Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos gyereked rámutat a...

11 hónapos gyereked rámutat a dolgokra, ha kérdezed, hogy hol van, illetve tud pá-pát inteni, tapsolni?

Figyelt kérdés
2022. aug. 18. 20:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A két gyerekem közül csak az egyik tudott tapsolni ilyenkor, a többit egyik sem.
2022. aug. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az enyém sem tud még, nem tudom ez mennyire baj. Nevére hallgat, mosolyog, figyelmes, de nem néz pl az Apjára, ha kérdezem, hogy hol van Apa, nem mutogat.
2022. aug. 18. 20:55
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
Papazni, tapsolni 8-9 honaposok is szoktak, szerintem ha nem csinálja azt jelenti csak , hogy nem érdekli, ez nem egy fontos tudás. Én kisfiam nem pápazott, és tapsolni se nagyon tapsolt soha. Nem-et intett a fejével és mutogatott 11 hónaposan de arra mutatott amit szeretett volna vagy ami érdekelte, azt hogy a könyvbem vagy a polcon megmutasson valamit amit mondok azt már 1 év felett csinálta. Már 3 éves lesz, okos, semmit nem jelentett hogy nem tapsikolt pl. Szerintem ha 1-1 ilyen utanzos dolgot tud, akkor az elég, "kipipalhatod" hogy tud ilyesmit.
2022. aug. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tudta ezeket 11 hónaposan.
2022. aug. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%

Passzolom

Sem tapaolni sem papazni nem tanitottam a gyereket.

Siman normalisan koszontem. Ezt tanulta meg kesobb.

2022. aug. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kereken tíz hónapos volt, épp kórházban voltunk, ott integettek neki állandóan, rögtön csinálta is utána. Tapsolni már előbb tudott. Gyógytornán mindig megtapsolták, ha jól ment és eltanulta, tapsolta saját magát.

Mutogatni viszont nem mutogatott 18 hónaposan sem. 20 hónaposan kezdte. Megkésett volt. Az expresszív kommunikáció késett.

De "baja" nem volt, semmi autizmus vagy hasonló, ami miatt itt szoktak parázni. Csak lassabban indult, de szépen beérte a kortársait idővel.

2022. aug. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igazából semmiben nem utánoz még, tehát nemet sem mutat a fejével.
2022. aug. 19. 07:57
 8/16 anonim ***** válasza:
42%
11 hónaposan még nem kell utánozni. Mindkét gyerekem bőven elmúlt egy éves, sőt a kisebb már másfél éves volt. Nem értem, egy ekkora gyereket miért kell siettetni, hagyni kell, hogy fejlődjenek a maguk ütemében.
2022. aug. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Kedves 8as ki sietteti? Annyira “vicces”, hogy ha egy Anya odafigyel a gyerekére, akkor az a baj, ha meg leszarja és nem veszi észre, hogy esetleg gond van akkor meg az a baj..
2022. aug. 19. 11:25
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
És akkor mi van, ha nem mutogat ? Én mutogattam, mégis autista vagyok. Hagyd békén szerencsétlen gyereket és laikusként ne lesegess semmilyen tünetet. Majd ha 3-4 éves korában semmit nem csinál, amit kéne, a szakemberek kivizsgálják. Nem te.
2022. aug. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!