Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel jár az apaság?

Mivel jár az apaság?

Figyelt kérdés

Nagy a valószinűsége, hogy be csúszott egy nem tervezett gyerek.

Nos én természetesen vállalom a gyerek vállalást, ugyanakkor nem érzem késznek magam 21évesen apának.

9hónap alatt maximálisan fel akarom magam erre készíteni, szóval érdekel, hogy mivel jár az apaság.

Sajnos ezen a téren meglehetősen szűk látókörű vagyok.

Albérletben élek 3hónapja, valamint 3éve rendes dolgozó ember vagyok, viszonylag normális fizetéssel, szóval a hátteret tudom neki biztosítani.

Ami engem kifejezetten érdekel, hogy összességében milyen anyagiakat igényel az ebbe való bele kezdés? Mennyi pénzre van nagyjából szükségem, hogy a szülést követő tegyük fel egy évben, mindent tudjak neki biztosítani?

Továbbá ami még érdekel, hogy milyen apának lenni?

Valamint, hogy ebben a 9hónapban, 100%-ig nekem kell csinálnom mindent a háznál? Vagy gyermekkel a hasában a párom valószinű, hogy mindent rám fog hárítani? Attol nem tartva, hogy el fogom hagyni, mivel mégis csak az én gyerekem nevelkedik a hasában?


2022. máj. 24. 22:54
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teher..

Ez a te kérdésed? Már készülsz lélekben? 😅

2022. máj. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Mindenki az anyagiakra gondol először, pedig az, hogy gondozod a csecsemőt vagy az anyát az a kemény meló!
2022. máj. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, igazából nincs kizárva az eshetőség, szóval inkább felkészítem magam 😅
2022. máj. 24. 23:11
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Ebben a 9 hónapban aránylag normálisan élsz majd, egy átlagos nő átlagos terhességgel szinte mindent meg tud csinálni, amit gyerek nélkül is tudna. Persze ne engedd nehezet emelni. Mondjuk lehettek olyan szerencsétlenek, hogy az első 3 hónapot végighányja, a második trimeszterben szimplán beteg, a harmadikban meg már akkora bálnaalkatú, hogy csak pihenni tud, de nem ez a jellemző. Nyilván fáradtabb lesz a vége felé, de nem az egész 9 hónapban.

Egy egézséges gyereknek az első évben sokmindenre nincs szüksége, pláne, ha szoptatják. Pelenka kell neki, meg mondjuk egy kiságy, néhány ruha. Ezen felül minden a ti kényelmetekre van: babakocsiból vehettek full fapadosat olcsóért használtan, esetleg egy kétmilliás vadiúj dizájnosat. A pelenkázást is meg lehet oldani az ágyon, de bőven kényelmesebb pelenkázón. A szoptatófotel sem a gyerekért van, hanem az anyáért. (Nem azt mondom, hogy nem éri meg jó cuccokat venni, de konkrétan nem a gyereknek lesz rá szüksége, hanem nektek.)

Meg úgy is járhattok, hogy beteg gyereket hoz a gólya, na akkor az rengeteg pénzbe kerül majd.

2022. máj. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
2-es nagy igazságot írt le, nem csoda, hogy le is van pontozva jó gyakoris szokás szerint.
2022. máj. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
3-as Egyelőre a szakításra készülj, és arra, hogy soha többet vele nem fekszel le! Közvetlenül utána meg arra, hogy gumi nélkül csak azzal szexelsz, akitől gyereket szeretnél!
2022. máj. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
19%

Nem hímes tojás, ne hagyd hogy kihasználjon a terhesség nem betegség.

Az ok, hogy segítesz de ne te csinálj mindent, gondolom azért akart gyereket ne kelljen dolgoznia.

2022. máj. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7es, egyáltalán nem ismered őket, ítélkezni az megy.

Kérdező, te legalább vállalod, hogy a te felelősséged is. Helyes.

2022. máj. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!