Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teszel valamit székrekedés ellen?

Teszel valamit székrekedés ellen?

Figyelt kérdés
4 hónapos anyatejes baba. Tudom, normális, ha napokig nem kakil. De ő rengeteget kakilt egy nap. Kb egy hete csak 2-3 naponta nagy nehezen. Ez még nem is zavarna, de közben szenved. Feszíti magát, tekereg és csak pukizik egész nap. Éjjel is sokat kel, tornázik, feszíti a hasát és pukizik és sír. Az espumisant kapja, de halottnak a csók. Maszíroztam, tornáztattam. Semmi nem segít csak szenved. A gyógyszertárban adtak valamit székrekedésre (1 hós kortól adható). De csak a korának megfelelő adag felét adtam neki. Utána kijött minden, amit napok óta gyűjtögetett. Egyből megkönnyebbült, mosolygott, vidám lett. De hosszú távon ez nem megoldás. Az én étkezésem nem változott. A doki azt monda, hogy nem kell neki semmi. De akkor sírjon és szenvedjen napokon át? Adjatok tanácsot, mihez kezdjek! Vagy hagyjam szemvedni és majd elmúlik???

2022. jún. 23. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Én olyankor finoman megszélcsöveztem, kb 4 másodperc után már spriccelt is ki a kaka :)
2022. jún. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A szélcsövet is ésszel kell használni,nehogy az legyen hogy csak így sikerül a kaki. 4 honaposan nekünk is ez ment,de úgymond meg kell tanulnia kakilni. Volt nekünk hogy 1 hétig nem kakilt,de utána viszont egy hatalmasat. Igen kínlódik,de ez is a része, most tanulja meg a bele hogyan működjön.
2022. jún. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
majd elmúlik
2022. jún. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szenvedésnek tűnik, de ne úgy képzeld el, hogy görcsös fájdalmak gyötrik! Ő még attól is nyafizik, ha érzi, hogy közlekedik benne a kaki, meg a puki. Anyatejes, semmi gond a pár naponta kakilással.

Tudom, hogy nehéz, de a simizésen, tornáztatáson kívül ne csinálj vele semmit. Meg kell tanulnia az emésztőrendszerének működni, különben függővé válhat akár a szélcsövezéstől is. Hisz minek erőlködjön a bélrendszer, ha mindig segítenek neki?

Én arra figyeltem, hogy nyugalmi állapotban (amikor nem sír épp, nem emeli a lábacskáját) ne legyen kemény a hasa. Akkor biztosan nincsen semmi gond.

Kitartást, tudom, hogy nehéz, de általában egyszercsak ez is megszűnik, mint a bukás, az éjjeli ébredések és társaik.

2022. jún. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%
Szia! Igaz még a mi babánk kisebb 1 hónapos múlt és nem tudom próbáltátok -e vizet vagy a édes kömény teát.Ha igen akkor bocs
2022. jún. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2022. jún. 23. 19:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak kérdezem miért lettem így lepontozva? Hülyeséget írtam?

Írja már meg valaki!

Köszönöm!

2022. jún. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom. Nekem minden információ hasznos.
2022. jún. 24. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!