Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azokhoz szolna a kerdesem...

Azokhoz szolna a kerdesem akik Nemetorszagba szultek! Mit jelent pontosan a Hebamme ? Mi a feladata? Hanyszor jon ki hazhoz es meddig? Ilyenekre lennek kivancsi :)

Figyelt kérdés

2022. júl. 1. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Mint itthon a szülésznő, bába.
2022. júl. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Inkább mint a védőnő. De nem vizsgája h milyenen a körülmények otthon vagy ilyesmi.

Van aki szülésfelkészítőt is tart, de inkább a baba születése után van szerepe.

Házhoz jön és ELVILEG súlyt mér, köldökcsonkot kezet, megmutataja a fürdetést, meg amire még kíváncsi vagy. A miénk mondjuk kb semmit nem csinált, a baba köldökével volt gond a köldökcsonk leesése után, és annyit mondott, mutassuk meg a gyerekorvosnak...

Van olyan, a Rückbildunskurs-t tart szülés után.. Szóval ki lehet fogni jót, de náluk mindig teltház van

Elvileg (úgy emlékszem) 8 alkalmat fizet a Krankenkasse, ennyiszer jön talán, de ebbennem vagyok biztos. Hozzánk csak 3x jótt, akkor megbeszéltük, hoy nem sok értelme van ezeknek a látogatásoknak (a babát meg se mérte, csak mikor kérdeztem akkor mondta hogy majd legközelebb 😅)

2022. júl. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szülésznő és védőnő egyben, bár itt nem kötelező hogy kijárjon egy vedőnő házhoz. Az első gyerekünknél járt ki egy Ursula nevű nő, hát nekem egy idő után már csak púp volt a hátamon. Úgyhogy a második gyerekünk él már nem kértük. A gyerekorvoshoz viszont meg van adva hogy milyen gyakran kell vinni kontrollra a babát, ott le is mérik, meg is vizsgálják, tanácsot adnak, csípőszűrést és oltást is végzik.

A kórházban is Hebamme-k vannak jelen a szülésnél + orvosok.

2022. júl. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!