Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babát tervezünk és azon...

Babát tervezünk és azon gondolkodtam, vajon másoknál ez hogy volt? Mikor érzi az ember, hogy készen áll?

Figyelt kérdés
Szivesen olvasnék pár történetet...

2022. júl. 1. 00:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Pl. Akkor, amikor az utcán már nem a kutyákat nézed meg, hanem elkezdesz gügyögni, integetni, mosolyogni a babákra és egyre többet gondolsz arra, hogy neked is jó lenne egy saját. Meg persze akkor, amikor megtalálod azt az embert, akivel szívesen vállalnál, mert tényleg szereted és szeretnél tőle, tőle szeretnél utódot és alkalmasnak találod a feladatra, mert ő is szeretne gyereket már.
2022. júl. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%

Én gyerek korom óta gyerekek körül ólálkodtam, ahol gyerek született ott voltam. 12 évesen vigyáztam a szomszéd gyerekekre.

Nálam ez nem volt kérdés, sajnos a szüleim hamar meghaltak így az örökségből vettem házat, dolgoztam 1 évet majd 18 évesen megszületett a fiam majd 20 évesen a lányom.

Kisgyermek nevelőként dolgozom 20 éve, így én sosem fogyok ki a gyerekekből, de azért még 40 előtt sikerült összehoznunk egy fiút, hogy itthon is legyen gyerek😁😁

2022. júl. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

Minsig is célhoz kötöttük a babát. Legyen saját lakásunk, álljunk egyenként is stabil anyagi lábakon, házasodjunk össze és utána jöhet a baba. Így is lett. Mivel évek óta erre készültünk, nem volt igazán kérdés.

Lélekben már előbb is készen álltam volna, de akkor még (szerintem) felelőtlenség lett volna.

2022. júl. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%
Az elsőnél az esküvőnk volt az a pont, ahol azt mondtuk, jöhet. Mindig is sokat és fiatalon akartunk. A többieknél egyszerűen csak jött az érzés, hogy na most lenne energia egy új kisbabához. A vágyódás 4 gyerek után is ugyanúgy megvan, ha csak azon múlna, lenne még akármennyi, most az anyagiak visszatartanak.
2022. júl. 1. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

Mi esküvő után 1 évvel éreztük úgy, hogy készen állunk lelkileg. Addigra már együtt voltunk 5 éve és megéltük azokat az élményeket, utazásokat kettesben, amiket szerettünk volna.

Viszont mi utána még 1,5-2 évig gyűjtöttünk erre. Kitűztük célul a saját lakást, biztonságos kocsit, 6 havi vésztartalékot és azt hogy az én kieső fizetésem nélkül (főleg a 3. évre gondolva) is meg tudjunk élni, ne száraz kifli legyen a hó végén :D

Amint ezeket elértük, bele is vágtunk :D 3. ovura szerencsére sikerült.

2022. júl. 1. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

Nekem van egy fiam,mindog is szerettem volna egy tesót neki,de az apja nem akart.Szét mentünk,megismertem a férjemet!

Neki nem volt még gyereke,evidens volt ,hogy lesz gyerekünk.Kb.három hónap után jött szóba a gyerek téma,rá 4 hónapra terhes is lettem.Szóval nem húztuk az időt,mert minek.Ennek már 7 éve.Nagy a boldogság a kis hugival!❤️❤️❤️

2022. júl. 1. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
De jó ezeket olvasni.:) Mi is annyira várjuk, hogy legyen saját babánk. Egyébként mi is beterveztük esküvő és a diploma utánra és gyorsan össze is jött, de sajnos elveszítettük. Most várakozási idő van, aztán ismét belevágunk! :)
2022. júl. 1. 05:38
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert!😃🙏👶
2022. júl. 1. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi!!! :)
2022. júl. 1. 05:50
 10/17 anonim ***** válasza:
64%
Mi is célokhoz kötöttük, legyen meg a saját kecó, egy jó autó, anyagi stabilitás. Aztán valahogy mindig jöttek újabb és újabb célok, ami miatt odáztuk, de egyszer egy barátnőm megkérdezte, amikor mondtam, hogy "ááá, még nem babázunk", hogy "dehát miért nem?" és erre így nem tudtam mit felelni :D Amikor már magamnak sem tudtam mit mondani, hogy mégis miért húzzuk tovább, akkor rájöttem, hogy igazából már készen vagyunk, és este megbeszéltük a férjemmel, hogy akkor mehet a menet. 9 hónapig próbálkoztunk, az pont elég volt hogy az első ijedtséget és az "úristenmivanhaösszejön" állapotot felváltsa a valós lelki felkészültség, így mire megszületett az első lányom, teljesen abban a lelkiállapotban voltunk, hogy nekünk ő kell és nem teljes az életünk nélküle. Most várjuk a második kislányt, relatíve kis korkülönbséget szerettünk volna, így onnantól kezdve, hogy elkezdtem sírni a kisbabás reklámokon meg a cuki babarugdalózókon, elkezdtünk rajta is dolgozni (így lesz 2,5 év különbség kettejük között, szóval azért nem siettünk vele sem különösebben).
2022. júl. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!