Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet isz szoptatott...

Hogy lehet isz szoptatott babát a 3 óránkénti szoptatásra átállítani?

Figyelt kérdés
6 hetes a pici babám, és iszonyatosan hasfájós. Ördögi körbe kerültünk, nagyon mohón eszik, nem tud sokszor büfizni, így evés után nem sokkal már tekereg és sír, hogy fáj a hasa. Minden cseppet kipróbáltunk, de nem használ. Ilyenkor csak úgy nyugszik meg, ha cicire teszem, de akkor ráeszik, és utána csak egyre keservesebben sír. Először csak napi pár etetés után ment ez, de most már éjjel nappal. Nem bírom ezt tovább. A védőnő tanácsára ki akarom próbálni, hogy 3 óránként etetem, ennél csak jobb lehet. De hogy húzzam ki a köztes időt? Cici nélkül elaludni se akar. :( Kérlek segítsetek, hátha volt valaki hasonló helyzetben!
2022. jún. 22. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
És ha megbüfizteted evés közben is és utána is egy 20 percre? És ha elhagyod a tejterméket? Mert az is szokott még gyakran ludas lenni (meg sajnos valakiknél még egy pár dolog, leggyakoribbak a glutén és a tojásfehérje). De egyébként meg a legtöbb baba tipikusan 3 hetesen lesz hasfájós és 3 hónapos korára kinövi. A helyedben egy-másfél hétre kipróbálnám a hosszabb büfiztetést és a diétát.
2022. jún. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a diéta sem segített egy kicsit sem. A cseppek sem. Csak a hordozas. Ram kötve 2-3 órát kibírt kaja nelkül. Hajszarítóval altattuk el. Éjszaka kemény volt, akkor gymballon ülve ringatóztam vele. Es nem múlt el 3 hónaposan, csak kb 7 honaposan...
2022. jún. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
Ne csináld azt hogy nem etetés 3 óránként, mert ez egy régi hülyeség. Nekünk espumisan vált be de nem annyit adtunk amennyi rá van írva attól csak jobban fájt neki, 2 cseppet kapott két étkezés között. Plusz baby biogaia sepp segíti az emésztést is. Válogattam a cicit és két cici között is büfiztettem,plusz nekem erős volt a tejleadó reflexem ezért etetes előtt kicsit lefejtem a tejet,hogy ne spricceljen a szájába. Az emésztés maga fájdalmas,ilyenkor legtöbb baba nyűgös mindegy mit teszel. Nekünk a hordozás segített. De ne csináld a 3 órás etetést, mert a szopi nem csak evesrol szól, nyugtató hatása is van.
2022. jún. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ha húzod az időt, csak még mohóbban fog enni. Esetleg tej elejének kifejését próbáltad, ha amúgy van bőven tejed? Ha nem ömlik úgy a szájába, talán nyugodtabban szopik és kevesebb levegőt nyel.


Meg a hordozás is segíthet, függőleges testtartásban könnyebben kijön a levegő. Én úgy csináltam a mei-tai-jal, hogy a derekamra kötöttem, úgy szoptattam (erre alkalmas, megfelelően kivágott pólóban), és ezután az alvó babát a hasamra tudtam kötni anélkül, hogy felébresztettem volna. Nagyobb korában már a hátamra is tudtam kötni felébresztés nélkül, az neccesebb, de hasra kötni nem nehéz mei-tai használatával.

2022. jún. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Ez a 3 órás baromság nem fog javítani a helyzeten, sőt, a tejed is rámehet.

Rég elavult gyakorlat. A hasfájás élettani dolog, vagy van, vagy nincs. Nem nagyon tudsz vele mit csinálni. A hordozás segíthet, a meleg, és a testközelség jó ilyenkor.

2022. jún. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A táplálkozásodon változtatnék először, elhagyni a tejtermékeket (ennek 1-1,5 hét után látszik a hatása); kevesebb gyümölcsöt, gyümölcslevet, buborékos italt inni; allergén ételeket kiszűrni. Közben amennyit tudod, magadra kötve nyugtasd. Nem könnyű és pihentető, de a 3 óránkénti etetésnél jobb, az semmilyen szempontból nem szolgálja a baba érdekét. Ha abbahagyná tőle a sírást, akkor egy tanulmány szerint maximum azért, mert megszokja, hogy hiába sír, akkor sem kap köztes időben enni.
2022. jún. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Minden tejfehérje szarmazék elhagyása, hordozókendő. A szoptatás szerintem maradjon, még kicsi, és jönnek a növekedési ugrasok. Az első 2-3 hónap a túlélésről szól leginkább, utána el fog múlni.
2022. jún. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
21%
Adj neki cumit.
2022. jún. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz jobb tőle,sőt rosszabb lesz,ahogy írták már.Ha éhesebb még mohóbb lesz,ha megnyugodni akar és ordít,mégtöbb levegőt nyel.Mindent leírtak előttem.Próbálj fejni szopi előtt kicsit, hátha az a baj, próbálj büfiztrtni közben,és az étkezésre figyelj.A hasfájason meg én úgy tapasztaltam,hogy csak az idő segített.5 gyerekem van,de egyik csodacsepp sem vált be,csak mikor elmúltak 3 hónaposak akkor megszűnt.
2022. jún. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is próbáltam mindent, amit lehet, a hordozás vált be egyedül (én kendővel hordoztam). Imádta és nem ragaszkodott a cicis altatáshoz, simán belealudt a járkálásba. Így ritkábban is evett (magától), de ugyanúgy fájt a hasa 3 hónapig, aztán egyszercsak elmúlt. A hordozást viszont azóta is szereti, szóval megérte, mert nem csak cicin nyugszik meg, hanem akár a hátamon is. Az eleje ilyen, túl kell élni.
2022. jún. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!