Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor a 8-12 hós babátok...

Amikor a 8-12 hós babátok ébren van és éppen nem etetitek, akkor folyamatosan vele játszotok? Csak akkor végeztek házimunkát, amikor alszik?

Figyelt kérdés

2022. júl. 1. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Nem, dehogy, miért tenném?


Egy ilyen idős gyereknek az az egészséges, ha valamennyi időt már egyedül is elvan, ha le-leköti egy játék, nem kell 0-24-ben a fenekében lenni.


Nyilván ekkora baba nem üldögél el egy órát magában, de 15-20 perceket jó esetben igen, miért zavarnám? Ilyenkor csinálom a dolgaimat.

2022. júl. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem, az enyém eljátszik magában órákat. Amikor nyűgös, akkor meg a hátamra veszem hordozóban. Porszívózáshoz mindig, mert attól fél (de a hátamon nem fél). Gyerekfüggő is, van, amelyik nem marad el magában. Ma az én fiam sem, de már nem igazán tudok vele mit csinálni, ha karba veszem, szétszed, ha leteszem ordít, ez egy ilyen nap. Gondolom az időjárás miatt van.
2022. júl. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezt magyarázom a kedves rokonoknak, mert kaptam egy bántó megjegyzést (oké valakit ez nem érint meg), hogy ennek gyereknek mindig egyedül kell játszani, mert én mindig a saját dolgommal foglalkozok, meg hogy biztos nem fog majd megtanulni beszélni... pedig szoktam neki éneklgetni, kommentálom, ha valamit együtt csinálunk, pl éves, fürdés, séta, közös játék de sokszor jól elvan maga
2022. júl. 1. 16:51
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Egész délelött egyedül feltalálja magát, addig meg tudom csinálni a dolgomat.

9 hónapos

2022. júl. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Én például reggeli, átöltözés után leteszem őket a játszórészre, és nagyon jól elmolyolnak, hol egymással (ez a ritkább), hol egy-egy játékkal. (10 hós ikrek) Ilyenkor gyors megcsinálom, amit muszáj, meg amihez kell a lendület. Aztán 10órai után alszanak, ekkor elkészítem az ebédet/vagy velük pihenek. Ha ők alszanak én is pihenek, muszáj. 😅


Természetesen néhány percenként rájuk lesek.


Véletlen nem az egyik nagyi "aggódja túl" magát? 🤔😄

2022. júl. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jaj ne emészd magad a rokonok hülyeségei miatt... Nyilván a nap 24 órájában tudja, mit csináltok, azért okoskodik a nagy szakértő. Szerintem jobban jársz, ha nem vitatkozol vele, mondd azt, hogy ilyesmiben a védőnőre hallgatsz csak.
2022. júl. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én játszottam, ha nem is egészen nap, de elég nagy részében, mert valamiért úgy gondoltam, hogy ez a feladatom. A második gyerek ezt az elgondolásomat gyorsan felülírta. A harmadiknál már evett, ivott, tiszta pelus, akkor irány játszani ;) ő a legbátrabb, önmagát legjobban feltaláló, az első 5 éves, és még ma is elvárná, hogy "foglalkoztassam"....
2022. júl. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem játszok mindig vele, de teljesen magára nem hagyhatom, mert ordít, mint a sakál (értsd: nem tudom otthagyni úgy a szőnyegen, hogy két méterre tőle szendvicset készítsek, hiába lát engem is, neki az túl messze van). Bár nekem gyanús, hogy már szepa, vagy annak a kezdeménye (9 hónapos). De jól elvan magában is, játszik valamivel, vagy engem figyel, hogy mit csinálok. Ha rettentő matricás napja van, akkor én is magamra szoktam kötni. Házi munkát alvásidőben vagy hétvégén szoktam csinálni, kisebb részletekben, amíg férjem tud vigyázni rá. Ennek annyi az oka, hogy ugye folyton a sarkamban van, tehát vegyszerrel nem tudok dolgozni, ha ott van, anélkül max a pakolás marad, és abban is szeret "segíteni", csak amit én elrakok, ő kiszedi. Főzés a legegyszerűbb, mert eljátszik egy fakanállal, általában a lábaim alatt ülve, de a pultot még nem éri fel és nem ér el semmi veszélyeset közben.

Szóval nálunk is sokat játszik egyedül is, csak közben ott vagyok mellette.

2022. júl. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaz már 16 hós, de 12 hósan kb ugyanezt csinálta mint most, mert már önállóan járt. Vannak napok mikor nonstop rajtam lóg(szepa vagy fogzás miatt), viszont vannak napok, hogy a konyhán főzök, teszek-veszek jó másfél óráig, ő pedig kirámolja mellettem a polcokat és pakol összevissza. Pedig eléggé igényli a társaságom, de neki is jó ha megtanulja magát feltalálni, illetve unatkozni. A délelőttökön a 7 napból 4-5x ez így megy. Viszont a délutánokon már csak az övé vagyok, szerintem ez így reális; 50-50 nagyjából, ha átlagos vagy jó napja van, persze sírni nem hagyom, akkor megszeretgetem, felveszem, mutatom hogy főzök stb.
2022. júl. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!