Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezdjem a mozgásfejlesz...

Hogyan kezdjem a mozgásfejlesztését?

Figyelt kérdés

A kis csillagom már 3 hónapos!

Egy igazi kis angyalka, akaratos, kiváncsi, egy igazi kincs!💙

Érdeklik a mackók, képes könyvek, észre vettem, hogy a tv is nézegeti.


Hason szereti, olyan ügyesen emeli a kis fejét, eleinte nem ment neki, sokat repülőzött, de egy kis támasztékot tettem elé és lassan megszokta.

Már támasztékot nem rakok néha egy kézzel is megtámasztja magát, amit furcsállom mert ilyet nem is láttam.

Hogyan kezdi a 4 kéz-láb mászást? Vagy ez még korai?

Mert a kicsi ahogyan támasztja magát, és be hajlította a kis lábait, elég furcsa volt.


De tök magasra emeli a fejét es a mellkasát.

Ti milyen gyakorlatokat csináltatok még?

Én szoktam minden reggel és este kicsit tornáztatni.

Az apja hátról hasra/hasról hátra fordítja, és élvezi a kicsi 😂


Bocsánatot kérek, kezdő anya vagyok, es kiváncsi. Olyan gyorsan nő, olyan kicsike volt, es most 70 cm lassan 💙

És még annyi kérdésem is van, hogy csak na 😂



2022. aug. 21. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

A négykézlábazas meg igen csak korai ilyenkor. Az olyan. 6-9 hónapos kor között jön el. Ezt megelőzi a forgás (hasrol hátra és hatrol hasra, alkar és tenyér támasz, kuszas).


Szerintem semmilyen módon ne fejleszd őt, ha minden rendbe vele (és miért ne lenne :) ) akkor ezek ideális esetben maguktól elindulnak. Ha esetlegesen úgy látod hogy valami nem megy neki akkor érdemes foglalkozni ezekkel. Egyébként a forgásra is van ideje 6 hónapos koráig. :)

2022. aug. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De már kezdi a fogzás tüneteit mutatni.

Nyálas, a kis ökle szinte állandóan a szájában van, és néha olyan messzire elmegy, hogy már öklendezik is.

Az üvegből való ivás is kín, csak akkor eszik amikor már nagyon éhes, ami meghaladja a évesek közötti időt

2022. aug. 21. 21:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem rosszindulatból, de teljesen komolyan mondom, hogy te ne kezdj el rajta semmilyen fejlesztést. Ha valamiről úgy érzed nem oké, kérdezz rá védőnőnél, dokinál, konduktornál, gyógytornásznál, ilyenek. Ha nem vigyáz az ember többet árthat mint használ.
2022. aug. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
En se sokat tudtam a babakrol mikor született a kisfiam ezért megértelek teljesen hogy nem ismered hogy hogyan fejlődik a mozgásuk. Én mindig elolvastam a soron következő 1-2 védőnői státuszt és abból informálodtam hogy mi várható, és sokat beszélgettem néhány barátnőmmel akiknek nagyobb volt már a gyerekük. Direktben semmit se nagyon kell fejleszteni, ösztönzi a mozgásra bármi, ha szabadon van egy szőnyegen a földön és körülötte néhány játék/ vagy bármi színes tárgy. Sokat legyen hason amennyit csak bírja. A védőnői vizsgálatokon úgyis nézik azt hogy minden okés e a fejlodesevel és adnak tanácsot ha kell pl gyógytorna vagy ilyesmi.
2022. aug. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Minek kéne neked fejleszteni? Hagy neki elég mozgásteret, tedd le a szőnyegre, hogy tudjon forogni, később mászni, ennyi. Nem kell túlagyalni.
2022. aug. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy nem kell fejlesztened, hisz hozzá em érzőként ( mint olvashatjuk az vagy), többet ártasz ,mint használsz. A te dolgod az,hogy megteremtsd neki a nyugodt, ingergazdag környezetet mely arra ösztönzi, hogy magától fejlődjön. Hisz egy egészséges csecsemő fejlődése úgymond kódolva van, magától megtörténik megfelelol környezetben.

Arra figyelj,hogy sokat legyen kemény talajon, ne ágyon. A legjobb erre a játszószőnyegek, amin elég nagy területű,van elég helye pörögni, forogni. Naponta többször tedd le hasra, hisz azt meg egyedül nem tudja megtenni.

Az ingergazdag környezet pedig NEM a tévét jelenti, 2 éves koráig egy percet nem kellene néznie, utána is csak max napi 20 percet. Nagyon ártalmas ilyen pici idegrendszerének a tévé.

2022. aug. 22. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Te otthon sehogy. Ha fejlesztésre van szüksége, azt csakis szakemberrel.
2022. aug. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!