Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakarám - Érdemes venni?...

Babakarám - Érdemes venni? Meddig használtátok?

Figyelt kérdés
Kislányom 7,5 hónapos, kúszik, mászik, bútorokon felkapaszkodik. Gyakorlatilag két percre nem tudok elmozdulni mellőle, mert azonnal elmászik és felkapaszkodik bármin. Az utóbbi időben szinte pisilni is magammal kell vinnem, nem merem szem elől téveszteni. Megoldás a babakarám?
2022. jún. 13. 07:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Megoldás. Mi nagyon szeretjük. Ettől még biztonságos a lakásunk és ha épp lehet, akkor hagyom had másszon mindenfele, de azért tök jól elvagyunk a karámban.
2022. jún. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%

Én nem vennék.

Szabadon kúszhatott, mászhatott a lakásban. Amikor pisiltem, nyitva hagytam az ajtót így ráláttam mit csinál.

2022. jún. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
Bizonyos időre hasznos lehet, ha nem a lakás egyik távoli zugában van, ahol a gyerek kirekesztve érezheti magát és szeparációs szorongás is kialakulhat (ez történt a sógoromék karámban tartott fiánál). Tehát a lakásnak olyan helyén kell kialakítani, ahol a gyerek körül zajlik minden (persze túlzott ingereknek nem szabad kitenni a gyereket).
2022. jún. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%

Ha olyan a lakás akkor hasznos. Nekünk a nappali baba biztos, de ha dolgom volt a konyhában vagy pisilni mentem, a nappali ajtóba tettem keresztbe egy táblát (épp ez volt itthon) és így bent tudtam tartani. Viszont ha más típusú a lakás, nincsenek ajtók csak boltívek, kutya van a lakásban és elérhető a tálja stb, akkor nekünk is kellett volna.


Minden más esetben pihenőszék és hurcolni főzni, udvarra locsolni, fürödni 😂

2022. jún. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A lakásban szabadon mászkálhatott, de az udvaron nagy hasznát vettük, amíg nem volt kész az udvar, és az egyik felében még gaz sóder törmelék minden volt.
2022. jún. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ez lakástól is függ. Nekünk amerikai konyha van és abból nyílik az összes szoba, fürdőszoba is. Két gyerekem van és eszembe sem jutott venni karámot, nem volt szükség rá, látom mit csinálnak. De a wc-re, fürdőbe a mai napig jönnek utánam maguktól, nem kellett vinnem őket, ha ott volt dolgom :) Szerencsére ők nem voltak a szekrény tetejére is felmászós típusok.
2022. jún. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk nagyon hasznosnak bizonyult. Kis panel lakásban lakunk, ami elég zsúfolt, nincsenek nagy terek ahol mászhatna szabadon. A karámban kényelmesen elfér. Amikor ráérek játszani vele, be szoktam menni mellé, így nekem is élvezetes vele a játék, nem csak arról szól hogy kínálok hogy "Nem szabad!" "Ne menj oda!" "Gyere vissza!" "Ahhoz ne nyúlj!"

Egyébként ha dolgom van pl. mosogatok, de ő már unja magát az etetőszékben, akkor 15-20 percet is eljátszik egyedül a karámban.

Azért vannak olyan napok is, amikor nem hagyja magát letenni egy percre sem.

2022. jún. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
*kínálok=kiabálok
2022. jún. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%
Hát nekünk csak utazóágyunk volt, ami egyben járókaként is funkcionált ilyen vészhelyzetekre, mint hajmosás :) Szerintem ott hasznos, ahol lépcső van, vagy kandalló, vagy kutya...
2022. jún. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Az én babám nagyon felmászós típus már most. Például miközben teregetek, felkapaszkodik a ruhaszárítóra, én meg fél kézzel fogom őt, hogy ne boruljon el, a másik kezemmel próbálok tergetni, persze esélytelen, úgyhogy sokadjára futok neki, mire sikerül. És minden házimunka csak így megy.

A pihenőszéket már rég eltettük, mióta kúszik-mászik, nem marad meg benne.

Igyekeztünk mindent bababiztossá tenni, élvédők a sarkokon, babamagasságból minden elpakolva, de ha valahol felcsimpaszkodik, és elborul, már megvan a baj.

Viazem mindenhova, de azért jó lenne néha kiszaladni a mosdóba, vagy betenni a ruhát a mosógépbe úgy, hogy mindkét kezem használni tudom 😄.

Alvásidőben szintén esélytelen pl. mosni vagy porszívózni, mert kegyetlen rossz alvó, felébred, ahogy elkezd zúgni a mosógép. 60 nm lakás, papírvékony falak 😔

2022. jún. 13. 09:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!