Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ennyire agresszív a 3...

Miért ennyire agresszív a 3 hetes babám?

Figyelt kérdés

Borzasztóan kétségbe vagyunk esve a férjemmel, mert egyre agresszívabb a 3 hetes kislányunk.

Először egy angyal volt a kórházban, aztán ahogy hazajöttünk kezdett egyre sírósabb lenni, alig aludt, stb.

Ez kezdett javulni, nőtt a tejem mennyisége, többet aludt jobban volt, de mindig sírva ébredt éhesen.

Most 3 napja állandóan üvöltve ébred, és borzasztó agresszív. Mivel nagyon bukós, hányós (ma is rengeteget kihányt a tejből, nem is szimplán bukott) ezért evés közben is büfiztetnem kell, vagyis kellene, de már azt sem hagyja.

Iszonyatos erővel rúg, karmol, veri a fejét a mellkasomba és visít, addig amíg nem kap rögtön enni megint. Úgy eszik mintha nem lenne holnap, többször is már fuldoklott közben, és büfi nélkül meg az a vége, hogy vissza is jön.

Most is épp ezt az agresszív viselkedést nyomta, majd egyik pillanatról a másikra mintha elvágták volna elaludt a mellkasomon.

Eddig minden rendben volt vele, de most már ezt nem tudjuk hova tenni, és kezelni sem tudjuk, kétségbe vagyunk esve.

Ma itt voltak a szüleim, nekik egyáltalán nem mutatta ezt, apósomnak sem, senkinek, pedig akkor is ugyanúgy éhesen kelt.


3 hetes lesz holnap, és olyan szinten durva, hogy nem tudjuk kezelni, akármilyen hülyén is hangzik. Nekem iszonyatos fájdalmakat okoz a császársebemben, ahogy szétrúgja, illetve ahogy véresre karmolja a mellkasom.

A férjem már most azt mondta rá, hogy beteg...

Kérlek, mondjatok valami okosat, mert senki nem segít nekünk, de el vagyunk keseredve.

Hogy lehet egy 3 hetes baba ennyire durva? Miért ilyen éhes állandó jelleggel? Meg ha éhes is, attól még miért üt, rúg, karmol már ilyen piciként is?


2022. jún. 23. 00:34
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy ezt a szót használtam arra, hogy véresre karmolta most is a mellkasom, azért, mert büfiztetni próbáltam evés közben, hogy neki utána jobb legyen.

Tényleg nem találtam rá jobb kifejezést, hiszen nem gondoltam, hogy normális.

2022. jún. 23. 01:17
 12/50 A kérdező kommentje:

Mondtam a védőnőnek, sőt a gyermekorvosnak is.

Nekem egyébként azt mondták, hogy 6 hetesen van növekedési ugrás.

2022. jún. 23. 01:19
 13/50 anonim ***** válasza:
68%

Levághatod a körmét, vagy ha azt nem mered akkor húzhatsz rá kis kesztyűt.

És se a védőnő, se a gyerekorvos nem mondta hogy rendben van a viselkedése? Elég nehéz elhinnem, de ha így van, akkor mindenképp keress másik gyerekorvost, védőnőt ugye nem lehet cserélni.

3,6 hetesen és 3,6 hónaposan van növekedési ugrás, de nyugodtan te is utána olvashatsz ezeknek, ne csak mondják neked, mégis csak a te gyerekedről van szó.

2022. jún. 23. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
66%
Rúg? Inkább a lábait huzkodja, nem? Valószínűleg a hasa is fáj szegénynek. :/
2022. jún. 23. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
96%

Ez normális. Egyszerűen lehet hogy refluxos a baba,ezért hányik és ez fájdalommal jár. Vágtok neki körmöt? Nekem akkor szokott ilyen szinten karmolni amúgy a legtöbb szülő később szépnek lát mindent és az is azt mondja nem volt ilyen akinek ilyen volt a babája...

Ajánlom a szoptatási tanácsadás-kérdezz felelek facebook csoportot, ott hivatásos szoptatási tanácsadók adnak tanácsot, plusz jó kalauzaik vannak.

És igen az ahogy leírtad a babádat, hát nem normális elsőre, a férjed kijelentése is inkább undor keltő,persze értem hogy valójában attól féltek mentálisan beteg,de 3 hetesen ez a viselkedés csak fizikai fájdalomra utal vagy nagyon éhes vagy a pocija fáj refluxtól vagy csak attól hogy meg kell szoknia az emésztési folyamatot, nekünk a hascsikarás normális,de egy újszülött számára ez fájdalmasnak tűnik először .

Keressétek fel a Facebook csoportot és ott egy posztban kérjetek tőlüksegítséget( ott ne így írjátok, mintha egy szörnyetegről írnál...) plusz kérdezd meg a védőnőt,gyerekorvost.

2022. jún. 23. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim válasza:
94%

Először is, kitartást! Tudom, hogy nagyon nehéz most, de elmúlik és lesz ez még sokkal jobb.


Ahogy már előttem is írták, én is a hasfájásra gondolok, ami tipikusan 3 hét körül kezdődik. Lehet, hogy zavarja az emésztése/puki/kaka és cicivel próbálja nyugtatni magát, de attól csak még rosszabb. Nekem ebben az időszakban életmentő volt a hordozókendő, abban előbb vagy utóbb mindig megnyugodott és hosszakat aludt.


Próbálkozhattok probiotikumokkal, pocaktornával, kólika tartással, hátha segít valami.


Én azt is tudatosítottam magamban, hogy szegény babám azért sír mert fáj neki és ha nem is tudom megszűntetni, legalább ott vagyok vele, hogy sírja ki magát.


Alakul ez majd, meglátod. Az én babám is csak akkor nem sírt, amikor aludt ebben az időszakban.

2022. jún. 23. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 Beleske válasza:
91%
Vannak nehezebb napok és vannak könnyebbek. Mindig lesz valami, ha nem növekedési ugrás, akkor a foga, de csak lehet melege van és azért sír. Egy biztos ez hozzá tartozik a baba vállalás örömeihez, próbáld meg boldogan felfogni és elfogadni a nehéz pillanatokat, mert nagyon gyorsan elmegy az idő és bánni fogod, hogy nem élvezted ki rendesen ezt az időszakot! Szülők vagytok nektek kell áldozatot hozni! Egy 8 hónapos kisfiú apukája!
2022. jún. 23. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, egytől egyig hasznos volt mind.

Vágom a körmeit, ennek ellenére sikerül így megkarmolnia.

A férjem egyáltalán nem mentális betegségre gondolt, hanem, hogy fizikailag van valami baja. Kólika vagy valami más, amit ennyire rosszul visel, és mi meg nem tudjuk kezelni.

Amúgy alapból is szokta húzni a lábait, hogy fáj a hasa, ezért szoktam tornáztatni is, kap Infacolt és Coli Comfortot.

2022. jún. 23. 05:29
 19/50 anonim ***** válasza:
66%
Én cska azt nem értem hogy az internet tele van olyan forrásokkal ahol képzett szakemberek írnak a újszülött, baba, kisgyermek fejlődésével kapcsolatos dolgokról. Meg lehet találni a legfrissebb kutatásokat. És te egy elavult tudású védőnőtől meg a gyakori népétől tájékozódsz. 🤦
2022. jún. 23. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
100%

1.: 3, 6 és 12 hetes kor körül van egy egy növekedési ugrás. Ami igen, ezzel a leírt viselkedéssel járhat. Igen, bukásokkal is (már már hányásmennyiségűvel is)


2. Egy 3 hetes hogyan jelezzen, ha gondja van. Első a sírás, másképp, ha feszeng, rúg és ha karmol. Én ezekből két dologra gondolok: vagy eljött a növekedési ugrással a kólika is, vagy esetleg feszes valahol az izomzata és emiatt van diszkomfortérzete


3. Egy e hetesről beszélsz. És mi a férjemmel nyugodt természetű emberek vagyunk, nem vonzanak az élmények különösebben. A férjem gyermekként, babaként is ilyen nyugodt volt. Én meg egs borzasztó sírós és tűzrőlpattant kislány voltam. A lányom az én génjeim hozta. A harmadik meg valahol a kettő között van. Szóval üdv a való életben. Nincs két egyforma gyerek és ez a babaviselkedés lehet normális is és NEKED/NEKTEK kell ezt megtanulni kezelni.


Úgy tudtad 6 hetesen van. Én utánaolvastam, főleg első gyermeknél minden hasonló szakaszról már várandósan. Nem ért meglepetés, hogy egy baba tud "nem jó" babaként viselkedni és így könnyebben kezeltem, hogy tudtam: rendben van ez is

2022. jún. 23. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!