Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túl pici a babám súlya 4...

Túl pici a babám súlya 4 hónaposan? Keveset hízott?

Figyelt kérdés

Napra pontosan 4 hónaposan a babám 5150 gramm. Két hete voltunk dokinál és kiderült, hogy másfél hónap alatt 600grammot hízott, és a doki azt mondta, hogy szopi után 60 ml tápszert adjak neki. Így is tettem, de gyakran csak 40-50 ml-t ivott meg, nem kért többet. Két hét múlva (tegnap) újra vittem mérni és megint keveset, 150 grammot hízott. A doki azt mondta, hogy emeljem a tápszer adagot, adjak neki 100 ml-t. Nem nagyon érdekelte, hogy a 60 ml-t se eszi meg gyakran, csak azt mondogatta, hogy neki pedig többett kell enni mert nem hízott eleget.

Most akkor mit tegyek? Nem bírom eröltetni, hogy egyen amikor csak “játszik” a cumisüveggel, nem eszik miután megitta azt a 40-50 ml-t. Tényleg nagy a baj?

2840 grammal született



2022. jún. 2. 09:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
11%
Én ezen nem aggódnék. Megtömni nem tudod, mint a libát. Adj annyit amit megeszik. Valószínűleg kisebb növésű baba és kész. Nekem még óriás babáim vannak. 8 hetes kisfiam 6,5 kiló (4500-zal) született. Szerencsére nálunk sem a doki sem a védőnő nem aggodalmaskodik ezen. Mondjuk megvonni sem lehet tőlük a kaját, ha egyszer éhesek 🤷
2022. jún. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
20 g-ot kell( elvileg) hízzon egy nap, szóval az orvosod hülyeséget mond. Csak szoptasd amikor igényli és ameddig szeretné, a gyerekeddel nincs semmi gond.
2022. jún. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

4 honaposan ez a súly vastagan a 3 % percentilis alatt van.

Tegnap meg irt egy anyuka, akinek a gyereke nem egész 6 honaposan 6600, folyamatosan 7 % percentilis, neki meg megmondták itt a szakértő nők, hogy kóros…


De egyébként a kérdezőnek is azt kellene szem előtt tartani, hogy fél éves korára kell, hogy megduplázza a súlyát. Szerintem ez az ő esetében is meglesz.

2022. jún. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kicsit megnyugtattatok. Lenne még egy kérdésem. Ha elalszik szopi közbe (pl 15 percet szopizott és elaludt) keltsem fel, hogy egyen még vagy hagyjam aludni? És ha hagyom aludni, amikor felkel adjak neki rögtön enni?

#3 ezt a percentilis dolgot nem értem. Mit jelentelek ezek a százalékok?

2022. jún. 2. 11:18
 5/15 anonim ***** válasza:
15 perc kemény munka után normális ha elalszik. Én ilyenkor berakom a kiságyba és ébredéskor megint megetetem. Csak újszülött korban nem jó ha belealszik.
2022. jún. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

[link]



Léteznek ilyen táblázatok, amit Magyarországon használnak, azt tudomásom szerint egy kicsit eltér ettől. Itt meg lehet látni, hogy adott életkorban az átlagos gyerek milyen súlyú. Ez az 50 %-os vonal.

Ez azt jelenti hogy a gyerekek fele kisebb, fele pedig nagyobb mint ő. A gond akkor van, ha valaki 97 % fölé megy, azaz nehezebb mint a gyerekek 97 % az ő korában, vagy éppen 3 % alá, azaz soványabb mint a gyerekek három százaléka az ő korában.

A lányokra is egy nagyon picit más számok vonatkoznak, de azt is könnyen meglehet találni a neten.

2022. jún. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát ebből a táblázatból nem tudom mit kell nézni...
2022. jún. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Pedig egy elterjedt, használandó dolog, még a gyerekek egészségügyi kiskönyvében is benne van minden havi státusznál, hogy a védőnőnek oda kellene írni, hogy a gyerek milyen percentilis értéken van.
2022. jún. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, ugyan ennyi volt a gyerekem, sőt sokkal kevesebbeket is hízott. Hallgattam mindenkire, anyósra főleg, azt mondogatta hogy hát ez nem volt elég szopizás, tessék vissza tenni mellre. Már elmúlt egy éves, hálistennek a sok erőltetéssel sikerült egy evészavaros gyereket csinálnom aki gyűlöl enni és fél az ételektől, minden nap egy szenvedés vele. Pedig minden egyes embernek megvan hogy mennyit bír enni, és ő nagyon jól tudja magának, hogy mi az ami elég. De kiváncsi lennék ha a gyerekorvos dugig vacsorázná magát és utána még beleerőszakolnának kaját mit szólna hozzá…
2022. jún. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha van egy adott görbéje a gyereknek, és ő végig azt követi születése óta, akkor semmi probléma nincs a fejlődésével. Akkor sem ha az 3 percentil alatt van. Akkor van baj, ha a görbe összevissza ugrál. Én így tudom.

Nekem 3-15 között mozog a babám születése óta, teljesen rendben van ez így. Én rosszabbul fejlődtem ennyi idősen.

2022. jún. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!