Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos baba állandóan...

7 hónapos baba állandóan nyüszög, de születésétől kezdve ilyen. Elmúlik valaha?

Figyelt kérdés

Kislányom 7 hónapos múlt, már inkább 7,5 hónapos. Pici kora óta nyekegős, nem sír sokat, de nyüszög, nyekereg egész nap. Szerintem semmi baja nincs, mivel reggeli felkelés után, evés után, napközbeni alvás után, mindig ezt csinálja. A játékok nem érdeklik, az se ha leülök mellé, akkor is nyekereg. Csinálom napközben a dolgom, azt jobb esetben elnézegeti legalább egy darabig. Közben folyamatosan beszélek hozzá, énekelek. Kint az udvaron általában kicsit jobban elnézelődik, illetve ha sétálni megyünk általában akkor is, azt kifejezetten szereti, ha elmegyünk például bevásárolni. A múltkor voltunk egy napot a Balcsin, hangját nem lehetett hallani, szóval csavarogni szeret.

A kisboltba szinte minden nap elmegyünk, egyelőre nagyobb sétákat nem teszünk, mert a meleget inkább pancsolásra használjuk ki. Mondjuk sok érdekesség nincs is itt, falun lakunk, általában ember sincs az utcán. Persze ettől függetlenül el fogok menni vele sétálni, ha már nem lesz ilyen meleg, tudom, hogy neki minden érdekes.

Arra képtelennek érzem magam, hogy egész nap őt szórakoztassam, akkor tényleg belebolondulok az egészbe, szükségem van rá, hogy valamit csináljak napközben... Értem ez alatt a házimunkát. Illetve ahogy fentebb is írtam, nem nagyon érdekli az se, ha leülök mellé játszani. Olyan, mintha unatkozna otthon.

Hirtelen beindult a mozgásfejlődése, ül, mászik vagy legalábbis valami olyasmit csinál, és mindenre felkapaszkodik és feláll. Aztán persze esik... Ami miatt megint csak szarul érzem magam, de ha ott ülnék mellette, akkor is esne, elég egy pillanatra nem oda nézni. Azt hittem, hogy majd kicsit jobban lefoglalja magát, ha tud ülni, mászni, de ez nem tartott sokáig, mivel már az is uncsi, fel kell állni.

Vettünk babakarámot, hogy legalább ne a járólapon koppanjon állandóan, meg ne verje be a fejét mindenhova, de a karámon is persze felkapaszkodik.

Még nem gagyog, de most úgy olvastam, hogy a gagyogás elvileg 10 hónapos korig indul be. Talán most a mozgásfejlődésre koncentrál.

A kérdésem igazából nem is tudom mi... Jobb lesz ez valaha? Elmúlik a nyekegés?

A múltkor valaki megkérdezte, hogy vidám baba? Nem tudtam rá mit mondani, persze van amikor mosolyog, sőt kacagni is tud, de alapjáraton nyüszög.

Néha azt érzem, hogy mindenki tök jól elvan otthon a nyugodt, csendes, tök jól eljátszó babával, csak nekem jutott az ellenkezője. Reggeltől délután 5-ig egyedül vagyok vele, sajnos a nagyszülők messzebb laknak, illetve kisbabás ismerősöm sincs. Kezd nagyon fárasztó lenni, hogy úgy érzem, soha semmi nem jó neki.



2022. aug. 4. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:
39%

Ha beszélsz hozzá a szemedbe néz? Ha rámosolyogsz visszamosolyog?

Figyelme könnyen vagy nehezen felkelthető?

Ha még nem gagyog, akkor legalább gőgicsél vagy csak nyüszög egész nap?

Lehet az unalom miatt is. De azért érdemes rá odafigyelni, hogyan alakul a további fejlődése. Beindul e a következő hónapokban a gagyogás, a mutogatás. Hallgat e a nevére. Ha ezek elmaradnak az már nem jó. De egyelőre még nincs ok aggodalomra. Ha kint jobban érzi magát, akkor vidd ki többet.

2022. aug. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A szemembe néz, ha beszélek hozzá,de.an olyan, hogy valami érdekesebb és nem figyel rám. Ha rámosolygok visszamosolyog szinte mindig. Minden érdekli amúgy, csak minden rövid ideig. Ha elmegyünk valahova, akkor csak úgy szívja magába az információkat.

Néha ad ki egyéb hangokat is, de mostanában ritkán.

2022. aug. 4. 18:15
 3/10 A kérdező kommentje:
Amikor elkezdett ülni, mászni akkor egyébként kicsit jobban elvolt, csak nagyon gyorsan jött utána a felállás, amivel most próbálkozik.
2022. aug. 4. 18:53
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is ilyen baba volt, aztán fokozatosan jobb lett, a mászás után kezdett változni, a járás után pedig határozottan. Most lassan 2 éves, és persze vannak hisztik, de osszessegeben jókedvű, vidám kislány, és most már egyre jobban inkább verbálisan fejezi ki magát.
2022. aug. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom jobb lesz-e, ugyanebben a szituban vagyok, nekem fiam van, de ő a nyűglődés mellett rendesen rá is zendít állandóan, ha éhes, fáradt, 0-ról 100-ra tekeri az intenzitást. Szóval megnyugtatlak, nem mindenki a csendes babájával van el a nagy nirvánában :D

Nekem is nehezemre esik 0-24

2022. aug. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Elküldtem véletlen - szóval nehezemre esik 0-24-ben szórakoztatni, de kemény nála a szeparációs szorongás most.

Ami nekünk kb bevált, hogy gyerekzenét kapcsolok, azzal elvan, vagy beteszem a székbe, nézi ahogy teszek-veszek, viszem magammal szobáról szobára. Mostanában csináltam már neki akadálypályát is, na az elég jó muri :)

Tudom hogy unhatod ezt a kérdést, de nem lehet hogy most a fogai is bekavarnak? Nálunk egyik jön a másik után hetek óta :o

2022. aug. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Gyerekzenét én is szoktam kapcsolni, meg viszem magammal etetőszékbe, ahol épp dolgom van, úgy elvan egy darabig... De nem akarom azt se, hogy egész nap székbe meg babakocsiba legyen... Viszont ha lerakom, egy nagyon rövid ideig max elvan, amíg nem jut eszébe, hogy fel kellene állni, aztán megy a karám széléhez és próbálkozik, amikor pedig kezdődik a nyekergés. Sokat olvastam most a napokban erről, sok olyat, hogy addig ilyen volt a baba, amíg nem indult be rendesen minden mozgás... Illetve a másik az 1 éves kor volt... Hát nem tudom addig hogy bírom ki... Sajnos én úgy vagyok ezzel, hogy egyáltalában nem élvezem ezt a csecsemőkort.
2022. aug. 5. 17:48
 8/10 anonim ***** válasza:

5/6-os vagyok - nyugi, én se élvezem ezt a kisbabakort (kb. első hetekben, meg 3 hónaposan volt egy jó időszaka, az szuper volt :'D), és amióta ezt így elfogadtam, hogy nem a kedvenc korszakom, igazából jobb picit. Pedig én is 10+ év gürizés után úgy voltam vele, hogy minden pillanatát élvezem majd... hahahahaha, én kis naiv. :D

1-2 őszinte barát bevallotta nekem, hogy bőven van a gyerekeknél olyan korszak, amit nem szeretnek, de majd lesz jobb is, azóta én se ostorozom magam. A napjaink kb 70%-a túlélős.

Még az jutott eszembe, ha nagyon elegem van, akkor saját zenét is kapcsolok, nem gyerekzenét, esetleg podcastot, és akkor kicsit visszanyerem a józan eszem. :D ismerőséknél az vált be hogy sokat mentek sétálni. Esetleg játszótéren tud már próbálkozni a babád állni, mászni? Vagy írtad, hogy van udvarotok, oda kintre tenni egy járókát kapaszkodókkal, bele játékokkal esetleg?


Egyébként meg kitartást, nagyon átérzem a helyzetet (csak mi meg panelban lakunk ráadásul, bárcsak lenne udvar...) :'D

2022. aug. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nálunk az első hét volt eszik, alszik, azt én is élveztem :D

Udvaron szokott lenni, plédet terítek ki és azon elvan egy darabig. Játszótérre még nem járunk, ahhoz szerintem még kicsi. Sétálni azért nem szoktam vele, mert az elején a délutáni alvása kint volt, és akkor sétáltunk. Aztán ahogy jobb idő lett, inkább itthon elaltattam, én meg csináltam az udvaron a dolgom. Bent meg akkor, amikor ébren van, tényleg úgy érzem, hogy meghülyülnék, ha egész nap csak mellette ülnék. De most kicsit változott a napirend, délután van egy óra kb amikor még nincs itthon apa, nincs alvás, viszont nekem sincs egyelőre kedvem olyankor már semmit csinálni, úgyhogy el fogunk menni sétálni. Max ha sok dolgom lesz még bent, akkor nem.

De ilyenkor örülök, hogy más is érez így. Utálom, amikor valaki előadja a rózsaszín csillámporos változatot. Nálatok mennyi idős a baba?

2022. aug. 9. 10:38
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyébként lebontottuk a karámot, így egy fokkal kevésbé megy a szenvedés.
2022. aug. 9. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!