Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Féloldalasan alszik a baba?

Féloldalasan alszik a baba?

Figyelt kérdés

1 hónapos és pár napos a csöppségem.

Észrevettem, hogy néha magától oldalra fordul( jobb is bal is )

A kórházban amikor szültem az ottani anyukák sőt az orvosok is mondták, hogy tekerjek is takarókat két oldalt és próbáljam meg féloldalt fektetni a babát.


De ez a féloldalas fekvés nem rontja a gerincét vagy valami deformálódást okozni neki?

A ti babátok is megfordul?

Vagy mennyire rossz így?



2022. jún. 24. 09:51
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Gerincnek nem tesz rosszat, a csípőnek igen.
2022. jún. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát.. na igen. Ha csak háton fekszik akkor lapos lesz a feje, ha hason akkor sokan félnek a bölcső haláltól, ha oldalt akkor meg a gerincének nem jó. Ez ilyen sajnos, forgasd ide-oda, minden irányba próbáld meg altatni, és úgy nem lesz baj.
2022. jún. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha magától fordul hagyjad. Semmivel ne ékeld ki, ez a legveszélyesebb mikor takarókkal, plédekkel teleszórják a kiságyat. Egyik alvási pozíciótól sem fog megfulladni, viszont ha magára húzza a plédet simán. Nem kell forgatni, had aludjon úgy, ahogy neki jó.
2022. jún. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A kórházban inkább amiatt mondják (legalábbis nekünk), hogy ha bukik és a hátán van, akkor esetleg visszanyelné (jobbik esetben).
2022. jún. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szeret oldalasan aludni, főleg délután amikor mind a ketten alszunk és felém fordul a kiságyból engem nézve alszik el.

A kórházban azt mondtak, hogy forgassam jobb és bal oldalt!

Napközben háton feküdjön

2022. jún. 24. 11:40
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
5. És ezt hogy gondolták? Ne aludj, hogy tudd forgatni? :D
2022. jún. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6, nem, hanem hogy egyszer így, egyszer úgy.


A kórházban (koraszülött osztályon) direkt figyeltek a gondozók, hogy egyszer hason, egyszer háton, jobb oldalt, bal oldalt, tehát hogy minden verzió legyen váltogatva.

2022. jún. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Nekem úgy aludt folyamatosan, kitámasztva,mindig cserélgettem az oldalt. Tökéletes a csípője. Sokat bukott,azért fektettem így.
2022. jún. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nálam a kicsi magától fordul át az oldalára, eleinte nem csinálta ezt csak most ahogyan nőtt.

Igen a kórházban cserélgettem az oldalt, minden felkelése után.

Háton alvás fej felfelé fordul, ezt csak napközben, hogy én is lássam, hogy mi történik vele.

2022. jún. 25. 05:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!