát, ha már megérett rá az idegrendszere (ez minden babának más), és ilyenkor jön a szeparációs szorongás első hulláma. Semmit nem kell tenned vele, csak szeresd, figyelj rá, próbálj válaszolni az igényeire, legyen az evés vagy a közelséged. Szépen túl fogtok jutni rajta. Türelem.
2022. máj. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Hahóóó itt vagyok lelkitasnak ( ha masnak nem is)

16 hónapos, a mai napig jobb éjszakákon 2× kel (rosszabbakon inkabb nem is szamolom) [bar a tegnaprol ma ejjelt ataludta este 8-hajnal 5ig]

Nappal pedig szinten csak ugy jo ha vele pihenek (ezt nem banom mondjuk annyira)

2022. máj. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%
hát... akár normális, akár nem, nyilván nem kellemes (ahogy kiderül a posztodból is). hogy van az evése? szabad levegő? napi rutin, kiszámíthatóság?
2022. máj. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat nem lenne akkora nagy gond ez az egész ha a ház nem lenne szanaszét.Időm volna mindenre de ugye nem tudom a kicsitől semmit csinálni.

Napi rutinunk is megvan,levegőn is szoktunk lenni délutánonként.Kb minden nap ugyan az a menet persze ha dolgom van valamerre akkor felborul de ez nem sűrű.

2022. máj. 24. 20:54
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
Keltsd reggel időben. Délben tedd a babakocsiba, sétálj vele míg el nem alszik. Hagyd is benne. Lehet, hogy azért kel fel éjszaka mert nappal nem pihenni ki magát. Nekem ha nappal nem aludt akkor éjjel se.
2022. máj. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
13hónapos lányom detto.Éjjel 3xmin.kel(jobb esték,a roszakkat nem számolom),nappal igaz alszik 3orát de csak ha ott fekszem énis,amin kimegyek csak akar a mosdóba is már fenntvan.Nekünk meg a napi rutinunk,szinte egész nap kint jáccunk,jön,megy megnem áll,mégis éjjelente felkel.Kiprobáltam a sok csodateat,szart se érnek,orvos adot homeos szirupot detto semmi.Beletörödtem,majd megérik arra hogy átaludja az éjszakat ezvan,túl kell élnünk😄Nem vagy egyedül nefélj😄
2022. máj. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
14%

Éjszaka ne adj neki enni, csak inni teát vagy vizet.

A nappali dolgok szeparációs szorongás jelei.

2022. máj. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Próbáltam én már mindent de semmi nem vált be.

Este adtam inni neki 10 perc mulva kelt megint inni adtam neki megint 10 perc mulva kelt.

2022. máj. 24. 21:40
 9/11 anonim ***** válasza:
44%

Este lefekvés előtt eszik még valamit?

Míg csak tápszert kapott a 13 hónapos lányom addig legalább 3x felkelt éjszaka, abból kétszer evett még egy kis tápszert és csak úgy aludt vissza. Aztán kipróbáltam, hogy tápszer előtt kap egy kis milupát, van hogy átalussza az éjszakát, de ha nem, akkor is reggel 5-ig nem kel fel enni és 8-9-ig alszik.

2022. máj. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%

A legtöbb gyerek 2-3 éves korától alussza át az éjszakát.

A gyerekednek nagy az anyaigénye. Ezt dobta a gép.

2022. máj. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!