Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha 10 hónaposan még nem jár?

Baj, ha 10 hónaposan még nem jár?

Figyelt kérdés

Kislányom 10 hónapos, önállóan feláll már kapaszkodva, illetve kapaszkodva babakarám, bútor mellett lépeget, de kapaszkodás nélkül még nem áll vagy jár.


A sógornőm szerint le van maradva, náluk a három gyerekből kettő már 8 hónaposan járt, a harmadik pedig 9 hónaposan.


A védőnőt és az orvost kérdeztem a 9 hós státuszvizsgálaton, azt mondták, az égvilágon semmi baja nincsen és nincs lemaradva egyáltalán. Viszont azóta több ismerőssel is beszéltem és mindenkinél 10-11 hónaposan már egyedül szépen jártak a babák minden gond nélkül.


Eddig úgy gondoltam, hogy jól fejlődik, de most elbizonytalanodtam. Mivel mindenkitől azt hallom, hogy ilyenkor már kellene, félek, hogy lemarad a kortársaihoz képest. Én igyekszem semmit sem erőltetni nála, nem szoktam járattatni, és babakompba sem teszem. Lehet, hogy mégis ezt kellene csinálni?


2022. jún. 23. 12:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
94%

10-es, most hogy mondod, rajzolni se rajzolt... :)

Persze a végére összeér, aki később indul, az is futni fog, aki később beszél, be nem áll a szája... különben volt kis barátja, aki 2 évesen hosszú verses mesét mondott fejből, de nem tudott ugrani páros lábbal, vagy lökni a kismotort. Azóta mindenki tud már mindent :)

2022. jún. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
91%

Dehogy van lemaradva.

Rosszindulatù a sògornőd szerintem. Ezen ne idegeskedj.

A lànyom 13 hònaposan indult el,a kisfiam pedig majdnem 16 hònaposan.

Ne rakd kompba!

Majd ő érzi,hogy mikor induljon el.

De szerintem még korai lenne.

2022. jún. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek fejlődése nem autóverseny! Foglalkozni kéne az önbizalomhiányoddal, mert a gyerekeden csapódik le! A bébikomp meg egy kifejezetten kártékony, tiltandó árucikk!
2022. jún. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
36%

Bocsi, a bébikompot nem a kérdező írta hanem én. Mi akkor vettük, mikor már stabilan járt 1 hónapja, egyszerűen azért, mert olyan pici volt, hogy féltettem, hogy amíg pl főzök, elesik, összetöri magát. Ugye azért nem szabad használni, mert a járástanulás egyik fontos tényezője, hogy lássa a lábát, a talajt, kialakuljon a magassághoz való viszonya. Mert ha kompban száguldozik, akkor túl bátor lesz, a szülő meg kiveszi, hogy már milyen ügyes, és hopp, esik kel. Mert ugye már utólag az agy nem tudja pótolni azt az ingert, csak nehezen és hosszan, amit a látvány és a motoros fejlődés együttese ad.

Azt, hogy mi használtuk 1 gyerekünknél a fenti okból, a védőnő egyetértésével inkább azért írtam le, hogy ez a 10 hós járó baba nem ilyen dicsekedni való dolog, hanem inkább a rossz nézni kategória...

2022. jún. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
74%
Nincsen egyáltalán lemaradva. Pont most volt egy kérdezős insta sztori sorozat az egyik gyerek mozgásterapeutás csajnál, sok kérdés volt ezzel kapcsolatban, majd a végén elég erőteljesen leírta, hogy nagyon megkér mindenkit, hogy ne erőltessék a járást a gyerekeknél, maximum ha 18 hó felett van nézessék meg szakemberrel, de semmi esetre se siettessék a dolgot. Gondolom a mozgásfejlődés és agyifejlődés összhangja lehet a háttérben, vagy az izmok kialakulása, csontok erőssége, de nagyon meggyőzően írt erről, szóval te se erőltesd, majd elindul ha akar, de a maga idejében csináljon mindent. Addig is ne aggódj, minden rendben van a gyermekeddel, a sógórnőd lehet jobban erőltette vagy egyszerűen előbb elindultak, de semmi értelme összehasonlítani őket egymáshoz.
2022. jún. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
71%
Az a korai ha 10 hónaposan jár,de miért hordod a gyerekorvoshoz,vedőnőhöz ha amúgy ők neked nem hitelesek, csak az ismerősök, akiknek semmi ilyesmi végzettségük nincs?😁🤭
2022. jún. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
66%

El van maradva igen.

Az enyém 8 honaposan másodfokú egyenletet oldott meg fejben.


Kedves kérdező, az anyukák szeretnek túlozni. A legextrémebb amit hallottam, hogy amint a baba megszületett, rátették az anyukája hasára és tartotta a fejét magabiztosan.

Aha.

A valóságban ez így nézett ki, hogy a baba dobálta lendületből a fejét jobbra balra, amit valóban csinálnak az újszülöttek is, de ez messze nem a magabiztos fejtartás.

2022. jún. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
60%

#17


Ilyet én is hallottam már🤣 nagyon jó!! És ezzel tudják jól beléd verni az ideget hogy a tiéd le van maradva

2022. jún. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
24%
18. van egy olyan iskola is, miszerint az újszülöttet az anya hasára rakják az magától felmászik enni a mellbimbóhoz. ennyi erővel…
2022. jún. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
68%
Nyugalom. Az enyém 13 hónaposan egyik pillanatról a másikra indult meg. Kapaszkodva lépegetett, aztán gondolt egyet, tett felém 2 lépést, vissza 2-t önállóan, utána körbeszaladta a lakást és azóta se áll meg.
2022. jún. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!