Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz alvó,rossz evő baba/kisg...

Rossz alvó,rossz evő baba/kisgyerek?

Figyelt kérdés

2 és fél éves,de még mindig van,hogy akár egy tucatszor is megébred éjszaka.Jobb napokon csak 2-3 alkalommal,de szerintem olyan még nem nagyon volt,hogy ne kelt volna fel egyszer sem (maximum mikor nagyon kicsi volt,3-8 hónapos kora között egy időben).

Vannak ennyire rossz alvó gyerekek vagy esetleg ezt okozhatja valami más is?

Próbáltunk már matracot cserélni,ágyat cserélni,helyet változtattunk,külön raktuk hátha saját szobában jobban alszik,többféle paplant is kipróbáltunk (anyagot és vastagságot egyaránt változtattunk többször is,abból van kedvenc,de nem segít a helyzeten..).

Vacsorázni úgy-ahogy normálisan vacsorázik,megeszik egy-két szendvicset,iszik egy jogobellát (igen,tudom mindenkinek meg van róla a véleménye,hideg vagy épp meleg.Ő szereti,ezt issza,kész.ez előtt is rossz alvó volt.-),vagy épp valami könnyebbet aztán elaludni elalszik,de kb már 22-23 óra környékén meg is ébred.


Igazán nincs ilyenkor fent,ritka ha teljesen felkel,akkor nehéz is vissza altatni.De alapjáraton csak fekszik,dünnyög,kiabál ameddig nem kap inni,vagy be nem takarom,másik takarót kap vagy lejjebb kell öltöztetni..

Próbáltam egy pár napig azt is többször is,hogy hagyom ilyenkor had szenvedjen egy kicsit,hátha megtanul vissza aludni,vagy megoldja magának,de felül és sírni kezd mert nem tud vissza aludni.

Megpróbálja,sokszor tényleg nézem amit csinál és próbálkozik,de..nem megy neki.

Fél éve hagyta el a cumit,talán azóta lett a dolog ennyire rossz,előtte nem volt jellemző,hogy akár 10x is ébren legyen egy éjszaka.(magától hagyta el.kidobta a kukába,és többet nem kereste,nem fogadta el a teljesen ugyan olyat se.)


Az evés nála szinte mindig rossz volt ugyan így.Gyenge a gyomra,nagyon.Erősen refluxos volt,így tápszert kellett kapnia (bár még sokszor azt is vissza bukta).Nagyon nehezen fogad el ételt,és annak is pont olyan állagúnak,illatúnak,ízunek kell lennie amilyet ő már ismer.

Ne legyen száraz,túl puha,omlós vagy épp törhető,olyan..pont ehető legyen.

Apró darabos,puha darabos,túl nagy darabos - hányinger,hányás

Rossz állag,nem jó íz,éppen nincs kedve enni - tartogatja ameddig ki nem szedem a szájából,akár egy órán át is tartani képes,sőt,egyszer nem vettem észre,hogy egy kis darab szalámi maradt a szájában (rágózik az étellel,mintha olvasztani próbálná..) és a déli alvásból felébredve vettem észre,hogy nem nagyon akarja kinyitni a száját.Azonnal tudtam,hogy benne maradt oldalt a "pofa zacskóban".kb ezt 2 éves kora óta csinálja,eleinte ezt is a cumi számlájára írtam,hogy biztos amiatt,de..már azért eltelt egy fél év és még mindig semmi nem változik.Húst nagyon ritkán lehet vele etetni,azt végképp.Szalámit és nagy ritkán egy kis rántott puha csirkemellet hajlandó enni,azt is csak frissen.

Ellenben a bolognai spagetti,a pizza,a paradicsomos gombóc,a ketchup (minden ami paradicsomos) az jobb napokon megoldás erre.De mostanában a tésztával is kezd gondja lenni,azt is csak tartogatja,vagy el sem fogadja.A pizzáról pedig mindent le kell neki venni (főleg a sajtot) és csak a paradicsomszószos pizzatésztát eszi meg.A sajttól megint csak hányingere van,a többi feltétet gyűjti a szájába,majd ha túl sok van attól is hányni kezd,félek hogy félre is nyeli így inkább nem hagyom hogy 'raktározza'..


Mint mondtam egyébként a gyomra is gyenge,ez is okozhatja a gondot.Ha olyat eszem ami neki nem tetszik vagy nem ízlik van hogy öklendezni kezd,pedig meg sem kínálom mikor tudom,hogy nem szereti.(csirkemell sonka,nagyon utálja)

Ha túlzottan nevet,megijed,stresszel,vagy épp izgul akkor hányingere lesz és hányni kezd,gondoltam arra is,hogy talán a hányás miatt fél enni.


Másnak is van ennyire rosszul alvó,rosszul evő gyereke? Esetleg ez valami zavar,vagy rossz szokás ami el fog múlni? Ötletem sincs már,hogy mit találjak ki vele..



2022. júl. 12. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
44%

Szia. A lányom majdnem 2 éves, se az étvágya, se az alvása sem a legjobb. Enni ha tehetné mindig édeset enne, ha főzök neki alig eszik belőle, úgy vagyok vele hogy ha éhes akkor majd megeszi amit adok neki. (Nyílván nem éheztetem, eszik banánt, főtt tésztát, zsemlét stb, a húst nem szereti)

Délben még alszik egyet, viszonylag sokat van h 3 órát is. Este sokszor sírva kel, tegnap is elaludt fél 10 fele és éjfélkor kipihenve felkelt és leült játszani.

2022. júl. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Bennem felmerült egy bizonyos fokú szenzoros zavar, hogy ízekre, állagokra ennyire érzékeny. Más dolgok nem zavarják, érintés, öltözés, ruhák, zokni, takaró, harisnya? Ha vizes lesz, vagy koszos, saras, homokos a keze? Hajlandó megfogni az ételt kézzel? Ezek mind együtt járhatnak vele, persze nem vagyok szakértő, csak rokona egy kislánynak, aki hasonló gondokkal küzd.
2022. júl. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Mindenkepp konzultalj gyerek orvossal. Esetleg ha te ideges vagy azt is at veheti, habar nekem is van egy masfel eves kislanyom es tudom nehez nyugodt maradni. Esetleg valami etvagy hozo vitamint ha adna az orvos nektek jo lenne
2022. júl. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem igazán zavarja más,az ételt is megfogja,sőt szoktunk együtt kelt tésztát is gyúrni.Mindig kap egy kis darabot,azt ő nyújtja a műanyag nyújtófával.Evés szempontjából van ilyen gondunk.


Illetve..ez egyébként kosz függő is,talán az ami néha zavarja.Van,hogy simán el van koszos kézzel,van hogy csak nézegeti,vagy bele törli valamibe (ritkán azért sikerül egy popsitörlőt elő venni hozzá,amúgy a ruhámba vagy ahol éri épp..😐) és van,hogy hozza a kezét letörölni/lemosni.Talpa ugyan ez.


Már beszéltem róla egy párszor,de nem nagyon veszi komolyan.Én gyanakszom többek közt vashiányra is több okból is,azt most szedi 2 hete,de ezt is csak az én unszolásomra írta fel..

2022. júl. 12. 22:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem valami nem oké vele. Lányom is csinálta ezt az étel raktározást, nem tudta jól megrágni, valahogy az izmok nem jók neki, nagyon későn kezdett beszélni, most is beszédhibás, 5 éves, beszédértése sem jó, rengeteget járunk logopédushoz. Vidd el valahova felmérésre, szenzoros zavar lehet pl., mondjuk pont az evésben nekünk senki nem tudott segíteni, egy idő után megette az ételt, de most is nagyon válogatós.
2022. júl. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azt sejtettem,hogy valami nem jó,csak arra próbáltam rájönni,hogy mi,de ha szakember kell ehhez,hát legyen,végül is azzal semmit nem veszítek,csak nyerek ha végre tudom,hogy én rontom-e el vagy sem..
2022. júl. 12. 22:43
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem te rontod el, egy percet se hibaztasd magad. A töled telhetöt meg tetted, söt!!!

Vidd el fejlödes neurologushoz vagy gyerek pszihiaterhez! Te is meg nyugszol utana ha mindent rendben talalnak. Kerj verj kepet is!

Allitolag az omega 3 is jo. Baratnöm kisfia sokat visitott ea futotr le fel rajta segitett valamennyire, hogy meg nyugodjon

2022. júl. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nekem is fut nagyon sokszor fel-le akár ugyan azon az útvonalon.Neki megy az ajtónak (szándékosan,ha rá szólok akkor nem),majd fut az ellenkező irányba.Vagy éppen körbe-körbe valami körül..

Egy ideig forgott is teljesen maga körül is,de mindig rászóltam nehogy be boruljon a játékai közé,mostanában nem láttam hogy csinálná.😅

Most hogy bele gondolok az izgatottságát sem nagyon tudja kezelni,ha izgatott lesz csavargatja a kezét,vagy rosszabb esetben repked is,mindig lábujjhegyen jár (ortopédián már voltunk,be van dőlve a bokája,és tornára van szüksége,kb hajlítatlan térdel jár/szalad)..

Hmm..így utólag több furcsaságot tudok elő halászni nála.Néhány dologra azért egyszerű azt mondani,hogy csak szimplán bolondotik,hiszen csak 2 éves.


Kora szülött,sejtettem hogy lesznek kisebb-nagyobb bukkanók vele,de nem sokat segít,hogy körülöttem a család is befogja a fülét és a szemét,senkivel nem lehet róla beszélni,mert ő tökéletes csak én vagyok a hülye,és nyílván gondot akarok látni a gyerekemben..

2022. júl. 12. 23:05
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan irj privatban es keress meg facebookon. Lanyom is repked es vannak furcsasagai. En viszem ki vizsgalasra
2022. júl. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!