Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha 10 hónaposan még nem jár?

Baj, ha 10 hónaposan még nem jár?

Figyelt kérdés

Kislányom 10 hónapos, önállóan feláll már kapaszkodva, illetve kapaszkodva babakarám, bútor mellett lépeget, de kapaszkodás nélkül még nem áll vagy jár.


A sógornőm szerint le van maradva, náluk a három gyerekből kettő már 8 hónaposan járt, a harmadik pedig 9 hónaposan.


A védőnőt és az orvost kérdeztem a 9 hós státuszvizsgálaton, azt mondták, az égvilágon semmi baja nincsen és nincs lemaradva egyáltalán. Viszont azóta több ismerőssel is beszéltem és mindenkinél 10-11 hónaposan már egyedül szépen jártak a babák minden gond nélkül.


Eddig úgy gondoltam, hogy jól fejlődik, de most elbizonytalanodtam. Mivel mindenkitől azt hallom, hogy ilyenkor már kellene, félek, hogy lemarad a kortársaihoz képest. Én igyekszem semmit sem erőltetni nála, nem szoktam járattatni, és babakompba sem teszem. Lehet, hogy mégis ezt kellene csinálni?


2022. jún. 23. 12:13
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
34%
Most saját tapasztalatból mondom, hogy tényleg túloznak az emberek ezzel kapcsolatban is. Egy ismerősöm folyamatosan dicsekszik, hogy az ő gyereke már ezt is meg azt is eszik, ezt meg azt tud, forog már a szélrózsa minden irányába, aztán folyamatosan “lebuktatja” magát, hogy hazudozik a gyerekkel kapcsolatban. Pl a mindenfelé forgásról annyit, hogy még csak most a gyerek 8 hónapos korában tett ki meghatódva videot azzal, hogy a gyerek hosszas küzdelem után hasról hátra fordult.
2022. jún. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
68%

Az én kisfiamnak nagyon gyorsan mentek a vízszintes mozgások,de mivel elég magas,az ülés-állás-járás kicsit lassabb ütemben ment nála.Ő 14 hónaposan kezdett bent kapaszkodás nélkül járni,kint 1 hónappal később.Mondjuk nagyon óvatos is volt,sosem vágta magát hátra,ha elvesztette az egyensúlyát,hanem lehuppant a popsijára.Ha hamar kezd el járni egy baba,szerintem megvan az a veszélye is,hogy nem tanul meg rendesen lehuppanni.Szóval ez sem mindig előny.

Ez nem egy verseny,ne hallgass a sógornődre,mert baromságokat beszél.Biztosan nincs lemaradva a gyereked,az orvos szerint is normálisan fejlődik.Természetes,hogy nem egy ütemben fejlődnek a babák,nem véletlenül vannak a státuszvizsgálatok,amivel a szakemberek kiszűrik,hogy ha baj van.

2022. jún. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
A lányom 11 hónaposan állt fel,és 14 hónaposan járt stabilan. Bőven időben volt.
2022. jún. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
A lányom 13 hónaposan áll fel, 16 hónaposan indult el kapaszkodás nélkül. Most 19 hónapos és szalad mint a gép. Egyátalán nincs lemaradva a lányod.
2022. jún. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!