Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normalis ha a 17 honapos kis...

Normalis ha a 17 honapos kis fiam nem nez rank ha kerdezem tole hol van anya,apa?

Figyelt kérdés
2022. aug. 23. 14:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
10%
Honnan kellene tudnia hol vannak?
2022. aug. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
41%
Normális, ne aggódj.
2022. aug. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem furcsa, ezt ennyi idősen szoktak már tudni. Más dolgokban milyen, pl mutogat rendesen, más dolgokat megért? Pl hozd a macit, mutasd a kutyát a könyvben ilyenek? Mond 1-2 szót, szotagot?
2022. aug. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Más egyéb dolgokban hogy fejlődik? Szemkontaktus? Könnyen meg lehet nyugtatni? Hangos zajokra hogy reagál? Beszéde?
2022. aug. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Szemkontaktus nem igazan volt jo kb 2 honappal ezelott. De mar rendezodott Mutogatni mutogat arra amit megszeretne pl nezni. De ha konyben kerdezem pl az allatokat nem mutatja meg.Egy-ket utasitast meg ert pl gyere ide,add ide,tedd el,nem szabad,tancolj,kerek puszit vagy ha eszik es kerdezem tole adsz anyanak belole? Akkor azt is erti de igy kb ennyi. Hangos zajjal nincs gond nem fel,nem fogja be a fulet. Viszont minden kis zajra felebred este amikor alszik. (Kis csecsemo kora ota rossz alvo)

Baba nyelven sokat beszel de konkret szava csak par db van persze azt is eleg babasan mondja.

Egyebkent eleg figyelmetlen a kisfiam izeg-mozog allandoan! Beszeltem mar errol a vedonovel es ki toltottunk egy altalanos tesztet amin jo pont szamot ert el de 1 honap mulva ki jon hazhoz meglatogatni minket.

2022. aug. 24. 11:01
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
még nagyon korai bármiféle következtetést levonni bárimről
2022. aug. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
Ez csak egyetlen példa. Ha beszélgetsz vele figyel rád és próbál kommunikálni? Nálunk autista gyerekkel ezek nem voltak. Pl ha nem is tud beszélni egy gyerek,mutogatni tud,de nem csak a kérés mutogatást,hanem az élménymegosztós anya nézd mutogatást. Nekem felméréskor azt hozták fel példának,ha beüti magát eltudja mutogatni mi történt,hol fáj neki?
2022. aug. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

..szoktál vele foglalkozni,gyakran kérdezel hasonlót?

Mert ha most hirtelen olvastad egy oldalon (tuti,hogy valahol láttál egy autistákról szóló cuccot és most keresed te is a gyerekedben a beteget..),hogy ha nem tud ilyesmit akkor baj van és ez alapján kezdted random kérdezgetni akkor nyilván fogalma sincs,hogy erre mit kellene felelnie,vagy reagálnia.


Szoktál neki olvasni? Tárgyakra,állatokra,emberekre mutat,ha érdekli őket? Ha ilyesmit nem csináltok megint honnan kellene tudnia,hogy mi micsoda és mit jelent a hol van kérdés?

Keresteted vele a játékait,tudja minek mi a neve? Vagy csak azt is random kérdezed?


A gyerek azt tudja amit tanítassz neki,nem azt amit elő ír a korának megfelelő növekedési ÚTMUTATÓ.

Egyébiránt az enyém kb 2 évesen kezdte mutogatni az újságban a dolgokat.A mai napig szép szóval is sz*rik az állatokra,de ha adok egy ételes vagy autós újságot neki abban mutogat.

Rá mutattam a dolgokra és mondtam a dolog nevét.Később ő is ezt tette,mutatott rá én pedig mondtam vagy ő gagyogott valamit.


Semmi sem feltétlenül baj.Minden gyerek más.

2022. aug. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
41%

Érti az utasításokat,végre is hajtja.Mi a probléma? 🙄

Tényleg egy újabb internetes diagnózist felállító "auti anyuka" végez kutatást,hogy mi a rossz a gyerekében? Ennyire nem unatkozhattok :D

2022. aug. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%

7! Magasan funkcionáló autista a lányom. 3 éves koráig csak gagyogott, de kommunikált velünk mutogatással. Elmutogatta pl, hol fáj neki.

Tudod,minden autista más.

2022. aug. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!