Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hós babám az egyik oldalát...

5 hós babám az egyik oldalát jobban, többször használja, mint másikat. Ez baj? Van vele teendő?

Figyelt kérdés
Az egyik kezével nyúl a tárgyakért többnyire, azzal a lábával többet rugdos, valamint forogni is csak az egyik irányba tud.
2022. aug. 25. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel a dokit vagy a védőnőt,ha feltűnően keveset mozog az egyik oldala akkor nyilván van valami baj.

Feszesség/hipotónia,fejlődési rendellenesség,mentális probléma..

De ilyen végletekben azonnal nem gondolkoznék,szerintem feszesség és egy kis tornára szorul.

2022. aug. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mindkettőt használja, csak az egyiket jobban. Ezért nem olyan feltűnő, de én azért látom.
2022. aug. 25. 18:46
 3/6 anonim ***** válasza:
38%
Nem hiszem,hogy bármi komoly gond lenne,ha annyira minimális akkor majd ki mozogja,csak kicsit erőltesd jobban a gyengébb oldalt.
2022. aug. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Nem ártana megmutatni szakembernek
2022. aug. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Ebben az esetben indokolt devenyeshez, vagy valami fejlesztő központba elvinni nézzen rá gyógytornász.
2022. aug. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért vannak lepontozva megint azok akik gyógytornászt javasolnak? A lányom nekem is gyengébb volt a bal oldalára,most kezdenek gyógytornával lazulni az izmai.

A nyaka is nagyon feszes volt sokáig csak egy oldalra tudta szinte forgatni a fejét.

Javasolt minél hamarabb vinni,hogy ne maradjon le emiatt a mozgás fejlődésben.Ebben a korban tanulnak a legtöbbet.Kéz mozdulatok,nyújtott kéz,fejtartás,ülés alapjai..


Az én (5 nap és 6 hónapos) lányom már pl hasról hátra,házról hasra fordul,és hason fekve meg tud tenni egy kört maga körül (kapaszkodva kúszik).Egy hónapja alig akarta mozgatni a másik kezét,az egyikkel már fogott és játékokat húzott a szája felé.Egy hét torna után mind2 kézzel csinálta,mostanra a cumisüveget (anyatejes,vizet kap benne) egyedül tudja tartani.


Tényleg fontos,nem véletlenül vannak ilyen fejlődés neurológiák,hanyagság ezekre a dolgokra legyinteni,ezeket nem növi ki,csak nem veszed észre egy idő után,hogy lassabban fejlődik/hipotón ahogy írták.

[link]

2022. aug. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!