Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt a babám?

Miért csinálja ezt a babám?

Figyelt kérdés

Hello anyukák!

Ilyen késői órán írok, nagyon nem tudom, hogy mihez is kezdjek :(

A kicsikém nem alszik éjjel.

Vagyis este felé 6 körül meg ébred, és egész reggelig 6 körül alig alszik.

Folyamatosan meg ébred! Vagyis fel riad. Jól meg etetem( szoptatás és tápszer is), majd büfi és elalszik.

Várok 3 percet és hirtelen elkezd kapálózni, majd fel riad és sír.

Szegény úgy sír, hogy még ölben is alig nyugszik meg ☹️

Létezik egy 3 hetes csecsemőnél hogy keveri a nappalt az éjjelel?


Minden fel riadásnál szomjas és bevág vagy 30 ml tápszert vagy szopni akar. Nyugtatom és vissza alszik úgy, hogy ölben majd leteszem mellém az ágyba es ruhámat szorítva a kezemen alszik nyugodtan :(

Ha meg mozdulok kapálózik


A ti kicsikétek is szenvedett így?

Nem görcsös, kap cseppet a tápszerbe es szoptatás előtt.


Előre köszönöm a válaszokat



2022. jún. 17. 02:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

Igen, ezt sok baba csinálja. Egyrészt keres téged (azért alszik melletted nyugodtan),valamint a Moro reflex is felébreszti.

Lehet próbálkozni azzal,hogy magad mellett altatod, hogy bepólyázod pl.

Én konkrétan magamon altattam. Mert csak a mellkasomon,a szívemet hallva aludt el... de ez veszélyes volt,mert én is majd' elaludtam,és leeshetett volna. Szóval ezzel felhagytam utána.


Sokszor ügyesebben lopakodtunk ki a szobájából éjjel, mint 1 kommandós, ha végre elaludt az ágyában..:)

Babaöböl esetleg nem opció az ágyad mellé ?

2022. jún. 17. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ne etesd minden ébredésnél tápszerrel. Ha gyakran ébred,az sok lesz! Azért nem fog aludni,mert túlette magát és fáj a hasa. Szoptatás éjjel nem lehetséges?
2022. jún. 17. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Éjszakás vagyok :) Azért írogatok. Az én lányom már 6 éves, de én is sokat éjszakáztam vele.
2022. jún. 17. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ez, hogy egye tele magát a kórházban mondták: ha tele a has édes az alvás és nem kel fel csak 3-4 óra múlva.

Na amikor én ki írtam a kérdést, azelőtt volt egy olya meg ébredése, vissza altattam es most kelt fel.


Nagyon nehéz így. Szegény férjem másik szobában alszik, hogy ne legyen hulla reggel amikor megy munkába.:(

Nekem semmi bajom, hogy fent vagyok, de egy idő után fárasztó! Elfáradsz mentálisan leginkább.

Emlékszem eleinte amikor nem aludt azt mondta a férjem, hogy látott nyitott szemmel aludni, azt gondolta, hogy valami rohamom van es fent akadt a szemem.


Nappal semmi baja, olyan mint egy igazi csecsemő. Felkel-tisztába rakom- eszik-büfi-alszik.(3-4-5 órákat alszik).


Csak ölben tud el aludni, a babám már 4 kg es felek, hogy pár hét múlva már tényleg hátfájás lesz a felemelése es csak én tudom úgy elaltatni es nálam alszik csak el.

2022. jún. 17. 03:33
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Ha melléfekszel,akkor se tudtok pihenni?
2022. jún. 17. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként kitartás, lesz ez még jobb is! (Meg rosszabb is,nyugi...)
2022. jún. 17. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ha felsír akkor ölbe veszem és megnyugszik és akkor fekszem mellette a kis kezecskéjét fogom és úgy alszik el, (olyankor szorítja az ujjamat) ha mozgást érez megint felriad.
2022. jún. 17. 06:06
 8/12 A kérdező kommentje:
Amúgy úgy nem alszik el, ha csak úgy mellette fekszem. Inkább arra gondol szegény, hogy szopi idő van, és magától oldalra fordul(fekve szoptatok).
2022. jún. 17. 06:08
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Mi is 3 és fél hetesek vagyunk, és az utóbbi napokban a hason alvás nagyon sokat segített nekünk. Előtte szintén csak mellettünk aludt el az ágyban, de mióta hasra tesszük, már a kiságyban is egyre többet alszik magában. Nem ébreszti fel magát, és a kis hasának is jót tesz. Kitartás, tényleg napról napra jobb lesz! :)
2022. jún. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem sem éhes minden alkalommal, egyszerűen megébred, neki az anyaméhben nem volt este meg nappal, meg kell tanulnia hogy most neki végig kell aludni az estét, én a helyedben azt csinálnám hogy felveszem ringatom pár percet, ha abbahagyja az tök jó, vissza a kiságyba, ha tovább folytatja pelus csekkolás, hogy minden kényelmes-e nem fázik/nincs melege, és legutolsó sorban etetés, persze ő még pici, ha kéri akkor kéri, de ne az legyen a megnyugtatás hogy eszik este, mert arról viszont nehéz leszoktatni, főleg, hogy még anyaként is nehéz megkülönböztetni, hogy mikor tényleg éhes és mikortól rossz szokás.


És mielőtt tényleg a torkomnak ugrana pár vérmes igény szerint szoptató-együtt alvó anyuka, szeretnélek megkérni, hogy ne ugorjatok a torkomnak, én nem azt akarom ezzel mondani hogy éheztessék a gyereket, csak azt hogy nem mindig azért sír mert éhes.

2022. jún. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!