Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet buta kérdés, segitséget...

Lehet buta kérdés, segitséget kérnék kóstoltatással kapolatban?!

Figyelt kérdés

tegnap kezdtük az almát picikémnél. ugy olvastam h először pár kanál lé,aztán másap püréből pár(ez volt ma) s kb 3ik nap amennyit elfogad.olyan 5naponként uj étel.

no és itt a kérdés,h ha mondjuk már az almát elfogadta és megeszik egy nagobbacska mennyiséget-ezzel együtt csökken a tápszer/tej utánna ugye.s jön egy új íz,a barack,akkor azt is először 1-2kanál ugye stb.de akkor utánna megint több tápszer kell neki?..mégis akkor h váltjuk ki az étkezést,mikor pl almából már megeszik annyit h majdem jól lakik, de jön vmi uj és akkor előlről az egész h kevés kostolás-sok tápszer.igy ha vmi uj jön mndig ez van? igy sosem fogjuk kiváltani a kajcsikat...mondjuk eszik már 3félét, és nem is kér utánna tápit,jön a 4ik féle és ujra csak 2 kanál először belőle és sok táp?vagy ha uj van akkor 2kanál abból, amennyit mgeszik a már ismertből, és utánna ha kell akkor kis táp? tehát ha 5nap mulva akarom a barackot adni akkor 2kanál baracklé-aztán sok táp, vagy 2kanál baracklé-aztán a már ismert alma amennyit kér és ugy a tápi ha szükséges???3ik iznél ugyanez v ott is 2kanál ...pl meggy és sok táp, v 2kanál meggy-aztán alma/barack mix és ugy a táp?(nekem igy lenne logikus, igy marad el egyszer csak a táp nem?mert ha minden uj iznél azt kap csak sosem..)

no asszem össze vissza sikerült irnom,de remélem h rájöttök h mi is a dilemmám, mert másképp nem tudom leirni:)


2010. szept. 19. 10:32
 1/6 A kérdező kommentje:
ja és még annyi, h ha pl 5nap alatt nem eszik meg számottevő mennyiséget,akkor is érdemes újat adni, vagy amig el nem fogadja jobban addig próbálni az almát?esetleg 1nap szünettel vmikor v hogyan?előre is köszönöm a segitségeteket!
2010. szept. 19. 10:35
 2/6 anonim ***** válasza:
nem, butaságot beszélsz. Ha már megeszik egy nagyobbacska adag almát, utána x mili tápszert, és be akarod vezetni a barackot, akkor köv. nap. adsz neki 1-2 kanál barackot, utána a már megszokott almamennyiséget és utána az x mili tápszert. Másnap megint, 3. nap pedig nem adsz almát, csak barackot. Utána bevezeted pl. a banánt: pici banán, utána pl. alma+barack, amennyit elfogad, utána a tápszer. Étkezést akkor váltasz ki, ha már nem kér utána tápszert, viszont akkor kell valamivel pl. keksz vagy gabonapehely dúsítani a gyümit. Én csak akkor adok neki kevesebb kekszet, ha a gyümiben van banán v. gesztenye, ezek nagyon laktatóak. De az almától v. baracktól fél óra után ordítana az éhségtől.
2010. szept. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Értelek, ez nekem is keszekuszaság volt anno. Én végül úgy csináltam, hogy első nap almalé 6-7 kanállal, így is nekem kellett elvennem, mert a fiam még ette volna. Másnap már tettem a lébe reszeltet is, 3. fele lé fele reszelt alma, 4. nap már azt hiszem egész reszelt volt, adtam 6. napig, aztán annyira megfogta a hasát, hogy egész nap csak sírt. Úgyhogy szerintem ne add 5-6 napig ahogy mondják....

Utána az almába tettem a barackot, majd megint egyre több barackot tettem az almába, a 3. napon csak barackot kapott. Nálunk kb az első két hétben kb. 80-100 g-ot evett meg, utána szopi volt. Szóval szerintem az elején csinálj ugyanannyi tápit, vagy egy kanállal kevesebbet (30 ml-vel) és meglátod mennyit kér majd belőle.

Igazából nem lehet erre konkrétumokat írni, hogy mikor mennyit, mert minden baba máshogy fogadja.

De semmiképp nem kell azt csinálni, hogy már pl. almából megeszik 100 ml-t aztán a barackból megint 1-2 kanál jön.

Tedd a már ismerthez először kóstoltatásnak, aztán jöhet magában. Remélem én is érthető voltam.

2010. szept. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem olvastam végig (szerencsére) de értem mi a kérdés. :)

Nem kell előröl kezdeni ha újat kap! Ha tartasz 5 kanál almánál, akkor jöhet 5 barack. És így tudod csökkenteni a tápot/tejet

2010. szept. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

megint első

persze, ha nem eszik meg sokat, akkor is próbálhatsz más gyümit. Az enyém pl. nem ette az almát, be kellett vezessem a barackot. Utána kombináltam. Meggyet asszem nem is kóstoltattam, mert elég savanyú, azt egyenesen hozzákevertem a barackhoz.

2010. szept. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia!Én úgy csináltam hogy első nap kapta az alma levet,másnap már pürésitve,(de inkább a levét ette),és amennyit kért annyit adtam.Ezt 3 napig,aztán jött az őszilé,na azt úgy ette hogy nem vettem el előle ,hanem amennyit kért.2-3 nap után már megevett egy őszibarackot.A kóstoltatást én 2 etetés közt csináltam,majd mikor már megevett 1 barackot pl,akkor már nem kapott tápot utána.Mondjuk nem bir ki igy 3 órát,de kb 2 óra után eszik megint tápot.Az ebédnél is először picit kapott,másnap már amennyit kért.Pl ha most adok neki újdonságot,azt egyből odaadom neki,de délelőtt.Pl ma kapott először körtét sinlacal keverve.
2010. szept. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!