Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan találtátok ki a babátok...

Hogyan találtátok ki a babátok neve (i) t? Nevet is írjatok!

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem, nem azért, mert gyerekem lesz.
2010. szept. 20. 21:21
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

2 hónapig vitatkoztunk, kihúztuk egymás listájáról az összes nevet, aztán elkezdtük előlről fellapozni a naptárat és húzogattuk onnan is a neveket :) Aztán ebben az egyben tudtunk megegyezni;


Vince

2010. szept. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Gerda -- egy Agatha Christie regényben olvastam és akkor megtetszett bár még nem volt tervben a baba. Később kiderült lány lesz igy Gerda lett. Most fiút várok még nem tudom a mi lesz a neve pedig lassan dönteni kéne. Befutó a Gergely vagy Gergő.
2010. szept. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, nagyon kedves kis név!

Várom a további történeteket / neveket!

2010. szept. 20. 21:24
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
A lányom Izabella! Naptárből néztem ki a nevét. Egyből megtetszett.
2010. szept. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Ikreim vannak és az orvosi megnevezés az volt a magzatokra h "A" baba,"B" baba.Így lett az egyik fiam Ákos a másik Balázs.A Balázst én akartam,Ákost az apja.Így volt fair:)

Amúgy Ákos Zsolt és Balázs Benedek,Zsolt az apjuk.A Benedeket szintén én akartam,de a páromnak nem tetszett,ezért megkapta második névnek.

2010. szept. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
én cisnáltam egy listát az utó névkönyvet lapozgatva, majd a párom is. először kb 30név maradt.:)aztán közösen szelektáltunk,ki-ki kihuzta a kevésbé kedveltet. aztán az utolsó 4névből már nehezebb volt a döntés:)én Áron mellett kampányoltam,a párom Barnabásért kampányolt.végül engedtem:)
2010. szept. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk apa döntötte el,nekem őszintén egy fiú név sem tetszett, ezért ő döntött ami biztos volt, a 2. név az az ő neve, így Áron Tibor lett.

Lány Csilla Flóra lett volna.

2010. szept. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Noel tetszett,de a páromnak nem igy választottunk egyet közösen,de a Noelről sem tudtam lemondani igy azt 2. keresztnévnek adtam

Igy lett Máté Noel.

2010. szept. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Mi megegyeztünk, hogy ha lány, én választok, ha fiú, Ő. Én ragaszkodtam a 2. nevekhez is, így lett először a fiunk Adrián Olivér (az Adrián a párom kedvenc fiú neve és nekem is nagyon tetszik, az Olivér pedig az én egyik kedvencem). A kislányunk Laura Nóra. A Laura az én döntésem volt, a Nóra pedig az övé, de ez Adánál is így volt :) Szeretnénk még egy gyereket, aki ha fiú lesz, Roland (2. név még nincs), ha lány, akkor pedig még nem tudjuk, mert én ellőttem a kedvenc nevem :)De tetszik még az Olívia, a Brigitta, a Daniella és Rebeka is. A párom utálja a Rebeka nevet, így valószínűleg nem az lesz a kislányunk :( De nem baj, így is én fogok választani :)
2010. szept. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

mikor kiderült hogy kisfiú lesz, bajban voltam, mert a fiú nevek közül kevés van ami tetszett

ami a választásomat befolyásolta: különleges név legyen, menjen a vezetéknévhez, ne legyen közel a szülinapja a névnapjához, ne decemberben legyen, lehessen becézni,

vettem egy utónévkönyvet amiben benne volt hogy hány ilyen nevű ember van ma magyarországon

először Ábelnek indult, de rájöttem hogy azt nem lehet becézni normálisan, így tovább keresgéltem, és volt egy listám a végére, amiből a Zétény tetszett nagyon.

a családban vegyes volt a fogadtatása, de végül is Zétény lett

aztán kiderült, hogy csak a mi gyerekorvosunknak 4 Zétény páciense van már, szóval tucatnév lett ez is, de sebaj, nekem tetszik :)

2010. szept. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!