Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hete felállt a babám és az...

1 hete felállt a babám és az ágy mellett próbál lépegetni 2-3 lépést, mikorra fog járni? Mikorra tud elesni úgy, hogy nem üti meg magát nagyon? Hány hónap szokott lenni, mire egyedül elindul?

Figyelt kérdés

Most állandóan mellette vagyok, még nagyon bizonytalan és így is 2-szer már eldőlt, nem voltam elég gyors.

7,5 hónapos.


2010. szept. 18. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet megmondani mikor fog elindulni, ez rengeteg dolgotól függ. A fiam 6.5 hósan állt fel először és 11 hósan indult el. Néhány hétbe beletellett azt hiszem, mire fenékre pottyant és nem esett hanyatt.

Én soha nem álltam mögötte, hogy elkapdossam. Meggyőződésem, hogy ha ezt teszed, akkor nem lesz érdeke megtanulni esni, hisz úgysem üti meg magát. Amikor meg nem vagy ott és nyugodtan eldől és megüti magát, nem fogja érteni, hogy most mi a frász van... Persze nem azt mondom, hogy ha látod, hogy épp esik neki az asztal sarkának, ne fogd meg, de azért ne állj mögötte h. bármely pillanatban elkaphasd- hangsúlyozom, szerintem!

2010. szept. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy-két hétbe is beletelhet,amikor már biztosan jár. De ne legyél mellette,nem baj,ha elesik,mert azt is megkell tanulnia. Nem ütik meg nagyon magukat,csak arra vigyázz,hogy ne legyen éles tárgy,amibe a fejét beverheti.Ha nem veszed észre,hogy elesett,akkor egyedül is felfog állni. Ha viszont állandóan elkapod,akkor először körülnéz,hogy látod-e? Ha igen,akkor sír,de ha nem törődsz vele,sírás nélkül kel fel. Vagy éppen négykézláb folytatja. A babák nincsenek porcelánból.
2010. szept. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Úgy dőlt el eddig, mint a léc 2-szer, rossz volt nézni. Annyira sírt, hogy alig vett levegőt, amikor eleesett, biztos nagyon fájt neki és persze meg is ijedt.
2010. szept. 18. 22:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem esni viszonylag gyorsan megtanul majd, de hogy mikor indul el, az azért még odébb van szerintem. Az én fiam 7 hónaposan kezdett bútorok mellett járni, és 13 hónaposan indult el egyedül. De tudok olyant, aki szintén 7 hónaposan már járt kapaszkodva, egyedül pedig 'csak' közel 15 hónaposan.
2010. szept. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!