Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babája késett a...

Akinek a babája késett a mozgásokban, mi volt az oka?

Figyelt kérdés

Igazából én kis megnyugtatására jöttem ide. Kislányom 7 hónapos, és úgy érzem elvan maradva mozgással. :(


2 hónaposan volt először tornán mert ferde volt a fejtartasa, azt 1 kezelés orvosolta neki.


4 hónaposan fordult hasra onnan vissza 6 hónaposan sikerült neki csak.


Most viszont az a gond hogy nem igazán próbálkozik a kuszassal előre felé. Körbe körbe már tudja 360 fokot simán körbe forog de előre sehogy se akar menni. Amikor próbálom játékkal motiválni akkor 2-3 próba után elkezd repülőzni és kiabálni/ sírni. :( Amúgy is úgy veszem észre elég sokat repülőzik. Lényegében ha örül, ha unatkozik mindig csinálja. Utána visszamegy alkarra de attól még aggaszt hogy ennyit csinálja.


A védőnő elküldött fejlodesneurologiara, de mire oda bejutunk... és eléggé aggódom nehogy valami komolyabb baja legyen esetleg. Más vele korú babák már tök szépen kusznak, kutyaznak. :( Félek hogy valami nagyobb baja van. Megöl az aggodalom mire eljutunk oda..:(


2022. jún. 23. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
A kisfiam most lesz 8 hónapos. Születéskor leállt a keringése, 3/8 volt az Apgarja és nagyon feszes volt szegény. Lehet láttad az oldalon, már írtam ki kérdést vele kapcsolatban. Dévényre (elején hetente, most 2 hetente)és korai fejlesztőbe járunk vele. 6 hónaposan még semmit sem csinált, csak letetted és ott maradt. Nagyon ritkán megfordult hasról hátra. 7 hónaposan kezdett el rendszeresen mindkét irányba forogni, meg a saját tengelye körül körbe kúszni, most 8 hónaposan pedig rövid távon kúszik, aztán repülőzik, feladja, inkább nyafog egy sort. De haladunk, ügyesedik. Mindegy mikor juttok be, de mindenképpen menjetek el vele neurológushoz.
2022. jún. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk ugyanez van. 5 napja kezdett el lassan kúszni és csökken a repülőzés. Neurologiara szintén sokára lenne időpont. Jövő héten devenyeshez viszem.
2022. jún. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyébként a leirtak alapján nincs lemaradva. 9 honapos korig kell tudnia kúszni
2022. jún. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hipotónia eddig,ennyit mondtak. Tsmt torna megy. 22 hónapos,egy hónapja jár stabilan. Minden késett neki. Ill.nem beszél még. Nálunk SMA-t és Pompe kórt is szűrtek mert az izomenzimjei kicsit magasak voltak,de szerencsére negatív minden. Mióta szépen jár meg jók a laborok,megnyugodtam kicsit
2022. jún. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs lemaradva, majd fog kúszni nem sokára, nálunk is nehezen indult be, de utána alig lehetett megállítani :). Nem tudja még hogy és mit kell csinálni azért kezd el sírni meg repülőzni. Dévényeshez vidd el ha a neurologiara csak később kaptok időpontot, de lehet addigra már kúszni fog simán
2022. jún. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A devenyes szerint letapadt neki egy izom a nyakaban, de valojaban mar az elejetol mindent lassabban es kesobb csinalt mint a tesoi es reflux miatt nem mertem hason altatni, igy a hatizma sem ugy alakult mintha az elejetol sokat lett volna hason, keson fordult at, sosem kutyazott. Ulni meg 8hosan sem ult stabilan, jarni 15hosan kezdett, de egyebkent foga sem volt 11hos koraig, javaban pureztunk mig mas mar csocsalt, hat most mindent bepotol. 2evesen ugyanolyan lesz mint barmelyik 2eves, beszedkeszsege viszont brutalisan jo. Mutasd meg szakembernek, de ha rendben talalja, engedd el, vannak lassabb babak.
2022. jún. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

8 hónapos lesz a fiam. Határeset a megkésettsége: kúszik több, mint egy hónapja, de nem szabályosan, az egyik lábát húzza.

Tenyerére még nem támaszkodik, nem nyomja fel a mellkasát, csak az alkarjára támaszkodik, időnként öklözik.

Járunk tornára, ahol kevert izomtónust állapítottak meg Nála, fejlődésneurológián enyhe hypotonia-t. Születése után légzési gondjai voltak, ami miatt lélegeztetőgépen volt 1 hétig.

2022. jún. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kitartást minden babának és anyukának. Reméljük hamar behoznak mindent a kicsik.


Az én kislányommal elvileg csak ferde fejtartas volt a gond 2 hónapig még enyhe feszesseg a hataban, de azt kikezeltuk. Lehetséges hogy időnként vissza-vissza jön neki? Igazából tudom hogy kúszni meg ráérne, a repülőzes jobban aggaszt hogy az mitől lehet. :(

2022. jún. 24. 07:54
 9/9 anonim ***** válasza:
Az lehet a háta feszességétől. Ahogy nő, időről, időre lehetséges, hogy utána kell ismét nyújtani, mert akinél eleve volt feszesség, annak a gyors növekedéssel ez újra, és újra probléma lehet, mert nem tudja az izomzata olyan mértékben követni.
2022. jún. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!